Aukcja 74 / 394

USD/PLN: 4.180 | EUR/PLN: 4.520 | data: 16-05-2020

medal upamiętniający reformę monetarną, 1766, Warszawa, autorstwa Jana Filipa Holzhaeussera

Numer: 394
Opis: POLSKA / Stanisław August Poniatowski 1764-1795. medal upamiętniający reformę monetarną, 1766, Warszawa, autorstwa Jana Filipa Holzhaeussera; Aw: Siedząca Junona Moneta, trzymająca portret króla i róg obfitości, z którego wysypują się monety, oparta o prasę menniczą, w tle Zamek Królewski i Kolumna Zygmunta, na dole sygnatura I.F. HOLZHÆUSSER F., PROSPERITATIS ET INDUSTRIÆ PUBLICÆ PINGUS ET - INCREMENTUM., w odcinku MDCCLXVI; Rw: W wieńcu laurowym STANISLAO AUGUSTO / REGI POLONIÆ M.D.L. / COLLEGIUM REI MONETARIÆ / OB RESTITUTUM PATRIÆ / SUO CUM DISPENDIO / POST EXACTUM A DEPRAVATIONE / ÆRIS PUBLICI COECULUM / BONÆ MONETÆ BENEFICIUM / HOCCE POPULORUM PERENNE / GRATI ANIMI / MONUMENTUM / D. D. D.; ZKW Medale 324.a, Racz. 507, H-Cz. 3052 (R1) (srebro), Więcek 13; brąz, 67.0 mm, 113.35 g; patyna, pięknie zachowany, okazały medal
Stan: I-, About Uncirculated
Data sprzedaży: 16-05-2020
Cena szacunkowa: 4 500 zł
Cena wywoławcza: 3 600 zł
Cena wylicytowana: 5 000 zł

Ilość odsłon: 1092