Aukcja 74 / 397

USD/PLN: 4.180 | EUR/PLN: 4.520 | data: 16-05-2020

medal na pamiątkę uchwalenia Konstytucji 3 Maja, 1791, Amsterdam, medal autorstwa Johanna Georga Holtzheya

Numer: 397
Opis: POLSKA / Stanisław August Poniatowski 1764-1795. medal na pamiątkę uchwalenia Konstytucji 3 Maja, 1791, Amsterdam, medal autorstwa Johanna Georga Holtzheya; Aw: Popiersie władcy w prawo, z Orderem Orła Białego, na odcięciu szyi nabite H, STANISLAUS AUGUST • D : G • REX POLON • M • D • L • PATRIAE • PARENS •; Rw: Glob, będący herbem Rzeczypospolitej, na którym korona muralna z chrystogramem, z prawej Geniusz, trzymający gałązkę laurową i czapkę frygijską, u jego stóp zerwane kajdany, z lewej oparte o herb rózgi liktorskie, topór, waga i szpada, u góry oko opatrzności, z którego wychodzą promienie, w dolnej części sygnatura I•G•HOLTZHEY FEC•, w odcinku EX PERHONORIFICO COMITORUM / DECRETO D.III MAY / MDCCXCI.; ZKW Medale 354.a, H-Cz. 3326 (R2), Racz. 541, Kol. Węsierskiego 2696, Bentkowski 690, Mikocki 2595, Olszowski 732, Chełmiński 1415; srebro, 44.9 mm, 26.40 g; delikatna patyna, bardzo ładnie zachowany
Stan: II+, Choice Extremely Fine
Data sprzedaży: 16-05-2020
Cena szacunkowa: 3 000 zł
Cena wywoławcza: 2 400 zł
Cena wylicytowana: 15 000 zł

Ilość odsłon: 1127