Aukcja 74 / 400

USD/PLN: 4.180 | EUR/PLN: 4.520 | data: 16-05-2020

medal wybity na pamiątkę narodzin Jana Maurycego Brühla, 1781, Warszawa, autorstwa Jana Filipa Holzhaeussera

Numer: 400
Opis: POLSKA / Stanisław August Poniatowski 1764-1795. medal wybity na pamiątkę narodzin Jana Maurycego Brühla, 1781, Warszawa, autorstwa Jana Filipa Holzhaeussera; Aw: Na podium król siedzący na tronie przekazuje szarfę oficerską przyklękającemu Marsowi, prezentującemu nowo narodzone dziecko na tarczy, na stopniu podium sygnatura I.P.H.F.; Rw: ALOIS: FRID: / COM: S BRUHL / REI TORMENTARIÆ / REGN: POL: SUMMO PRÆF: / PATRI SUORUM OPTIMO / IN MEMORIAM / FILII SUI PRIMOGENITI / IOANNIS MAURITII / VARSAVIÆ A. MDCCLXXXI / DIE XV. JUNII NATI / POSTERA DIE RENATI / HOC GRATI ANIMI / MONUMENTUM. / LEGIO TORMENT: R. POL.: / CONSECRAT; ZKW Medale 387, H-Cz. 3861, Racz. 574, Więcek 51, Olszowski 875, Chełmiński 1753, Kol. Węsierskiego 2691; srebro, 43.8 mm, 29.05 g; delikatna patyna, niewielkie uszkodzenia obrzeża, Jan Maurycy Brühl był synem Alojzego Fryderyka i Marianny z Potockich Sołłohubowej, a jego ojcem chrzestnym był król Stanisław August Poniatowski
Stan: II, Extremely Fine
Data sprzedaży: 16-05-2020
Cena szacunkowa: 2 000 zł
Cena wywoławcza: 1 600 zł
Cena wylicytowana: 2 200 zł

Ilość odsłon: 1005