Aukcja 74 / 395

USD/PLN: 4.180 | EUR/PLN: 4.520 | data: 16-05-2020

medal na pamiątkę przywrócenia praw dysydentom, 1768, Norymberga, autorstwa Johanna Leonharda Oexleina

Numer: 395
Opis: POLSKA / Stanisław August Poniatowski 1764-1795. medal na pamiątkę przywrócenia praw dysydentom, 1768, Norymberga, autorstwa Johanna Leonharda Oexleina; Aw: Popiersie władcy 3/4 w lewo, na odcięciu ramienia sygnatura ŒXLEIN., STANISL • AVGVST • D • G • REX POL • M • D • LITHV •; Rw: Świątynia, stylizowana na antyczną, nad wejściem napis CONCORDIA, przed wejściem całujące się personifikacje Sprawiedliwości i Pokoju, w odcinku: IVRA DISSIDENTIBVS / REDDITA• / MDCCLXVIII; ZKW Medale 331.a, Racz. 518, H-Cz. 3099 (R2), Chomyn 650, Slg. Erlanger 2312, Chełmiński 1398, Bentkowski 645; srebro, 38.2 mm, 21.90 g; tło lekko wygładzane, stara patyna, ładnie skomponowany medal
Stan: II-, Nearly Extremely Fine
Data sprzedaży: 16-05-2020
Cena szacunkowa: 2 000 zł
Cena wywoławcza: 1 600 zł
Cena wylicytowana: 3 300 zł

Ilość odsłon: 1017