Aukcja 74 / 396

USD/PLN: 4.180 | EUR/PLN: 4.520 | data: 16-05-2020

medal na pamiątkę przekopania kanału Prypeć-Bug, 1786, Warszawa, autorstwa Jana Filipa Holzhaeussera

Numer: 396
Opis: POLSKA / Stanisław August Poniatowski 1764-1795. medal na pamiątkę przekopania kanału Prypeć-Bug, 1786, Warszawa, autorstwa Jana Filipa Holzhaeussera; Aw: Głowa władcy w prawo, na odcięciu głowy sygnatua I.P.H., nad głową odcisk puncy z literą T, STANISLAUS AUGUSTUS D . G . REX POLONIÆ M . D . LITUA .; Rw: FACILIORI / POLONORUM / LITUANORUMQUE / COMMERCIO, / A BALTICO MARI / AD NIGRUM INCOEPTUM / PUBLICO IMPENDIO / OPUS FOSSÆ JUVIT / SUO ÆRE. / S. A. R. / A • MDCCLXXXVI; ZKW Medale 348 (w srebrze), Więcek 59, Racz. 533, H-Cz. 3279 (w srebrze), Olszowski 724; brąz, 40.6 mm, 32.00 g; ładnie zachowany
Stan: II, Extremely Fine
Data sprzedaży: 16-05-2020
Cena szacunkowa: 1 000 zł
Cena wywoławcza: 800 zł
Cena wylicytowana: 2 400 zł

Ilość odsłon: 1009