Aukcja nr 59
USD/PLN: 3.640 | EUR/PLN: 4.180 | data: 14-02-2015
320 | Zygmunt III Waza 1587-1632 trojak 1597, Poznań, Iger P.97.6.a(R), krążek z krawędzi blaszki, różnobarwna patyna, bardzo ładny, rzadszy typ monety |
II- EF- |
250 zł 380 zł
321 | Zygmunt III Waza 1587-1632 trojak 1597, Poznań, popiersie z długą kryzą, interpunkcja w postaci dwukropek, Iger P.97.7.a (R), dość ładny |
II- EF- |
200 zł 300 zł
322 | Zygmunt III Waza 1587-1632 trojak 1593, Malbork, odmiana z nieco dłuższą brodą króla, Iger M.93.1.a, ciemna patyna, bardzo ładny |
II/II+ EF/EF+ |
200 zł 240 zł
323 | Zygmunt III Waza 1587-1632 trojak 1594, Malbork, pierścień pomiędzy końcówką skróconej daty, Iger M.94.3.a (R3), rzadki i dość ładny |
II- EF- |
800 zł 1 500 zł
324 | Zygmunt III Waza 1587-1632 trojak 1594, Bydgoszcz, odmiana z napisem SIG 3 i bez liter V-I, Iger B.94.2.a (R), wielobarwna patyna, ładny |
II- EF- |
250 zł 2 000 zł
325 | Zygmunt III Waza 1587-1632 trojak 1595, Bydgoszcz, odmiana z literami F-S na dole pomiędzy tarczami herbowymi, Iger B.95.9.b, ładny |
200 zł 480 zł
326 | Zygmunt III Waza 1587-1632 trojak 1596, Bydgoszcz, odmiana z dużą głową króla, Aw: .SIG.III.D:G-:-REX.PO.-M.D.L.,Iger B.96.2.-/c (nie notuje takiego awersu), piękny |
II+ EF+ |
200 zł 1 100 zł
327 | Zygmunt III Waza 1587-1632 trojak 1597, Bydgoszcz, ciekawa interpunkcja - POL-O:9.7:, Iger B.97.1.a, różnobarwna patyna, dość ładny |
II- EF- |
200 zł 340 zł
328 | Zygmunt III Waza 1587-1632 trojak 1598, Bydgoszcz, na rewersie dwie kropki przy cyfrze III, u dołu skrócona data rozdzielona literami I-F, herbem Lewart i literą B, Iger B.98.2.a (R2), rzadki |
250 zł 460 zł
329 | Zygmunt III Waza 1587-1632 trojak 1598, Bydgoszcz, na rewersie dwa krzyżyki przy cyfrze III, u dołu skrócona data rozdzielona literami I F, herbem Lewart i literą B, Iger B.98.2.b (R2), ciemna .. |
III VF |
200 zł 380 zł
330 | Zygmunt III Waza 1587-1632 trojak 1598. Bydgoszcz, brak litery D w napisie SIG III (D) G i odwrócona litera D w napisie MDL, Iger B.98.5.a (R1), rzadkie |
300 zł 400 zł
331 | Zygmunt III Waza 1587-1632 trojak 1598, Bydgoszcz, herb Lewart pomiędzy skróconą datą z prawej strony a literą B z lewej, Iger B.98.5.d/a, patyna, bardzo ładny |
200 zł 330 zł
332 | Zygmunt III Waza 1587-1632 trojak 1600, Bydgoszcz, na rewersie błąd w napisie - GORS, Iger B.00.1.f (R3), rzadki i przyzwoicie zachowany |
750 zł 800 zł
333 | Zygmunt III Waza 1587-1632 trojak 1600, Bydgoszcz, Iger B.00.1.g, wielobarwna patyna, piękny |
II+ EF+ |
250 zł 850 zł
334 | Zygmunt III Waza 1587-1632 trojak 1595, Wschowa, Iger W.95.1.b (R), tęczowa patyna |
250 zł 320 zł
335 | Zygmunt III Waza 1587-1632 trojak 1595, Wschowa, Iger W.95.4.a (R) |
150 zł 260 zł
336 | Zygmunt III Waza 1587-1632 trojak 1595, Wschowa, Iger W.95.4.c (R), różnobarwna patyna, rzadsza odmiana z napisem SIG III |
III+/II- VF+/EF- |
250 zł 420 zł
337 | Zygmunt III Waza 1587-1632 trojak 1595, Wschowa, Iger W.95.6.a - podobny, ciekawa odmiana: krzyżyk pod popiersiem powyżej litery P, wielobarwna patyna, pięknie zachowany |
II+ EF+ |
400 zł 1 000 zł
338 | Zygmunt III Waza 1587-1632 trojak 1597, Wschowa, Iger W.97.1.a (R3), mennicza wada blachy, ale rzadka odmiana z ciekawymi przerywnikami na awersie i rewersie |
400 zł 750 zł
339 | Zygmunt III Waza 1587-1632 trojak 1600, Wschowa, odmiana z literą F przy Orle, Iger W.00.1.a, wielobarwna patyna, piękny |
II+ EF+ |
400 zł 875 zł