Aukcja nr 59

USD/PLN: 3.640 | EUR/PLN: 4.180 | data: 14-02-2015
320 Zygmunt III Waza 1587-1632
trojak 1597, Poznań, Iger P.97.6.a(R), krążek z krawędzi blaszki, różnobarwna patyna, bardzo ładny, rzadszy typ monety
250 zł
380 zł
321 Zygmunt III Waza 1587-1632
trojak 1597, Poznań, popiersie z długą kryzą, interpunkcja w postaci dwukropek, Iger P.97.7.a (R), dość ładny
200 zł
300 zł
322 Zygmunt III Waza 1587-1632
trojak 1593, Malbork, odmiana z nieco dłuższą brodą króla, Iger M.93.1.a, ciemna patyna, bardzo ładny
II/II+
EF/EF+
200 zł
240 zł
323 Zygmunt III Waza 1587-1632
trojak 1594, Malbork, pierścień pomiędzy końcówką skróconej daty, Iger M.94.3.a (R3), rzadki i dość ładny
800 zł
1 500 zł
324 Zygmunt III Waza 1587-1632
trojak 1594, Bydgoszcz, odmiana z napisem SIG 3 i bez liter V-I, Iger B.94.2.a (R), wielobarwna patyna, ładny
250 zł
2 000 zł
325 Zygmunt III Waza 1587-1632
trojak 1595, Bydgoszcz, odmiana z literami F-S na dole pomiędzy tarczami herbowymi, Iger B.95.9.b, ładny
200 zł
480 zł
326 Zygmunt III Waza 1587-1632
trojak 1596, Bydgoszcz, odmiana z dużą głową króla, Aw: .SIG.III.D:G-:-REX.PO.-M.D.L.,Iger B.96.2.-/c (nie notuje takiego awersu), piękny
200 zł
1 100 zł
327 Zygmunt III Waza 1587-1632
trojak 1597, Bydgoszcz, ciekawa interpunkcja - POL-O:9.7:, Iger B.97.1.a, różnobarwna patyna, dość ładny
200 zł
340 zł
328 Zygmunt III Waza 1587-1632
trojak 1598, Bydgoszcz, na rewersie dwie kropki przy cyfrze III, u dołu skrócona data rozdzielona literami I-F, herbem Lewart i literą B, Iger B.98.2.a (R2), rzadki
250 zł
460 zł
329 Zygmunt III Waza 1587-1632
trojak 1598, Bydgoszcz, na rewersie dwa krzyżyki przy cyfrze III, u dołu skrócona data rozdzielona literami I F, herbem Lewart i literą B, Iger B.98.2.b (R2), ciemna ..
200 zł
380 zł
330 Zygmunt III Waza 1587-1632
trojak 1598. Bydgoszcz, brak litery D w napisie SIG III (D) G i odwrócona litera D w napisie MDL, Iger B.98.5.a (R1), rzadkie
300 zł
400 zł
331 Zygmunt III Waza 1587-1632
trojak 1598, Bydgoszcz, herb Lewart pomiędzy skróconą datą z prawej strony a literą B z lewej, Iger B.98.5.d/a, patyna, bardzo ładny
200 zł
330 zł
332 Zygmunt III Waza 1587-1632
trojak 1600, Bydgoszcz, na rewersie błąd w napisie - GORS, Iger B.00.1.f (R3), rzadki i przyzwoicie zachowany
750 zł
800 zł
333 Zygmunt III Waza 1587-1632
trojak 1600, Bydgoszcz, Iger B.00.1.g, wielobarwna patyna, piękny
250 zł
850 zł
334 Zygmunt III Waza 1587-1632
trojak 1595, Wschowa, Iger W.95.1.b (R), tęczowa patyna
250 zł
320 zł
335 Zygmunt III Waza 1587-1632
trojak 1595, Wschowa, Iger W.95.4.a (R)
150 zł
260 zł
336 Zygmunt III Waza 1587-1632
trojak 1595, Wschowa, Iger W.95.4.c (R), różnobarwna patyna, rzadsza odmiana z napisem SIG III
III+/II-
VF+/EF-
250 zł
420 zł
337 Zygmunt III Waza 1587-1632
trojak 1595, Wschowa, Iger W.95.6.a - podobny, ciekawa odmiana: krzyżyk pod popiersiem powyżej litery P, wielobarwna patyna, pięknie zachowany
400 zł
1 000 zł
338 Zygmunt III Waza 1587-1632
trojak 1597, Wschowa, Iger W.97.1.a (R3), mennicza wada blachy, ale rzadka odmiana z ciekawymi przerywnikami na awersie i rewersie
400 zł
750 zł
339 Zygmunt III Waza 1587-1632
trojak 1600, Wschowa, odmiana z literą F przy Orle, Iger W.00.1.a, wielobarwna patyna, piękny
400 zł
875 zł