Aukcja nr 59

USD/PLN: 3.640 | EUR/PLN: 4.180 | data: 14-02-2015
447 August II Mocny 1697-1733
dukat koronacyjny 1697, Drezno, Aw: Król na koniu, Rw: Korona, po bokach litery D-G, poniżej napisy, złoto 3.43 g, Kahnt 241, Merseb. 389, Fr. 2827, lekko gięty, ale ..
5 000 zł
6 000 zł
448 August II Mocny 1697-1733
dukat wikariacki 1711, Drezno, Aw: Król na koniu, Rw: Dwa stoły z insygniami i napisy, złoto 3.47 g, Kahnt 281, Schön 82, Fr. 2822, bardzo ładny egzemplarz z dużym po..
II/II+
EF/EF+
6 000 zł
6 500 zł
449 August II Mocny 1697-1733
talar wikariacki 1711, Drezno, Aw: Król na koniu, Rw: Trzy stoły z insygniami koronacyjnymi i napisy, srebro 29.01 g, Kahnt 283, Schnee 1011, Dav. 2655, ładna, różnob..
3 000 zł
2 600 zł
450 August II Mocny 1697-1733
talar zaślubinowy 1719, Drezno, Aw: Napis okolicznościowy, Rw: Dwa serca powiązane ze sobą, srebro 29.05 g, Kahnt 309, Schnee 1020, Dav. 2660, moneta wybita z okazji ..
7 500 zł
6 000 zł
451 August II Mocny 1697-1733
2/3 talara (gulden), 1699, Lipsk, litery EP - H (inicjały Ernesta Piotra Hechta), Kahnt 117, Merseb. 1427, Dav. 820, drobne mennicze wady krążka na obrzeżu, patyna, p..
II+/I-
EF+/UNC-
3 000 zł
452 August II Mocny 1697-1733
2/3 talara (gulden) 1700, Drezno, litery IL - H (inicjały Jana Lorenza Hollanda), Kahnt 119, Dav. 819, patyna, bardzo ładnie zachowany z wyraźnymi detalami
1 500 zł
1 650 zł
453 August II Mocny 1697-1733
2/3 talara (gulden) 1727, Drezno, Aw: Cyprys, Rw: Napis upamiętniający śmierć żony króla Krystyny Eberhardyny, Kahnt 317, Dav. 828, subtelna patyna, bardzo ładnie zac..
II/II+
EF/EF+
3 000 zł
3 200 zł
454 August II Mocny 1697-1733
1/12 talara (dwugrosz) 1703, Drezno, litery IL - H, Kahnt 176, ładny
125 zł
170 zł