Aukcja nr 59
USD/PLN: 3.640 | EUR/PLN: 4.180 | data: 14-02-2015
447 | August II Mocny 1697-1733 dukat koronacyjny 1697, Drezno, Aw: Król na koniu, Rw: Korona, po bokach litery D-G, poniżej napisy, złoto 3.43 g, Kahnt 241, Merseb. 389, Fr. 2827, lekko gięty, ale .. |
5 000 zł 6 000 zł
448 | August II Mocny 1697-1733 dukat wikariacki 1711, Drezno, Aw: Król na koniu, Rw: Dwa stoły z insygniami i napisy, złoto 3.47 g, Kahnt 281, Schön 82, Fr. 2822, bardzo ładny egzemplarz z dużym po.. |
II/II+ EF/EF+ |
6 000 zł 6 500 zł
449 | August II Mocny 1697-1733 talar wikariacki 1711, Drezno, Aw: Król na koniu, Rw: Trzy stoły z insygniami koronacyjnymi i napisy, srebro 29.01 g, Kahnt 283, Schnee 1011, Dav. 2655, ładna, różnob.. |
3 000 zł 2 600 zł
450 | August II Mocny 1697-1733 talar zaślubinowy 1719, Drezno, Aw: Napis okolicznościowy, Rw: Dwa serca powiązane ze sobą, srebro 29.05 g, Kahnt 309, Schnee 1020, Dav. 2660, moneta wybita z okazji .. |
II- EF- |
7 500 zł 6 000 zł
451 | August II Mocny 1697-1733 2/3 talara (gulden), 1699, Lipsk, litery EP - H (inicjały Ernesta Piotra Hechta), Kahnt 117, Merseb. 1427, Dav. 820, drobne mennicze wady krążka na obrzeżu, patyna, p.. |
II+/I- EF+/UNC- |
3 000 zł | |
452 | August II Mocny 1697-1733 2/3 talara (gulden) 1700, Drezno, litery IL - H (inicjały Jana Lorenza Hollanda), Kahnt 119, Dav. 819, patyna, bardzo ładnie zachowany z wyraźnymi detalami |
1 500 zł 1 650 zł
453 | August II Mocny 1697-1733 2/3 talara (gulden) 1727, Drezno, Aw: Cyprys, Rw: Napis upamiętniający śmierć żony króla Krystyny Eberhardyny, Kahnt 317, Dav. 828, subtelna patyna, bardzo ładnie zac.. |
II/II+ EF/EF+ |
3 000 zł 3 200 zł
454 | August II Mocny 1697-1733 1/12 talara (dwugrosz) 1703, Drezno, litery IL - H, Kahnt 176, ładny |
II- EF- |
125 zł 170 zł