Aukcja nr 59

USD/PLN: 3.640 | EUR/PLN: 4.180 | data: 14-02-2015
455 August III 1733-1763
dukat 1745, Drezno, Aw: Popiersie w zbroi i napis, Rw: Herby polskie i saksońskie pod koroną, poniżej litery F.W.ô.F. (inicjały Fryderyka Wilhelma o Feral), pod nimi ..
8 000 zł
22 000 zł
456 August III 1733-1763
talar wikariacki 1741, Drezno, Aw: Król na koniu i napis wokoło, Rw: Tron, na nim korona i berło, w tle Orzeł z insygniami królewskimi i napis wokoło, srebro 29.00 g,..
4 500 zł
5 000 zł
457 August III 1733-1763
talar 1755, Lipsk, Aw: Popiersie w prawo i napis wokoło, Rw: Tarcza herbowa, inicjały EDC (Ernest Dietrich Croll, zarządca mennicy w Lipsku) i napis wokoło, srebro 28..
5 000 zł
458 August III 1733-1763
2/3 talara (gulden) 1747, Drezno, Aw: Napis w siedmiu wierszach, Rw: Hymen (Geniusz zaślubin), moneta wybita z okazji zaślubin królewicza Fryderyka Krystiana z Antoni..
1 250 zł
1 100 zł
459 August III 1733-1763
1/3 talara (1/2 guldena) 1752, Drezno, na rewersie inicjały F.W.ô.F., Kahnt 554, Merseb. 1756
1 000 zł
925 zł
460 August III 1733-1763
30 groszy (złotówka) 1763, Gdańsk, mały wieniec nad herbem miasta, Kahnt 720, Slg. Marienburg 8646, ładne
1 250 zł
1 800 zł
461 August III 1733-1763
30 groszy (złotówka) 1762, Gdańsk, odmiana z dużym wieńcem nad herbem miasta, Kahnt 719 wariant a, Merseb. 1749, patyna
1 250 zł
1 400 zł
462 August III 1733-1763
30 groszy (złotówka) 1762, Gdańsk, odmiana z mniejszym wieńcem nad herbem miasta, Kahnt 719 wariant b, Merseb. 1749, patyna
1 250 zł
463 August III 1733-1763
ort 1754, Lipsk, Kahnt 687.l - mniejsze popiersie z masywnym podbródkiem, Merseb. 1779
III+/II-
VF+/EF-
300 zł
1 300 zł
464 August III 1733-1763
ort 1760, Gdańsk, odmiana z nominałem w wieńcu, Kahnt 723, Merseb. 1798, Slg. Marienburg 8634, CNG 420.II, lekko niedobity, ale bardzo ładny, z dużym blaskiem menniczym
1 000 zł
1 200 zł
465 August III 1733-1763
szeląg miedziany 1754/H, Gubin, pod tarczami herbowymi literka H, Kahnt 703, piękny, czytelny egzemplarz
200 zł
1 100 zł