Aukcja nr 59

USD/PLN: 3.640 | EUR/PLN: 4.180 | data: 14-02-2015
380 Zygmunt III Waza 1587-1632
trojak 1601, Wilno, na rewersie herb Łabędź przedziela datę, niżej litera V, Iger V.01.2.d (R3), Ivanauskas 5SV85-51, ciemna patyna, rzadki
2 500 zł
2 000 zł
381 Zygmunt III Waza 1587-1632
trojak 1601, Wilno, na rewersie herb Łabędź przedziela datę, niżej litera V, Iger V.01.2.b (R3), Ivanauskas 5SV80-49, ciemna patyna, moneta z załatanym otworem, ale r..
III-
VF-
1 000 zł
900 zł
382 Zygmunt III Waza 1587-1632
trojak 1602, Wilno, na rewersie herb Łabędź przedziela datę, Iger V.02.1.b/a(R3), Ivanauskas 5SV89-52, Tyszk. 20, załatana dziura, ale bardzo rzadki
1 000 zł
875 zł
383 Zygmunt III Waza 1587-1632
trojak 1588, Ryga, odmiana z większą głową króla, Iger R.88.2.a(R1), Gerbaszewski 15, rewers monety wybity nieco uszkodzonym stemplem, patyna
250 zł
330 zł
384 Zygmunt III Waza 1587-1632
trojak 1589, Ryga, Iger R.89.3.c (R), Gerbaszewski 16, bardzo ładny
250 zł
380 zł
385 Zygmunt III Waza 1587-1632
trojak 1590, Ryga, odmiana z mniejszym popiersiem króla, Iger R.90.1.e, Gerbaszewski 24, moneta wycięta z krawędzi blachy, patyna, ładny
150 zł
180 zł
386 Zygmunt III Waza 1587-1632
trojak 1590, Ryga, odmiana z dużą głową króla, Iger R.90.2.c (R2), Gerbaszewski 14, różnobarwna patyna, rzadki i ładny
1 000 zł
900 zł
387 Zygmunt III Waza 1587-1632
trojak 1596, Ryga, Iger R.96.1.e, Gerbaszewski 15, moneta wycięta z krawędzi blachy, ale pięknie zachowana
250 zł
400 zł
388 Zygmunt III Waza 1587-1632
trojak 1619, Ryga, odmiana z małym popiersiem króla, Iger R.19.1.a (R3), Gerbaszewski 1.17, delikatna patyna, moneta wybita niecentrycznie, rzadka i w ładnym stanie z..
800 zł
1 600 zł
389 Zygmunt III Waza 1587-1632
trzykrucierzówka 1615, Kraków, Kop. 887 (R1), ładny egzemplarz
200 zł
280 zł
390 Zygmunt III Waza 1587-1632
trzykrucierzówka 1615, Kraków, Kop. 887 (R1), dość ładna
150 zł
240 zł
391 Zygmunt III Waza 1587-1632
półtorak 1614, Bydgoszcz, odmiana z Orłem na awersie, poniżej cyfra 3 w tarczy, Górecki B.14.2.d, Kopicki 828 (R4), Tyszk. 4, ciemna patyna, rzadki
200 zł
550 zł
392 Zygmunt III Waza 1587-1632
półtorak 1620, Ryga, odmiana bez znaku lis (mincerza Otto von Meppena), Gerbaszewski 3.6, Górecki R.20.1.a, Tyszk. 2, ładny
300 zł
240 zł
393 Zygmunt III Waza 1587-1632
grosz 1600, Kraków, Aw: Popiersie króla w koronie w prawo, wokoło napis SIG III D - G REX PO M D L, Rw: Orzeł, pod nim herb Lewart i napis wokoło GROSSVS REG POLON 16..
500 zł
700 zł
394 Zygmunt III Waza 1587-1632
grosz 1606, Kraków, odmiana z herbem Lewart w prostej tarczy, PN.82-Dut.178, ładny
150 zł
140 zł
395 Zygmunt III Waza 1587-1632
grosz 1607, Kraków, popiersie w obwódce, ma rewersie herb Lewart, ładny
125 zł
140 zł
396 Zygmunt III Waza 1587-1632
grosz 1623, Kraków, Aw: Korona i napis SIG III D G / REX / M D L, Rw: Orzeł, niżej omyłkowo herb Pilawa (podskarbiego koronnego - Baltazara Stanisławskiego), H-Cz.963..
IV
F
400 zł
320 zł
397 Zygmunt III Waza 1587-1632
szeląg 1596, Poznań, Aw: Monogram pod koroną, po bokach I-F, poniżej Lewart w tarczy, Kop. 652(R8), ciemna patyna, bardzo rzadki i przyzwoicie zachowany
400 zł
1 700 zł
398 Zygmunt III Waza 1587-1632
trzeciak (ternar) 1624, Łobżenica, Aw: Monogram króla, po bokach rozetka i końcówka daty 24, powyżej nominał III pomiędzy dwiema rozetami, Rw: Pod koroną dwie tarcze ..
300 zł
650 zł
399 Zygmunt III Waza 1587-1632
dwudenar 1613, Wilno, Ivanauskas 1SV18-18, Tyszk. 2, patyna
300 zł
240 zł