Aukcja nr 59

USD/PLN: 3.640 | EUR/PLN: 4.180 | data: 14-02-2015
400 Zygmunt III Waza 1587-1632
denar 1622, Kraków, odmiana ze skróconą datą 2 - 2 po bokach monogramu, ciemna patyna, bardzo ładny
200 zł
280 zł
401 Zygmunt III Waza 1587-1632
denar 1623, Kraków, skrócona data Z-3 po bokach monogramu, rzadki w tak ładnym stanie zachowania
300 zł
700 zł
402 Zygmunt III Waza 1587-1632
denar 1590, Gdańsk, CNG 145.I, piękny
250 zł
360 zł
403 Zygmunt III Waza 1587-1632
denar 1591, Gdańsk, CNG 145.II, na rewersie zielona patyna, bardzo ładny
250 zł
300 zł
404 Zygmunt III Waza 1587-1632
denar 1595, Gdańsk, CNG 145.VI, piękny
250 zł
230 zł
405 Zygmunt III Waza 1587-1632
denar 1596, Gdańsk, duże cyfry daty, CNG 145.VII, wyśmienity z pięknym blaskiem menniczym
300 zł
525 zł
406 Zygmunt III Waza 1587-1632
denar 1596, Gdańsk, małe cyfry daty, CNG 145.VII, piękny
250 zł
320 zł
407 Zygmunt III Waza 1587-1632
denar, 1613, Łobżenica, Aw: Orzeł, Rw: Herb Bróg i skrócona data powyżej, H-Cz. 1300 (R6), Tyszk. 50, patyna, moneta wielkiej rzadkości
1 500 zł
408 Zygmunt III Waza 1587-1632
liczman z mennicy wileńskiej, 1606, Hieromin Wołłowicz, Aw: Tarcza herbowa i napis HIERONIMVS WOLLOWICZ TESAV SVPREM, Rw: Poziomy napis w 3 wierszach, Demel 46, Drożd..
2 000 zł
6 500 zł
409 Władysław IV Waza 1632-1648
talar 1633, Bydgoszcz, Aw: Półpostać króla, niżej, po wyrazie POL herb Sas (podskarbiego Jana Daniłłowicza), napis wokoło, Rw: Tarcza herbowa, po bokach litery I - I ..
5 000 zł
6 250 zł
410 Władysław IV Waza 1632-1648
talar 1633, Bydgoszcz, Aw: Półpostać króla, niżej herb Sas dzielący napis PO - L, napis wokoło, Rw: Tarcza herbowa, po bokach litery I - I oraz data 16 - 33 i napis w..
5 000 zł
5 000 zł
411 Władysław IV Waza 1632-1648
talar 1636, Bydgoszcz, Aw: Półpostać króla, niżej herb Sas po wyrazie PO, napis wokoło, Rw: Tarcza herbowa, po bokach litery I - I oraz data 16 - 36 i napis wokoło, D..
II-/III+
EF-/VF+
6 000 zł
5 000 zł
412 Władysław IV Waza 1632-1648
talar 1641, Bydgoszcz, Aw: Popiersie króla w prawo i napis wokoło, Rw: Tarcza herbowa, po prawej stronie hak, po bokach litery G - G (znak dzierżawcy mennicy Gabriela..
10 000 zł
14 000 zł
413 Jan II Kazimierz 1649-1668
tymf (złotówka) 1663, Bydgoszcz, inicjały A-T (Andrzej Tymf, dzierżawca mennicy krakowskiej) po bokach tarczy herbowej, pięknie zachowany jak na ten typ monety
II/II+
EF/EF+
150 zł
170 zł
414 Jan II Kazimierz 1649-1668
tymf (złotówka) 1664, Bydgoszcz, inicjały A-T po bokach tarczy herbowej, typ monety rzadko spotykany w tak pięknym stanie zachowania
200 zł
900 zł
415 Jan II Kazimierz 1649-1668
ort 1657, Kraków, litery S - CH (inicjały Stanisława Chrząstowkiego) po bokach tarczy herbowej, Tyszk. 1.50, lekko niedobity, ciemna patyna
400 zł
460 zł
416 Jan II Kazimierz 1649-1668
ort 1667, Bydgoszcz, Tyszk. 1.50, ładnie zachowany
200 zł
700 zł
417 Jan II Kazimierz 1649-1668
ort 1651, Gdańsk, odmiana z obwódkami wewnętrznymi po obu stronach monety, mennicze wady krążka, ciemna patyna
400 zł
500 zł
418 Jan II Kazimierz 1649-1668
ort 1655, Gdańsk, odmiana bez kwiatka kończącego napis na rewersie, podwójna obwódka na awersie, Tyszk. 2, drobne wady mennicze, ale ładnie zachowany
II-/III+
EF-/VF+
1 000 zł
2 400 zł
419 Jan II Kazimierz 1649-1668
ort 1655, Gdańsk, bez kwiatka na końcu napisu otokowego na rewersie, Tyszk. 2, ładnie zachowany
II-/III+
EF-/VF+
1 000 zł
2 600 zł