Aukcja nr 59
USD/PLN: 3.640 | EUR/PLN: 4.180 | data: 14-02-2015
400 | Zygmunt III Waza 1587-1632 denar 1622, Kraków, odmiana ze skróconą datą 2 - 2 po bokach monogramu, ciemna patyna, bardzo ładny |
200 zł 280 zł
401 | Zygmunt III Waza 1587-1632 denar 1623, Kraków, skrócona data Z-3 po bokach monogramu, rzadki w tak ładnym stanie zachowania |
II+ EF+ |
300 zł 700 zł
402 | Zygmunt III Waza 1587-1632 denar 1590, Gdańsk, CNG 145.I, piękny |
II+ EF+ |
250 zł 360 zł
403 | Zygmunt III Waza 1587-1632 denar 1591, Gdańsk, CNG 145.II, na rewersie zielona patyna, bardzo ładny |
250 zł 300 zł
404 | Zygmunt III Waza 1587-1632 denar 1595, Gdańsk, CNG 145.VI, piękny |
II+ EF+ |
250 zł 230 zł
405 | Zygmunt III Waza 1587-1632 denar 1596, Gdańsk, duże cyfry daty, CNG 145.VII, wyśmienity z pięknym blaskiem menniczym |
I- UNC- |
300 zł 525 zł
406 | Zygmunt III Waza 1587-1632 denar 1596, Gdańsk, małe cyfry daty, CNG 145.VII, piękny |
II+ EF+ |
250 zł 320 zł
407 | Zygmunt III Waza 1587-1632 denar, 1613, Łobżenica, Aw: Orzeł, Rw: Herb Bróg i skrócona data powyżej, H-Cz. 1300 (R6), Tyszk. 50, patyna, moneta wielkiej rzadkości |
III VF |
1 500 zł | |
408 | Zygmunt III Waza 1587-1632 liczman z mennicy wileńskiej, 1606, Hieromin Wołłowicz, Aw: Tarcza herbowa i napis HIERONIMVS WOLLOWICZ TESAV SVPREM, Rw: Poziomy napis w 3 wierszach, Demel 46, Drożd.. |
2 000 zł 6 500 zł
409 | Władysław IV Waza 1632-1648 talar 1633, Bydgoszcz, Aw: Półpostać króla, niżej, po wyrazie POL herb Sas (podskarbiego Jana Daniłłowicza), napis wokoło, Rw: Tarcza herbowa, po bokach litery I - I .. |
5 000 zł 6 250 zł
410 | Władysław IV Waza 1632-1648 talar 1633, Bydgoszcz, Aw: Półpostać króla, niżej herb Sas dzielący napis PO - L, napis wokoło, Rw: Tarcza herbowa, po bokach litery I - I oraz data 16 - 33 i napis w.. |
5 000 zł 5 000 zł
411 | Władysław IV Waza 1632-1648 talar 1636, Bydgoszcz, Aw: Półpostać króla, niżej herb Sas po wyrazie PO, napis wokoło, Rw: Tarcza herbowa, po bokach litery I - I oraz data 16 - 36 i napis wokoło, D.. |
II-/III+ EF-/VF+ |
6 000 zł 5 000 zł
412 | Władysław IV Waza 1632-1648 talar 1641, Bydgoszcz, Aw: Popiersie króla w prawo i napis wokoło, Rw: Tarcza herbowa, po prawej stronie hak, po bokach litery G - G (znak dzierżawcy mennicy Gabriela.. |
III VF |
10 000 zł 14 000 zł
413 | Jan II Kazimierz 1649-1668 tymf (złotówka) 1663, Bydgoszcz, inicjały A-T (Andrzej Tymf, dzierżawca mennicy krakowskiej) po bokach tarczy herbowej, pięknie zachowany jak na ten typ monety |
II/II+ EF/EF+ |
150 zł 170 zł
414 | Jan II Kazimierz 1649-1668 tymf (złotówka) 1664, Bydgoszcz, inicjały A-T po bokach tarczy herbowej, typ monety rzadko spotykany w tak pięknym stanie zachowania |
II+ EF+ |
200 zł 900 zł
415 | Jan II Kazimierz 1649-1668 ort 1657, Kraków, litery S - CH (inicjały Stanisława Chrząstowkiego) po bokach tarczy herbowej, Tyszk. 1.50, lekko niedobity, ciemna patyna |
III VF |
400 zł 460 zł
416 | Jan II Kazimierz 1649-1668 ort 1667, Bydgoszcz, Tyszk. 1.50, ładnie zachowany |
II- EF- |
200 zł 700 zł
417 | Jan II Kazimierz 1649-1668 ort 1651, Gdańsk, odmiana z obwódkami wewnętrznymi po obu stronach monety, mennicze wady krążka, ciemna patyna |
III VF |
400 zł 500 zł
418 | Jan II Kazimierz 1649-1668 ort 1655, Gdańsk, odmiana bez kwiatka kończącego napis na rewersie, podwójna obwódka na awersie, Tyszk. 2, drobne wady mennicze, ale ładnie zachowany |
II-/III+ EF-/VF+ |
1 000 zł 2 400 zł
419 | Jan II Kazimierz 1649-1668 ort 1655, Gdańsk, bez kwiatka na końcu napisu otokowego na rewersie, Tyszk. 2, ładnie zachowany |
II-/III+ EF-/VF+ |
1 000 zł 2 600 zł