Aukcja nr 59

USD/PLN: 3.640 | EUR/PLN: 4.180 | data: 14-02-2015
440 Jan II Kazimierz 1649-1668
szeląg miedziany 1650, Wschowa, na awersie monogram króla ICR, poniżej herb Wazów, Tyszk. 3, ślady korozji, wady mennicze bicia, ale dość rzadki typ monety
400 zł
380 zł
441 Jan II Kazimierz 1649-1668 / Toruń - Okupacja szwedzka 1655-1660
ort bez daty (1656), Toruń, okupacja szwedzka, Aw: Popiersie Gustawa Adolfa i napis CAROLUS GUSTAVUS D G REX, AAJ 1, miejscowa, ciemna patyna, dość ładny egzemplarz
1 500 zł
2 800 zł
442 Michał Korybut Wiśniowiecki 1669-1673
szeląg 1670, Gdańsk, mniejszy monogram królewski, Tyszk. 2, zielonkawa patyna, ładny
125 zł
480 zł
443 Michał Korybut Wiśniowiecki 1669-1673
szeląg 1670, Gdańsk, większy monogram królewski, Tyszk. 2, patyna, bardzo ładny
125 zł
550 zł
444 Michał Korybut Wiśniowiecki 1669-1673
szeląg 1671, Toruń, odmiana z napisem SOLIDVS, bardzo ładny egzemplarz
125 zł
240 zł
445 Michał Korybut Wiśniowiecki 1669-1673
szeląg 1673, Elbląg, Tyszk. 2, niecentrycznie wybity, ale bardzo ładny
125 zł
440 zł
446 Jan III Sobieski 1674-1696
szóstak 1681, Kraków, popiersie w zbroi, litera C pomiędzy tarczami herbowymi, Kop. 1954 (R2), Tyszk. 3, mennicze wady blachy, ale bardzo ładny
II+/I-
EF+/UNC-
250 zł
825 zł
447 August II Mocny 1697-1733
dukat koronacyjny 1697, Drezno, Aw: Król na koniu, Rw: Korona, po bokach litery D-G, poniżej napisy, złoto 3.43 g, Kahnt 241, Merseb. 389, Fr. 2827, lekko gięty, ale ..
5 000 zł
6 000 zł
448 August II Mocny 1697-1733
dukat wikariacki 1711, Drezno, Aw: Król na koniu, Rw: Dwa stoły z insygniami i napisy, złoto 3.47 g, Kahnt 281, Schön 82, Fr. 2822, bardzo ładny egzemplarz z dużym po..
II/II+
EF/EF+
6 000 zł
6 500 zł
449 August II Mocny 1697-1733
talar wikariacki 1711, Drezno, Aw: Król na koniu, Rw: Trzy stoły z insygniami koronacyjnymi i napisy, srebro 29.01 g, Kahnt 283, Schnee 1011, Dav. 2655, ładna, różnob..
3 000 zł
2 600 zł
450 August II Mocny 1697-1733
talar zaślubinowy 1719, Drezno, Aw: Napis okolicznościowy, Rw: Dwa serca powiązane ze sobą, srebro 29.05 g, Kahnt 309, Schnee 1020, Dav. 2660, moneta wybita z okazji ..
7 500 zł
6 000 zł
451 August II Mocny 1697-1733
2/3 talara (gulden), 1699, Lipsk, litery EP - H (inicjały Ernesta Piotra Hechta), Kahnt 117, Merseb. 1427, Dav. 820, drobne mennicze wady krążka na obrzeżu, patyna, p..
II+/I-
EF+/UNC-
3 000 zł
452 August II Mocny 1697-1733
2/3 talara (gulden) 1700, Drezno, litery IL - H (inicjały Jana Lorenza Hollanda), Kahnt 119, Dav. 819, patyna, bardzo ładnie zachowany z wyraźnymi detalami
1 500 zł
1 650 zł
453 August II Mocny 1697-1733
2/3 talara (gulden) 1727, Drezno, Aw: Cyprys, Rw: Napis upamiętniający śmierć żony króla Krystyny Eberhardyny, Kahnt 317, Dav. 828, subtelna patyna, bardzo ładnie zac..
II/II+
EF/EF+
3 000 zł
3 200 zł
454 August II Mocny 1697-1733
1/12 talara (dwugrosz) 1703, Drezno, litery IL - H, Kahnt 176, ładny
125 zł
170 zł
455 August III 1733-1763
dukat 1745, Drezno, Aw: Popiersie w zbroi i napis, Rw: Herby polskie i saksońskie pod koroną, poniżej litery F.W.ô.F. (inicjały Fryderyka Wilhelma o Feral), pod nimi ..
8 000 zł
22 000 zł
456 August III 1733-1763
talar wikariacki 1741, Drezno, Aw: Król na koniu i napis wokoło, Rw: Tron, na nim korona i berło, w tle Orzeł z insygniami królewskimi i napis wokoło, srebro 29.00 g,..
4 500 zł
5 000 zł
457 August III 1733-1763
talar 1755, Lipsk, Aw: Popiersie w prawo i napis wokoło, Rw: Tarcza herbowa, inicjały EDC (Ernest Dietrich Croll, zarządca mennicy w Lipsku) i napis wokoło, srebro 28..
5 000 zł
458 August III 1733-1763
2/3 talara (gulden) 1747, Drezno, Aw: Napis w siedmiu wierszach, Rw: Hymen (Geniusz zaślubin), moneta wybita z okazji zaślubin królewicza Fryderyka Krystiana z Antoni..
1 250 zł
1 100 zł
459 August III 1733-1763
1/3 talara (1/2 guldena) 1752, Drezno, na rewersie inicjały F.W.ô.F., Kahnt 554, Merseb. 1756
1 000 zł
925 zł