Aukcja nr 59

USD/PLN: 3.640 | EUR/PLN: 4.180 | data: 14-02-2015
300 Zygmunt III Waza 1587-1632
trojak 1589, Olkusz, na rewersie herb Przegonia i inicjały I-D (Jana Dulskiego, podskarbiego koronnego), Iger O.89.1.c (R1), mennicze wady krążka, ale dość ładny i rz..
200 zł
380 zł
301 Zygmunt III Waza 1587-1632
trojak 1591, Olkusz, Iger O.91.3.a(R2), tęczowa patyna, rzadki
II-/III+
EF-/VF+
500 zł
1 300 zł
302 Zygmunt III Waza 1587-1632
trojak 1592, Olkusz, na awersie odmiana z końcówką napisu LIT, Iger O.92.1.f/a(R2), wielobarwna patyna, rzadki i bardzo ładny
750 zł
1 000 zł
303 Zygmunt III Waza 1587-1632
trojak 1593, Olkusz, ze znakiem mennicy pod herbem Lewart, Iger O.93.8.c(R3), różnobarwna patyna, rzadki
600 zł
950 zł
304 Zygmunt III Waza 1587-1632
trojak 1594, Olkusz, na awersie znak mennicy kończy napis, Iger O.94.4.a(R1), tęczowa patyna
250 zł
725 zł
305 Zygmunt III Waza 1587-1632
trojak 1594, Olkusz, bez znaku mennicy na awersie, Iger O.94.9.l/k, niecentryczyny, patyna
III+/II-
VF+/EF-
200 zł
400 zł
306 Zygmunt III Waza 1587-1632
trojak 1595, Olkusz, Iger O.95.4.d, różnobarwna patyna, ładnie zachowany
300 zł
550 zł
307 Zygmunt III Waza 1587-1632
trojak 1596, Olkusz, na rewersie gwiazda pod Pogonią, Iger O.96.1.l/g, mennicza wada krążka, różnobarwna patyna, bardzo ładny
250 zł
700 zł
308 Zygmunt III Waza 1587-1632
trojak 1599, Olkusz, Iger O.99.1.f, ładny
150 zł
380 zł
309 Zygmunt III Waza 1587-1632
trojak bez daty, Poznań, Iger P.b.d.2.a (R5), lekko niedobity, bardzo rzadki
III/III+
VF/VF+
1 500 zł
2 200 zł
310 Zygmunt III Waza 1587-1632
trojak bez daty, Poznań, na awersie rozetka po SIG 3 D G, na rewersie znak dzierżawcy mennicy (Jan Ditmar), Iger P.b.d.1.b (R5), tęczowa patyna, bardzo rzadki
1 250 zł
2 200 zł
311 Zygmunt III Waza 1587-1632
trojak 1588, Poznań, skrócona data 88 z prawej strony rewersu, z dotychczas nienotowaną koroną, Iger P.88.4.a (R2) - podobny, rzadki
300 zł
1 100 zł
312 Zygmunt III Waza 1587-1632
trojak 1590, Poznań, Iger P.90.5.b - ale trochę odmienna korona, bardzo ładny
150 zł
380 zł
313 Zygmunt III Waza 1587-1632
trojak 1591, Poznań, na rewersie herby nieco mniejsze, Iger P.91.1.b, wyśmienity stan zachowania
I/I-
UNC/UNC-
500 zł
950 zł
314 Zygmunt III Waza 1587-1632
trojak 1591, Poznań, na rewersie herby nieco większe, Iger P.91.1.b, niecentrycznie wybity, ale bardzo ładny
300 zł
360 zł
315 Zygmunt III Waza 1587-1632
trojak 1594, Poznań, długa broda króla, Iger P.94.8.a(R), tęczowa patyna, rzadszy typ popiersia, ładny
300 zł
550 zł
316 Zygmunt III Waza 1587-1632
trojak 1596, Poznań, końcówka napisu na awersie M.D.L., skrócona data po bokach Orła i Pogoni, Iger P.96.9.a(R3), Tyszk. 25, ciemna patyna, rzadki
800 zł
1 100 zł
317 Zygmunt III Waza 1587-1632
trojak 1596, Poznań, na awersie w napisie jako przerywnik rozetka i końcówka napisu M.D.LI., skrócona data po bokach Orła i Pogoni, na rewersie rozetka z prawej stron..
III/III-
VF/VF-
600 zł
650 zł
318 Zygmunt III Waza 1587-1632
trojak 1597, Poznań, odmiana bez litery R w inicjale Hermana Rüdigera, Iger P.97.4.c/-, mennicza wada bicia, ciemna patyna, rzadki
200 zł
280 zł
319 Zygmunt III Waza 1587-1632
trojak 1597, Poznań, Iger P.97.6.a(R) - podobny, ale nowa ciekawa odmiana: na rewersie w herbie Hermana Rüdigera gwiazdka zamiast kwiatka, wielobarwna patyna, wyśmien..
500 zł
1 350 zł