Aukcja nr 57

USD/PLN: 2.980 | EUR/PLN: 4.070 | data: 07-06-2014
481 August III 1733-1763
1/4 dukata 1743, Drezno, Aw: Popiersie i napis, Rw: Tarcza herbowa i napis, złoto 0.86 g, Kahnt 521, Merseb.1704
3 000 zł
482 August III 1733-1763
talar 1755, Lipsk, Aw: Popiersie w prawo i napis wokoło, Rw: Tarcza herbowa i napis wokoło, srebro 28.83 g, Kahnt 676 var. a, Schnee 1037 awers typ b, rewers typ 4, n..
3 000 zł
483 August III 1733-1763
talar 1763, Drezno, Aw: Popiersie i napis wokoło, Rw: Tarcza herbowa i napis wokoło, srebro 27.78 g, Kahnt 541 b -bez sygnatury pod popiersiem króla, Schnee 1047, Dav..
2 000 zł
484 August III 1733-1763
gulden (2/3 talara) okolicznościowy 1747, Drezno, Aw: Napis, Rw: Ołtarz z płomieniami, niżej dwie tarcze herbowe, Kahnt 654, Merseb. 1476, moneta wybita z okazji ślub..
2 000 zł
485 August III 1733-1763
tymf 1753, Lipsk, Kahnt 685 e -owalny przekrój naramiennika zbroi i trójlistki po bokach litery T, ładny
II/II-
EF/EF-
400 zł
1 200 zł
486 August III 1733-1763
tymf 1753, Lipsk, Kahnt 685 d -loki pod lekko owalnym przekrojem naramiennika zbroi i kropką z prawej strony litery T
300 zł
650 zł
487 August III 1733-1763
ort 1754, Lipsk, Kahnt 687 f -buldogowate popiersie”
500 zł
1 400 zł
488 August III 1733-1763
ort 1754, Lipsk, Kahnt 687 b -wąskie popiersie i małe litery E - C szeroko rozstawione, miejscowa patyna
400 zł
650 zł
489 August III 1733-1763
ort 1754, Lipsk, Kahnt 687 a -szeroka głowa i owalny przekrój naramiennika zbroi
400 zł
900 zł
490 August III 1733-1763
ort 1755, Lipsk, Kahnt 686 d -masywne popiersie w szerokiej koronie, moneta w pudełku PCGS z notą AU58, drobne niedobicie, ale ładny egzemplarz
400 zł
550 zł
491 August III 1733-1763
ort 1756, Lipsk, Kahnt 689 a -szerokie popiersie, na awersie drobne wady blachy, ale bardzo ładny
400 zł
600 zł
492 August III 1733-1763
ort 1759, Gdańsk, odmiana z literami CHS (inicjałami zarządcy mennicy Konrada Henryka Schwerdtnera) pod herbem Gdańska, Kahnt 722 c -rozeta spina płaszcz, patyna, pię..
5 000 zł
493 August III 1733-1763
ort 1760, Gdańsk, odmiana z mieczem pomiędzy gałązkami palmowymi, Kahnt 725 a - mały wieniec nad herbem, z aukcji PDA 10/740, moneta wybita z końca blachy, delikatna ..
1 000 zł
950 zł
494 August III 1733-1763
szóstak w czystym srebrze” 1762, Elbląg, Aw: Popiersie w prawo i napis wokoło, Rw: Herb Elbląga i napis wokoło, srebro 3.33 g, Kahnt 754 a, rzadki, patyna
4 000 zł
5 000 zł
495 August III 1733-1763
szóstak 1763, Toruń, Aw: Popiersie w prawo i napis wokoło, Rw; Herb Torunia i data po bokach (brak liter mincerza), napis wokoło MON ARGENT (VI) CIVIT THORUN, Kahnt n..
2 500 zł
2 000 zł
496 August III 1733-1763
trojak 1758, Gdańsk, Iger G.58.1.a (R), Kahnt 735, piękny
1 000 zł
950 zł
497 Stanisław August Poniatowski 1764-1795
talar 1766, Warszawa, Aw: Popiersie króla w zbroi, bez kropki po COLONIEN i po dacie, srebro 27.83 g, Plage 380, Dav. 1618, delikatnie justowany, ładna stara patyna
3 500 zł
2 800 zł
498 Stanisław August Poniatowski 1764-1795
talar 1766, Warszawa, Aw: Popiersie króla w zbroi, bez kropki po COLONIEN i z kropką po dacie, srebro 27.81 g, Plage 379, Dav. 1618, lekko justowany, ciemna patyna
III/III+
VF/VF+
3 500 zł
499 Stanisław August Poniatowski 1764-1795
talar 1776, Warszawa, odmiana z wieńcem przechylonym do korony, srebro 28.11 g, Plage 394, Dav. 1619, lekko justowany, ale bardzo ładnie zachowany, atrakcyjny, egzemp..
5 000 zł
7 000 zł
500 Stanisław August Poniatowski 1764-1795
talar 1776, Warszawa, odmiana z wieńcem przechylonym do korony, srebro 27.68 g, Plage 394, Dav.1619, minimalnie justowany, ciemna patyna
4 000 zł
3 200 zł