Aukcja nr 57
USD/PLN: 2.980 | EUR/PLN: 4.070 | data: 07-06-2014
461 | Jan II Kazimierz 1649-1668 ort 1655, Toruń, odmiana z literami HI - L po bokach herbu Torunia, wybity charakterystycznie uszkodzonym stemplem |
1 250 zł 1 300 zł
462 | Jan II Kazimierz 1649-1668 ort 1658/7, Gdańsk, ciemna patyna |
750 zł 800 zł
463 | Jan II Kazimierz 1649-1668 ort 1662, Toruń, ładny |
III+/II- VF+/EF- |
1 500 zł 1 700 zł
464 | Jan II Kazimierz 1649-1668 ort 1664, Toruń, odmiana z napisem TIIRVNENSIS, piękny i rzadki |
I- UNC- |
3 000 zł 10 000 zł
465 | Jan II Kazimierz 1649-1668 trojak 1662, Kraków, Iger K.62.1.g (R2) |
III VF |
400 zł 500 zł
466 | Jan II Kazimierz 1649-1668 trojak 1665, Wilno, Iger V665.1.c (R3), Ivanauskas 6JK7-4, mennicza wada krążka, ale wyraźnie wybity i dobrze czytelny, rzadki |
800 zł 850 zł
467 | Jan II Kazimierz 1649-1668 trzykrajcarówka 1660, Opole, Aw: Popiersie króla w prawo i napis IOAN CAS D G R 3 EX P & S M D L R P Rw: Orzeł, po bokach litery T - T -inicjały Tomasza Tymfa i napi.. |
III VF |
3 000 zł 3 800 zł
468 | Jan II Kazimierz 1649-1668 półtorak 1661, Poznań, na jabłku królewskim cyfra 60, T. 8, piękny i szczególnie rzadki w tak dobrym stanie zachowania |
II+ EF+ |
750 zł | |
469 | Jan II Kazimierz 1649-1668 półtorak 1662, Poznań, skrócona data po bokach krzyża i obwódka wewnętrzna tylko na awersie, rzadki, patyna |
III VF |
300 zł 240 zł
470 | Jan III Sobieski 1674-1696 dukat 1692, Gdańsk, Aw: Popiersie króla w koronie i w zbroi okrytej rzymskim płaszczem, wokoło napis IOAN III D G REX POL M D L R PR, Rw: Herb Gdańska i napis wokoło .. |
60 000 zł 48 000 zł
471 | August II 1697-1733 dukat wikariacki 1711, Drezno, Aw: Król na koniu, Rw: Dwa stoły z insygniami, złoto 3.47 g, Kahnt 281, Schön 82, Fr. 2822, piękny egzemplarz z wyśmienitym połyskiem m.. |
II+ EF+ |
10 000 zł | |
472 | August II 1697-1733 dukat 1712, Lipsk, Aw: Król na koniu i napis wokoło, Rw: Na panopliach tarcza herbowa i napis wokoło, złoto 3.45 g, Kahnt 65 Fr. 2806, rzadszy rocznik |
12 500 zł | |
473 | August II 1697-1733 talar wikariacki 1711, Drezno, Aw: Król na koniu, Rw: Trzy stoły z insygniami koronacyjnymi, srebro 29.02 g, Kahnt 283, Schnee 1011, Dav. 2655, patyna, bardzo ładny |
II+ EF+ |
3 750 zł 3 000 zł
474 | August II 1697-1733 talar 1716, Drezno, Aw: Popiersie w prawo i napis wokoło, Rw: Tarcze herbowe i napis wokoło, srebro 29.20 g, Kahnt 109, Schnee 1015, Dav. 2653, patyna |
6 000 zł 4 800 zł
475 | August II 1697-1733 talar pamiątkowy 1717, Drezno, Aw: Napis w 14 wierszach, Rw: Statek wypływający z portu, srebro 28.97 g, Kahnt 298, Schnee 1017, moneta wybita z okazji śmierci matki .. |
III VF |
9 000 zł 11 000 zł
476 | August II 1697-1733 2/3 talara (gulden), 1697, Drezno, Kahnt 111 , Dav. 817, bardzo ładnie zachowany, patyna |
II+ EF+ |
1 250 zł 1 600 zł
477 | August III 1733-1763 5 talarów efraimek” 1758, Berlin, Aw: Popiersie króla w prawo i napis wokoło, Rw: Tarcza herbowa i napis wokoło, złoto niskiej próby 6.62 g, Kahnt 671, Olding 469, fa.. |
II- EF- |
2 000 zł 2 600 zł
478 | August III 1733-1763 dukat 1742, Drezno, Aw: Król na koniu i napis wokoło, Rw: Tron i napis wokoło, złoto 3.48 g, Kahnt 637, Merseb. 1700, ładny egzemplarz z połyskiem menniczym i patyną |
10 000 zł | |
479 | August III 1733-1763 dukat 1755, Drezno, Aw: Popiersie króla i napis wokoło, Rw: Tarcze herbowe i napis wokoło, złoto 3.47 g, Kahnt 508, moneta z 12 aukcji PDA, bardzo ładnie zachowany, p.. |
12 500 zł | |
480 | August III 1733-1763 dukat 1756, Drezno, Aw: Popiersie króla i napis wokoło, Rw: Tarcza herbowa i napis wokoło, złoto 3.48 g, Kahnt 663 -wariant d (szerokie popiersie króla), Kaleniecki s.. |
12 500 zł |