Aukcja nr 57
USD/PLN: 2.980 | EUR/PLN: 4.070 | data: 07-06-2014
497 | Stanisław August Poniatowski 1764-1795 talar 1766, Warszawa, Aw: Popiersie króla w zbroi, bez kropki po COLONIEN i po dacie, srebro 27.83 g, Plage 380, Dav. 1618, delikatnie justowany, ładna stara patyna |
3 500 zł 2 800 zł
498 | Stanisław August Poniatowski 1764-1795 talar 1766, Warszawa, Aw: Popiersie króla w zbroi, bez kropki po COLONIEN i z kropką po dacie, srebro 27.81 g, Plage 379, Dav. 1618, lekko justowany, ciemna patyna |
III/III+ VF/VF+ |
3 500 zł | |
499 | Stanisław August Poniatowski 1764-1795 talar 1776, Warszawa, odmiana z wieńcem przechylonym do korony, srebro 28.11 g, Plage 394, Dav. 1619, lekko justowany, ale bardzo ładnie zachowany, atrakcyjny, egzemp.. |
5 000 zł 7 000 zł
500 | Stanisław August Poniatowski 1764-1795 talar 1776, Warszawa, odmiana z wieńcem przechylonym do korony, srebro 27.68 g, Plage 394, Dav.1619, minimalnie justowany, ciemna patyna |
III VF |
4 000 zł 3 200 zł
501 | Stanisław August Poniatowski 1764-1795 talar 1780, Warszawa, srebro 27.85 g, Plage 401, Berezowski 30,- zł, T.15, justowany, naprawiane tło, rzadki |
III VF |
4 000 zł 3 400 zł
502 | Stanisław August Poniatowski 1764-1795 talar 1788, Warszawa, odmiana z dłuższym wieńcem, srebro 27.42 g, Plage 408, Dav. 1621, minimalne defekty krążka, ale dość ładna prezencja |
II- EF- |
4 000 zł 3 600 zł
503 | Stanisław August Poniatowski 1764-1795 talar historyczny zwany Targowickim” 1793, Grodno?, Warszawa?, srebro 27.51 g, Plage 410, Dav. 1622, minimalne ryski w tle i uderzenia na obrzeżu, delikatna patyna, b.. |
II/II+ EF/EF+ |
12 500 zł | |
504 | Stanisław August Poniatowski 1764-1795 talar 6 złotowy 1794, Warszawa, odmiana krótsza gałązka lauru z prawej strony, srebro 24.08 g, Plage 373, minimalny defekt na obrzeżu |
II- EF- |
1 500 zł 1 300 zł
505 | Stanisław August Poniatowski 1764-1795 półtalar 1777, Warszawa, srebro 13.89 g., Plage 363 (R8), bardzo rzadka odmiana z długą szyją i ze wstążką we włosach króla uniesioną nieco do góry, Berezowski - brak.. |
III VF |
4 000 zł 7 000 zł
506 | Stanisław August Poniatowski 1764-1795 półtalar 1778, Warszawa, Plage 364, minimalnie justowany, ładne lustro mennicze |
II- EF- |
3 000 zł 3 400 zł
507 | Stanisław August Poniatowski 1764-1795 półtalar 1788, Warszawa, Plage 371, rzadko spotykany tak piękny egzemplarz |
I-/II+ UNC-/EF+ |
2 500 zł 3 600 zł
508 | Stanisław August Poniatowski 1764-1795 dwuzłotówka 1766, Warszawa, Plage 307, rzadko spotykana w tak wyśmienitym stanie zachowania |
I- UNC- |
2 000 zł 3 000 zł
509 | Stanisław August Poniatowski 1764-1795 dwuzłotówka 1772, Warszawa, odmiana z literami A - P (wardajna generalnego Antoniego Partensteina), Plage 322, na awersie punca Potockich, minimalnie justowana, ale p.. |
I-/II+ UNC-/EF+ |
2 000 zł 3 200 zł
510 | Stanisław August Poniatowski 1764-1795 złotówka 1766, Warszawa, wybita na szerokim krążku, srebro 5.26 g, średnica 28 mm, Plage 272, lekko justowana, patyna, rzadka |
II- EF- |
1 000 zł 1 400 zł
511 | Stanisław August Poniatowski 1764-1795 złotówka 1766, Warszawa, duże Orły i Pogonie, Plage 273, patyna, bardzo ładna |
750 zł 1 100 zł
512 | Stanisław August Poniatowski 1764-1795 złotówka 1766, Warszawa, Plage 274, justowana, ale pięknie zachowana |
II+ EF+ |
600 zł 950 zł
513 | Stanisław August Poniatowski 1764-1795 złotówka 1766, Warszawa, Plage 274, justowana, patyna |
III VF |
300 zł 320 zł
514 | Stanisław August Poniatowski 1764-1795 złotówka 1767, Warszawa, Plage 275, wyśmienity egzemplarz, delikatna patyna |
I/I- UNC/UNC- |
1 500 zł 3 600 zł
515 | Stanisław August Poniatowski 1764-1795 złotówka 1768, Warszawa, Plage 277, Berezowski 7,50 zł, justowana, ale bardzo ładna, rzadka |
II+ EF+ |
3 000 zł 4 000 zł
516 | Stanisław August Poniatowski 1764-1795 złotówka 1768, Warszawa, Plage 277, Berezowski 7,50 zł, justowana, mennicza wada blachy, rzadki rocznik |
III VF |
500 zł 750 zł