Aukcja nr 55
USD/PLN: 3.070 | EUR/PLN: 4.160 | data: 23-11-2013
306 | Stefan Batory 1576-1586 trojak 1585, Ryga, odmiana z małą głową króla, Iger R.85.1.k (R), Gerbaszewski 32, ładny, patyna |
400 zł 480 zł
307 | Stefan Batory 1576-1586 trojak 1585, Ryga, Iger R.85.1.k (R), Gerbaszewski 43, delikatna patyna |
350 zł 280 zł
308 | Stefan Batory 1576-1586 trojak 1585, Ryga, odmiana z małą głową króla, Iger R.85.1.n (R3), Gerbaszewski 5, bardzo rzadki wariant z napisem CIVIT, moneta tylko raz pojawiła się na 24 aukcji W.. |
1 000 zł 800 zł
309 | Stefan Batory 1576-1586 trojak 1585, Ryga, odmiana z dużą głową króla, Iger R.85.2.a (R), Gerbaszewski 74, patyna |
II- EF- |
350 zł 300 zł
310 | Stefan Batory 1576-1586 trojak 1586, Ryga, odmiana z dużą głową króla, Iger R.86.1.a (R), Gerbaszewski 17, patyna |
II- EF- |
300 zł | |
311 | Stefan Batory 1576-1586 trojak 1586, Ryga, odmiana z małą głową króla, Iger R.86.2.c/a (R), Gerbaszewski 9, piękny egzemplarz, patyna |
I- UNC- |
500 zł 1 000 zł
312 | Stefan Batory 1576-1586 trojak 1586, Ryga, odmiana z małą głową króla, Iger R.86.2.d/a (R), Gerbaszewski 4, bardzo ładny |
II+/I- EF+/UNC- |
400 zł 400 zł
313 | Stefan Batory 1576-1586 grosz 1578, Gdańsk, na awersie kropka na końcu napisu |
500 zł 400 zł
314 | Stefan Batory 1576-1586 grosz 1579, Gdańsk, odmiana z kropką na końcu napisu, moneta w pudełku NGC z certyfikatem MS64, wyśmienity egzemplarz, krążek z końca blachy |
I/I- UNC/UNC- |
1 000 zł 1 800 zł
315 | Stefan Batory 1576-1586 grosz 1579, Gdańsk, odmiana z kropką na końcu napisu, ładnie zachowany |
500 zł 650 zł
316 | Stefan Batory 1576-1586 grosz 1579, Gdańsk, odmiana z kropką na końcu napisu |
II-/III+ EF-/VF+ |
500 zł 460 zł
317 | Stefan Batory 1576-1586 grosz 1579, Gdańsk, odmiana z gwiazdką na końcu napisu |
II- EF- |
400 zł 850 zł
318 | Stefan Batory 1576-1586 grosz 1580, Olkusz, Aw: Duża głowa króla w prawo i napis wokoło STEPANVS D G REX POLO, Rw: Orzeł z hebem Batorych na piersi i napis wokoło GROSSVS*NO*REG POLO*1*5*8*0.. |
III- VF- |
5 000 zł | |
319 | Stefan Batory 1576-1586 grosz 1581, Ryga, odmiana z dwiema tarczami herbowymi i pełną datą poniżej, Gerbaszewski 2.3, T. 8, bardzo ładny i rzadki, patyna |
III+/II- VF+/EF- |
2 000 zł 2 200 zł
320 | Stefan Batory 1576-1586 grosz 1581, Ryga, odmiana z herbem Rygi i pełną datą po bokach, Gerbaszewski 3.19 |
500 zł 400 zł
321 | Stefan Batory 1576-1586 grosz 1581, Ryga, odmiana z herbem Rygi i skróconą datą po bokach, Gerbaszewski 4.1 |
400 zł | |
322 | Stefan Batory 1576-1586 grosz 1582, Ryga, Gerbaszewski 1, moneta z końca blachy, ale bardzo ładna |
500 zł 460 zł
323 | Stefan Batory 1576-1586 szeląg 1583, Olkusz, Kop. 471 |
III VF |
200 zł 260 zł
324 | Stefan Batory 1576-1586 szeląg 1586, Olkusz, na rewersie litery N - H po bokach korony i mały herb Batorych, patyna |
II- EF- |
200 zł 260 zł
325 | Stefan Batory 1576-1586 szeląg 1586, Olkusz, na rewersie litery N - H po bokach korony i duży herb Batorych, lekko niecentrycznie wybity, patyna |
200 zł 160 zł