Aukcja nr 52
USD/PLN: 3.240 | EUR/PLN: 4.120 | data: 10-11-2012
621 | II Rzeczpospolita 1918-1939 / Monety próbne 100 bez nazwy nominału (marek polskich) 1922, Warszawa, Józef Piłsudski, miedź 8.34 g, nakład 60 sztuk, Parchimowicz P-166.a, bardzo rzadkie, ładna ciemna patyna |
II+ EF+ |
10 000 zł 15 000 zł
622 | II Rzeczpospolita 1918-1939 / Monety próbne 100 złotych 1925, Warszawa, Mikołaj Kopernik, na awersie wypukły napis PRÓBA, srebro 24.76 g, wybite stemplem lustrzanym, nakład 100 sztuk, Parchimowicz P-167.a, mone.. |
I- UNC- |
40 000 zł 38 000 zł
623 | II Rzeczpospolita 1918-1939 / Monety próbne 100 złotych 1925, Warszawa, Mikołaj Kopernik, srebro 4.17 g, średnica 20.5 mm, nakład 50 sztuk, Parchimowicz P-168.a, bardzo rzadkie, ładna patyna |
I UNC |
20 000 zł 28 000 zł
624 | II Rzeczpospolita 1918-1939 / Monety próbne 50 złotych (bez nominału) 1924, Warszawa, Przysięga klęczącego rycerza, brąz 10.26 g, nakład nieznany, Parchimowicz P-165.f (egzemplarz ilustrowany w katalogu), bard.. |
II+ EF+ |
10 000 zł 9 500 zł
625 | II Rzeczpospolita 1918-1939 / Monety próbne 20 złotych 1925, Warszawa, Głowa Kobiety, miedź 4.61 g, nakład 10 sztuk, Parchimowicz P-164.b, ogromna rzadkość, bardzo ładnie zachowana, delikatna patyna |
I/I- UNC/UNC- |
20 000 zł 24 000 zł
626 | II Rzeczpospolita 1918-1939 / Monety próbne 10 złotych 1933, Warszawa, Jan III Sobieski, na rewersie wypukły napis PRÓBA, srebro 21.88 g, nakład 100 sztuk, Parchimowicz P-153.a, bardzo rzadkie i ładne |
I/I- UNC/UNC- |
12 500 zł | |
627 | II Rzeczpospolita 1918-1939 / Monety próbne 10 złotych 1933, Warszawa, Jan III Sobieski, bez napisu PRÓBA, srebro 21.99 g, wybite stemplem lustrzanym, nakład 100 sztuk Parchimowicz 153.b, bardzo rzadkie i ładne |
I- UNC- |
8 000 zł | |
628 | II Rzeczpospolita 1918-1939 / Monety próbne 10 złotych 1933, Warszawa, Romuald Traugutt, klipa wybita stemplem lustrzanym, srebro 29.25 g, nakład nieznany, Parchimowicz P-156.b, ogromna rzadkość, wyśmienty stan.. |
I UNC |
25 000 zł 32 000 zł
629 | II Rzeczpospolita 1918-1939 / Monety próbne 10 złotych 1934, Warszawa, Józef Piłsudski - Orzeł Strzelecki, klipa, srebro 40.26 g, nakład 300 sztuk, Parchimowicz P-159, wyśmienity stan zachowania, efektowna pięk.. |
I UNC |
20 000 zł 24 000 zł
630 | II Rzeczpospolita 1918-1939 / Monety próbne 10 złotych 1934, Warszawa, Józef Piłsudski - Orzeł Strzelecki, na rewersie wypukły napis PRÓBA, srebro 22.07 g, nakład 100 sztuk, Parchimowicz P-158.a, bardzo ładny e.. |
I UNC |
16 000 zł | |
631 | II Rzeczpospolita 1918-1939 / Monety próbne 10 złotych 1934, Warszawa, Józef Piłsudski - Orzeł Strzelecki, na rewersie wypukły napis PRÓBA, srebro 21.87 g, nakład 100 sztuk, Parchimowicz P-158.a, na rewersie śl.. |
II- EF- |
8 000 zł | |
632 | II Rzeczpospolita 1918-1939 / Monety próbne 5 złotych 1936, Warszawa, Żaglowiec, klipa, srebro 19.93 g, nakład 200 sztuk, Parchimowicz P-149.a, bardzo efektowna, ładnie zachowana moneta z delikatną patyną |
II+ EF+ |
20 000 zł 20 000 zł
633 | II Rzeczpospolita 1918-1939 / Monety próbne 2 złote 1933, Warszawa, Głowa Kobiety, na rewersie wypukły napis PRÓBA, brąz 3.96 g, nakład 100 sztuk, Parchimowicz P-137.b, bardzo ładny egzemplarz, stara patyna |
I- UNC- |
15 000 zł 16 000 zł
634 | II Rzeczpospolita 1918-1939 / Monety próbne 1 złoty 1928, Warszawa, Nominał w wieńcu z dwóch gałązek dębowych, bez napisu PRÓBA, nikiel 6.93 g, nakład 110 sztuk, Parchimowicz P-126.a, ładnie zachowana, moneta .. |
I- UNC- |
7 500 zł 6 500 zł
635 | II Rzeczpospolita 1918-1939 / Monety próbne 1 złoty 1932, Warszawa, Głowa Kobiety, na awersie wypukły napis PRÓBA, srebro 3.41 g, nakład 120 sztuk, Parchimowicz P-131.a, ładnie zachowana, moneta z 8 aukcji WCN |
I- UNC- |
15 000 zł 14 000 zł
636 | II Rzeczpospolita 1918-1939 / Monety próbne 20 groszy 1938, Warszawa, brąz 2.85 g, nakład nieznany, Parchimowicz P-113, bardzo rzadkie, moneta z 12 aukcji GGN, patyna |
7 500 zł | |
637 | II Rzeczpospolita 1918-1939 / Monety próbne 5 groszy 1923, Warszawa, na rewersie data 12 IV 24 i monogram SW, mosiądz 3.50 g, nakład 500 sztuk, Parchimowicz P-107, wytbite z okazji zwiedzania mennicy przez prez.. |
II+ EF+ |
7 500 zł 7 000 zł
638 | II Rzeczpospolita 1918-1939 / Monety próbne 2 grosze 1925, Warszawa, na rewersie data 27 X 26 i monogram SW, brąz 1.97 g, nakład 600 sztuk, Parchimowicz P-105, wytbite z okazji zwiedzania mennicy przez prezyden.. |
7 500 zł 7 500 zł
639 | II Rzeczpospolita 1918-1939 / Monety próbne 2 grosze 1927, Warszawa, srebro 2.30 g, nakład 100 sztuk, Parchimowicz P-104.e, piękne, delikatna patyna |
I UNC |
20 000 zł 16 000 zł
640 | II Rzeczpospolita 1918-1939 / Monety próbne 1 grosz 1923, Kings Norton, na rewersie litery K N, brąz 1.52 g, nakład 30 sztuk, Parchimowicz P-101.a, bardzo rzadkie i ładnie zachowane, moneta z 7 aukcji WCN |
I- UNC- |
8 000 zł 8 500 zł