Aukcja nr 52

USD/PLN: 3.240 | EUR/PLN: 4.120 | data: 10-11-2012
471 August II 1697-1733
dukat koronacyjny 1697, Drezno, Aw: Król na koniu, Rw: Napisy, złoto 3.46 g, Kahnt 241, Merseb. 1389, ładnie zachowany, patyna
7 500 zł
8 500 zł
472 August II 1697-1733
coseldukat bez daty (1710), Drezno, Aw: Kura i kogut, Rw: Amorek, złoto 3.48 g, Merseb.1585
3 500 zł
473 August II 1697-1733
talar 1702, Lipsk, Aw: Krzyż Orderu Danebroga na tle monogramu króla i napis wokoło, Rw: Tarcza herbowa i napis wokoło, srebro 27.41 g, Kahnt 325, Schnee 998, drobne ..
12 500 zł
16 000 zł
474 August II 1697-1733
talar wikariacki 1711, Drezno, Aw: Król na koniu, Rw: Trzy stoły z insygniami koronacyjnymi, srebro 29.18 g, Kahnt 274, Schnee 1011, ciemna patyna
4 000 zł
3 200 zł
475 August II 1697-1733
talar 1712, Drezno, Aw: Popiersie króla i napis wokoło, Rw: Tarcze herbowe i napis wokoło, srebro 28.93 g, Kahnt 108, Schnee1009, moneta bez pudełka, ale z certyfikat..
5 000 zł
7 500 zł
476 August II 1697-1733
talar 1729, Drezno, Aw: Popiersie króla i napis wokoło, Rw: Tarcze herbowe i napis wokoło, srebro 28.88 g, Kahnt 109, Schnee 1015
II-/III+
EF-/VF+
7 000 zł
477 August II 1697-1733
gulden (2/3 talara) 1699, Drezno, Kahnt 118, Dav. 819, delikatna patyna
1 500 zł
1 300 zł
478 August II 1697-1733
gulden (2/3 talara) 1702, Drezno, Kahnt 119, Dav. 819, drobna wada blachy, delikatna patyna
1 000 zł
800 zł
479 August II 1697-1733
gulden (2/3 talara) 1703, Drezno, Kahnt 119, Dav. 819, delikatna patyna
III+/II-
VF+/EF-
1 250 zł
1 100 zł
480 August II 1697-1733
1/6 talara 1731, Drezno, Kahnt 165, delikatna patyna
1 750 zł
2 400 zł
481 August II 1697-1733
dwugrosz okolicznościowy 1727, Drezno, Aw: Napis, Rw: Cyprys, wybity dla upamiętnienia śmierci małżonki króla Krystyny Eberhardyny, Kahnt 320
200 zł
300 zł
482 August II 1697-1733
1 halerz (grosz), ( 1708/1710), Drezno, Aw: Monogram króla, Rw: Motyl (Parnassius Apollo -niepylak Apollo) z trzema parami skrzydeł, srebro 1.95 g, Kahnt 236, Powód w..
8 000 zł
10 000 zł
483 August II 1697-1733
szeląg 1715, Gdańsk, Kahnt 339, T. 6, bardzo rzadki i wyjątkowo ładnie zachowany jak na ten typ monety, stara patyna, moneta z 12 aukcji WCN
500 zł
3 600 zł