Aukcja nr 52
USD/PLN: 3.240 | EUR/PLN: 4.120 | data: 10-11-2012
471 | August II 1697-1733 dukat koronacyjny 1697, Drezno, Aw: Król na koniu, Rw: Napisy, złoto 3.46 g, Kahnt 241, Merseb. 1389, ładnie zachowany, patyna |
II+ EF+ |
7 500 zł 8 500 zł
472 | August II 1697-1733 coseldukat bez daty (1710), Drezno, Aw: Kura i kogut, Rw: Amorek, złoto 3.48 g, Merseb.1585 |
III VF |
3 500 zł | |
473 | August II 1697-1733 talar 1702, Lipsk, Aw: Krzyż Orderu Danebroga na tle monogramu króla i napis wokoło, Rw: Tarcza herbowa i napis wokoło, srebro 27.41 g, Kahnt 325, Schnee 998, drobne .. |
12 500 zł 16 000 zł
474 | August II 1697-1733 talar wikariacki 1711, Drezno, Aw: Król na koniu, Rw: Trzy stoły z insygniami koronacyjnymi, srebro 29.18 g, Kahnt 274, Schnee 1011, ciemna patyna |
II- EF- |
4 000 zł 3 200 zł
475 | August II 1697-1733 talar 1712, Drezno, Aw: Popiersie króla i napis wokoło, Rw: Tarcze herbowe i napis wokoło, srebro 28.93 g, Kahnt 108, Schnee1009, moneta bez pudełka, ale z certyfikat.. |
III VF |
5 000 zł 7 500 zł
476 | August II 1697-1733 talar 1729, Drezno, Aw: Popiersie króla i napis wokoło, Rw: Tarcze herbowe i napis wokoło, srebro 28.88 g, Kahnt 109, Schnee 1015 |
II-/III+ EF-/VF+ |
7 000 zł | |
477 | August II 1697-1733 gulden (2/3 talara) 1699, Drezno, Kahnt 118, Dav. 819, delikatna patyna |
II- EF- |
1 500 zł 1 300 zł
478 | August II 1697-1733 gulden (2/3 talara) 1702, Drezno, Kahnt 119, Dav. 819, drobna wada blachy, delikatna patyna |
III VF |
1 000 zł 800 zł
479 | August II 1697-1733 gulden (2/3 talara) 1703, Drezno, Kahnt 119, Dav. 819, delikatna patyna |
III+/II- VF+/EF- |
1 250 zł 1 100 zł
480 | August II 1697-1733 1/6 talara 1731, Drezno, Kahnt 165, delikatna patyna |
II- EF- |
1 750 zł 2 400 zł
481 | August II 1697-1733 dwugrosz okolicznościowy 1727, Drezno, Aw: Napis, Rw: Cyprys, wybity dla upamiętnienia śmierci małżonki króla Krystyny Eberhardyny, Kahnt 320 |
III VF |
200 zł 300 zł
482 | August II 1697-1733 1 halerz (grosz), ( 1708/1710), Drezno, Aw: Monogram króla, Rw: Motyl (Parnassius Apollo -niepylak Apollo) z trzema parami skrzydeł, srebro 1.95 g, Kahnt 236, Powód w.. |
I UNC |
8 000 zł 10 000 zł
483 | August II 1697-1733 szeląg 1715, Gdańsk, Kahnt 339, T. 6, bardzo rzadki i wyjątkowo ładnie zachowany jak na ten typ monety, stara patyna, moneta z 12 aukcji WCN |
500 zł 3 600 zł