Aukcja nr 43

USD/PLN: 3.470 | EUR/PLN: 4.180 | data: 05-06-2010
504 Stanisław August Poniatowski 1764-1795
III+/II-
VF+/EF-
30 000 zł
24 000 zł
505 Stanisław August Poniatowski 1764-1795
dukat 1788, Warszawa, Aw: Głowa króla w prawo, napis wokoło, Rw: Napis w wieńcu, złoto 3.49 g, Plage 448, Kaleniecki s 547, T.16
10 000 zł
15 000 zł
506 Stanisław August Poniatowski 1764-1795
dukat 1794, Warszawa, Aw: Głowa króla w prawo, napis wokoło, Rw: Napis w wieńcu, złoto 3,50 g, Plage 456, Kaleniecki s 557, T. 15
10 000 zł
15 000 zł
507 Stanisław August Poniatowski 1764-1795
talar 1766, Warszawa, popiersie króla w zbroi, odmiana bez kropek po COLONIEN i dacie, Plage 381, Dav. 1618, moneta w pudełku NGC - AU 55, ładny stan zachowania, patyna
I-/II+
UNC-/EF+
7 500 zł
7 000 zł
508 Stanisław August Poniatowski 1764-1795
talar 1775, Warszawa, odmiana z napisem LITH, 27.89 g, Plage391, Dav. 1619, justowany, ciemna patyna
2 000 zł
1 600 zł
509 Stanisław August Poniatowski 1764-1795
talar 1783, Warszawa, 27.97 g, Plage 404, Dav. 1620, justowany, delikatna patyna
7 000 zł
510 Stanisław August Poniatowski 1764-1795
talar 1788, Warszawa 26.81 g, odmiana z dłuższym wieńcem, Plage 408, Dav. 1621, ślad po zawieszce, patyna
1 000 zł
1 200 zł
511 Stanisław August Poniatowski 1764-1795
talar historyczny zwany Targowickim 1793, Grodno?, Warszawa?, 27.53 g, Plage 410, Dav. 1622, bardzo ładnie zachowany i rzadki
15 000 zł
16 000 zł
512 Stanisław August Poniatowski 1764-1795
talar 1794, Warszawa, 24.00 g, dłuższa gałązka lauru z prawej strony, Plage 373, Dav. 1623, delikatnie justowany, ale dość ładny, patyna
1 750 zł
513 Stanisław August Poniatowski 1764-1795
talar 1794, Warszawa, 24.12 g, dłuższa gałązka lauru z prawej strony, Plage 373, Dav. 1623, delikatnie justowany ale dość ładny, patyna
1 500 zł
514 Stanisław August Poniatowski 1764-1795
talar 1794, Warszawa, 24.15 g, krótsza gałązka lauru z prawej strony, Plage 373, Dav. 1623, patyna
II-/III+
EF-/VF+
1 500 zł
1 300 zł
515 Stanisław August Poniatowski 1764-1795
talar 1795, Warszawa, 24.06 g, Plage 374, Dav. 1623
1 000 zł
1 350 zł
516 Stanisław August Poniatowski 1764-1795
póltalar 1777, Warszawa, Plage 362, minimalnie justowany na rewersie, ale bardzo ładny
4 000 zł
7 000 zł
517 Stanisław August Poniatowski 1764-1795
dwuzłotówka 1790, Warszawa, Plage 342, ciemna patyna
II-/III+
EF-/VF+
500 zł
650 zł
518 Stanisław August Poniatowski 1764-1795
dwuzłotówka 1794, Warszawa, odmiana z napisem 42 1/4, Plage 348, justowana, nierównomierna patyna, rzadka
500 zł
650 zł
519 Stanisław August Poniatowski 1764-1795
złotówka 1766, Warszawa, na tarczy herbowej duże Orły i Pogonie, Plage 273, drobna wada blachy, justowana
II-/III+
EF-/VF+
300 zł
380 zł
520 Stanisław August Poniatowski 1764-1795
złotówka 1767, Warszawa, cyfry daty rozstawione wąsko, Plage 275, justowana, patyna
400 zł
420 zł
521 Stanisław August Poniatowski 1764-1795
prawdopodobnie fałszerstwo pruskie złotówki 1767 Warszawa, srebro dość niskiej próby 4.34 g
250 zł
440 zł
522 Stanisław August Poniatowski 1764-1795
złotówka 1787, Warszawa, Plage 295, dość ładnie zachowany egzemplarz, złocisto zielonkawa patyna
600 zł
900 zł
523 Stanisław August Poniatowski 1764-1795
złotówka 1790, Warszawa, patyna, Plage 298, minimalnie justowana, patyna
500 zł
400 zł