Aukcja nr 43
USD/PLN: 3.470 | EUR/PLN: 4.180 | data: 05-06-2010
422 | Jan II Kazimierz 1649-1668 dukat 1649, Toruń, Aw: Ukoronowane popiersie krola i napis wokoło IOAN CAS D G R POL & SUEC M D L R P Rw: Herb Torunia po bokach data i litery G - R wokoło napis MONE.. |
II- EF- |
40 000 zł 160 000 zł
423 | Jan II Kazimierz 1649-1668 dukat 1655, Gdańsk, Aw: Popiersie króla i napis wokoło, Rw: Herb Gdańska i napis wokoło, złoto 3.48 g, H-Cz. 2062 (R),T. 14, Fr. 24, Kaleniecki s 381, lekko gięty |
III/III+ VF/VF+ |
12 500 zł 14 000 zł
424 | Jan II Kazimierz 1649-1668 talar 1649, Gdańsk, odmiana z małą głową króla, 28.36 g Dav. 4358, T. 7, drobna wada blachy, ciemna patyna |
II- EF- |
7 500 zł 10 000 zł
425 | Jan II Kazimierz 1649-1668 talar 1650, Gdańsk, 28.58 g, Dav. 4360, T. 7, rysy w tle, patyna |
III/III+ VF/VF+ |
6 000 zł 6 600 zł
426 | Jan II Kazimierz 1649-1668 tymf 1663, Bydgoszcz, patyna |
150 zł 120 zł
427 | Jan II Kazimierz 1649-1668 tymf 1664, Bydgoszcz, ładny |
II- EF- |
200 zł 190 zł
428 | Jan II Kazimierz 1649-1668 tymf 1665, Bydgoszcz, bardzo ładny |
300 zł 500 zł
429 | Jan II Kazimierz 1649-1668 ort 1651, Wschowa, ciemna patyna |
400 zł 600 zł
430 | Jan II Kazimierz 1649-1668 ort 1652, Wschowa, ciemna patyna |
400 zł 650 zł
431 | Jan II Kazimierz 1649-1668 ort 1655, Gdańsk, T. 2, pęknięty krążek, ale dość ładny egzemplarz z delikatną patyną |
III+/II- VF+/EF- |
300 zł 950 zł
432 | Jan II Kazimierz 1649-1668 ort 1655, Toruń, T. 2, ładnie wybity, patyna |
II- EF- |
1 000 zł 1 800 zł
433 | Jan II Kazimierz 1649-1668 ort 1655, Toruń, T. 2, na rewersie rysa, delikatna patyna |
1 000 zł | |
434 | Jan II Kazimierz 1649-1668 ort 1656, Kraków, okupacja szwedzka, litery IC pod tarczą herbową, patyna |
III+/II |
400 zł 750 zł
435 | Jan II Kazimierz 1649-1668 ort 1656, Lwów, odmiana z małą głową króla, T. 4, obcięty krążek, uszkodzenia tła, ale bardzo wyraźny i ładnie zachowany egzemplarz jak na ten typ monety, patyna |
II- EF- |
2 500 zł 2 700 zł
436 | Jan II Kazimierz 1649-1668 ort 16(56), Lwów, odmiana z małą głową króla, T. 4, charakterystyczne dla tego typu monet wady bicia, patyna |
III VF |
700 zł 800 zł
437 | Jan II Kazimierz 1649-1668 ort 1657, Elbląg, okupacja szwedzka, na awersie popiersie króla Karola Gustawa, H-Cz. 8313 (R5), Ahlström 56 a, Bahr. 9478, rzadki |
900 zł 1 700 zł
438 | Jan II Kazimierz 1649-1668 ort 1657, Elbląg, okupacja szwedzka, na awersie popiersie króla Karola Gustawa, H-Cz. 8313 (R5), Ahlström 56 a, Bahr. 9478, na rewersie drobna wada blachy, rzadki |
750 zł 850 zł
439 | Jan II Kazimierz 1649-1668 ort 1658, Gdańsk, na rewersie drobne rysy |
III VF |
750 zł 600 zł
440 | Jan II Kazimierz 1649-1668 ort 1660, Elbląg, H-Cz 2177 (R3), Bahr. 9492, T. 8, rzadki, wyjątkowo ładnie wybity i dobrze zachowany |
7 500 zł 8 200 zł
441 | Jan II Kazimierz 1649-1668 ort 1664, Gdańsk, T. 2, ciemna patyna |
III VF |
750 zł 780 zł