Aukcja nr 43

USD/PLN: 3.470 | EUR/PLN: 4.180 | data: 05-06-2010
Jesteś w: A43  POLSKA  Jan II Kazimierz 1649-1668
422 Jan II Kazimierz 1649-1668
dukat 1649, Toruń, Aw: Ukoronowane popiersie krola i napis wokoło IOAN CAS D G R POL & SUEC M D L R P Rw: Herb Torunia po bokach data i litery G - R wokoło napis MONE..
40 000 zł
160 000 zł
423 Jan II Kazimierz 1649-1668
dukat 1655, Gdańsk, Aw: Popiersie króla i napis wokoło, Rw: Herb Gdańska i napis wokoło, złoto 3.48 g, H-Cz. 2062 (R),T. 14, Fr. 24, Kaleniecki s 381, lekko gięty
III/III+
VF/VF+
12 500 zł
14 000 zł
424 Jan II Kazimierz 1649-1668
talar 1649, Gdańsk, odmiana z małą głową króla, 28.36 g Dav. 4358, T. 7, drobna wada blachy, ciemna patyna
7 500 zł
10 000 zł
425 Jan II Kazimierz 1649-1668
talar 1650, Gdańsk, 28.58 g, Dav. 4360, T. 7, rysy w tle, patyna
III/III+
VF/VF+
6 000 zł
6 600 zł
426 Jan II Kazimierz 1649-1668
tymf 1663, Bydgoszcz, patyna
150 zł
120 zł
427 Jan II Kazimierz 1649-1668
tymf 1664, Bydgoszcz, ładny
200 zł
190 zł
428 Jan II Kazimierz 1649-1668
tymf 1665, Bydgoszcz, bardzo ładny
300 zł
500 zł
429 Jan II Kazimierz 1649-1668
ort 1651, Wschowa, ciemna patyna
400 zł
600 zł
430 Jan II Kazimierz 1649-1668
ort 1652, Wschowa, ciemna patyna
400 zł
650 zł
431 Jan II Kazimierz 1649-1668
ort 1655, Gdańsk, T. 2, pęknięty krążek, ale dość ładny egzemplarz z delikatną patyną
III+/II-
VF+/EF-
300 zł
950 zł
432 Jan II Kazimierz 1649-1668
ort 1655, Toruń, T. 2, ładnie wybity, patyna
1 000 zł
1 800 zł
433 Jan II Kazimierz 1649-1668
ort 1655, Toruń, T. 2, na rewersie rysa, delikatna patyna
1 000 zł
434 Jan II Kazimierz 1649-1668
ort 1656, Kraków, okupacja szwedzka, litery IC pod tarczą herbową, patyna
III+/II
400 zł
750 zł
435 Jan II Kazimierz 1649-1668
ort 1656, Lwów, odmiana z małą głową króla, T. 4, obcięty krążek, uszkodzenia tła, ale bardzo wyraźny i ładnie zachowany egzemplarz jak na ten typ monety, patyna
2 500 zł
2 700 zł
436 Jan II Kazimierz 1649-1668
ort 16(56), Lwów, odmiana z małą głową króla, T. 4, charakterystyczne dla tego typu monet wady bicia, patyna
700 zł
800 zł
437 Jan II Kazimierz 1649-1668
ort 1657, Elbląg, okupacja szwedzka, na awersie popiersie króla Karola Gustawa, H-Cz. 8313 (R5), Ahlström 56 a, Bahr. 9478, rzadki
900 zł
1 700 zł
438 Jan II Kazimierz 1649-1668
ort 1657, Elbląg, okupacja szwedzka, na awersie popiersie króla Karola Gustawa, H-Cz. 8313 (R5), Ahlström 56 a, Bahr. 9478, na rewersie drobna wada blachy, rzadki
750 zł
850 zł
439 Jan II Kazimierz 1649-1668
ort 1658, Gdańsk, na rewersie drobne rysy
750 zł
600 zł
440 Jan II Kazimierz 1649-1668
ort 1660, Elbląg, H-Cz 2177 (R3), Bahr. 9492, T. 8, rzadki, wyjątkowo ładnie wybity i dobrze zachowany
7 500 zł
8 200 zł
441 Jan II Kazimierz 1649-1668
ort 1664, Gdańsk, T. 2, ciemna patyna
750 zł
780 zł