Aukcja nr 43

USD/PLN: 3.470 | EUR/PLN: 4.180 | data: 05-06-2010
Jesteś w: A43  POLSKA  August III 1733-1763
483 August III 1733-1763
dukat wikariacki 1741, Drezno, Aw: Król na koniu, Rw: Tron, złoto 3.49 g, Merseb. 1696, Fr. 2865
5 000 zł
4 800 zł
484 August III 1733-1763
dukat 1750, Drezno, Aw: Popiersie i napis wokoło, Rw: Tarcze herbowe i napis wokoło, złoto 3.44 g, H-Cz. 4700, Fr. 2845, ładnie zachowany egzemplarz
15 000 zł
24 000 zł
485 August III 1733-1763
dukat 1754, Lipsk,Aw: Popiersie króla i napis wokoło, Rw: Owalna tarcza herbowa i napis wokoło, złoto 3.36 g, H-Cz. 4711, Fr. 2855, minimalny ślad po zawieszce, ale b..
12 500 zł
14 000 zł
486 August III 1733-1763
talar 1755, Lipsk, 29.06 g, Schnee 1037 awers typ B, ale z dłuższymi lokami, rewers typ 3, Dav. 1617, patyna
4 000 zł
3 200 zł
487 August III 1733-1763
2/3 talara (gulden) 1747, Drezno, H-Cz. 2780, Merseb. 1835, moneta wybita z okazji ślubu księżniczki Marii Józefy, patyna
2 000 zł
2 400 zł
488 August III 1733-1763
półtalar wikariacki 1741, Drezno, Aw: Król na koniu, Rw: Tron, Merseb. 1698, patyna
1 250 zł
489 August III 1733-1763
złotówka (30 groszy) 1762, Gdańsk, drobna wada blachy
III+/II-
VF+/EF-
1 500 zł
1 300 zł
490 August III 1733-1763
tymf 1753, Lipsk, Merseb. 1776
400 zł
440 zł
491 August III 1733-1763
ort 1753, Lipsk, efraimek, pięknie wybity i zachowany
400 zł
700 zł
492 August III 1733-1763
ort 1754, Lipsk, wąskie popiersie i mała głowa króla, Merseb. 1779, ładnie zachowany
300 zł
420 zł
493 August III 1733-1763
ort 1754, Lipsk, średnie popiersie i duża głowa króla, Merseb. 1779
300 zł
300 zł
494 August III 1733-1763
ort 1754, Lipsk, szerokie popiersie i duża głowa króla, Merseb. 1779
300 zł
240 zł
495 August III 1733-1763
ort 1754, Lipsk, szerokie popiersie i bardzo duża głowa króla, Merseb. 1779, ładny egzemplarz, delikatna , patyna
300 zł
380 zł
496 August III 1733-1763
ort 1755, Lipsk, Merseb. 1782, ładnie zachowany egzemplarz
350 zł
700 zł
497 August III 1733-1763
ort 1755, Lipsk, Merseb. 1782, moneta z końcówki blachy, ale ładnie zachowana
200 zł
320 zł
498 August III 1733-1763
ort 1756, Lipsk, Merseb. 1782, bardzo ładny
I-/II+
UNC-/EF+
300 zł
950 zł
499 August III 1733-1763
ort 1760, Gdańsk, cyfra 18 nad wieńcem, Merseb. 1798, patyna
1 000 zł
500 August III 1733-1763
1/6 talara 1763, Drezno, Aw: Popiersie króla i napis w otoku DG FRID AVGVST REX POL EL SAX, Rw: Tarcze herbowe niżej nominał 1/6 i litery FWoF, napis w otoku LXXX EIN..
5 000 zł
8 000 zł
501 August III 1733-1763
trojak 1760, Gdańsk, Iger G.60.1.a (R),ładnie zachowany
750 zł
900 zł
502 August III 1733-1763
dwugrosz wikariacki 1741, Drezno, Aw: Król na koniu, Rw: Tron, Merseb 1699, drobna wada blachy, ale wyśmienity stan zachowania
600 zł
1 200 zł