Aukcja nr 43
USD/PLN: 3.470 | EUR/PLN: 4.180 | data: 05-06-2010
483 | August III 1733-1763 dukat wikariacki 1741, Drezno, Aw: Król na koniu, Rw: Tron, złoto 3.49 g, Merseb. 1696, Fr. 2865 |
5 000 zł 4 800 zł
484 | August III 1733-1763 dukat 1750, Drezno, Aw: Popiersie i napis wokoło, Rw: Tarcze herbowe i napis wokoło, złoto 3.44 g, H-Cz. 4700, Fr. 2845, ładnie zachowany egzemplarz |
I- UNC- |
15 000 zł 24 000 zł
485 | August III 1733-1763 dukat 1754, Lipsk,Aw: Popiersie króla i napis wokoło, Rw: Owalna tarcza herbowa i napis wokoło, złoto 3.36 g, H-Cz. 4711, Fr. 2855, minimalny ślad po zawieszce, ale b.. |
II- EF- |
12 500 zł 14 000 zł
486 | August III 1733-1763 talar 1755, Lipsk, 29.06 g, Schnee 1037 awers typ B, ale z dłuższymi lokami, rewers typ 3, Dav. 1617, patyna |
4 000 zł 3 200 zł
487 | August III 1733-1763 2/3 talara (gulden) 1747, Drezno, H-Cz. 2780, Merseb. 1835, moneta wybita z okazji ślubu księżniczki Marii Józefy, patyna |
II+ EF+ |
2 000 zł 2 400 zł
488 | August III 1733-1763 półtalar wikariacki 1741, Drezno, Aw: Król na koniu, Rw: Tron, Merseb. 1698, patyna |
III VF |
1 250 zł | |
489 | August III 1733-1763 złotówka (30 groszy) 1762, Gdańsk, drobna wada blachy |
III+/II- VF+/EF- |
1 500 zł 1 300 zł
490 | August III 1733-1763 tymf 1753, Lipsk, Merseb. 1776 |
II- EF- |
400 zł 440 zł
491 | August III 1733-1763 ort 1753, Lipsk, efraimek, pięknie wybity i zachowany |
II+ EF+ |
400 zł 700 zł
492 | August III 1733-1763 ort 1754, Lipsk, wąskie popiersie i mała głowa króla, Merseb. 1779, ładnie zachowany |
300 zł 420 zł
493 | August III 1733-1763 ort 1754, Lipsk, średnie popiersie i duża głowa króla, Merseb. 1779 |
II- EF- |
300 zł 300 zł
494 | August III 1733-1763 ort 1754, Lipsk, szerokie popiersie i duża głowa króla, Merseb. 1779 |
II- EF- |
300 zł 240 zł
495 | August III 1733-1763 ort 1754, Lipsk, szerokie popiersie i bardzo duża głowa króla, Merseb. 1779, ładny egzemplarz, delikatna , patyna |
II+ EF+ |
300 zł 380 zł
496 | August III 1733-1763 ort 1755, Lipsk, Merseb. 1782, ładnie zachowany egzemplarz |
II+ EF+ |
350 zł 700 zł
497 | August III 1733-1763 ort 1755, Lipsk, Merseb. 1782, moneta z końcówki blachy, ale ładnie zachowana |
II- EF- |
200 zł 320 zł
498 | August III 1733-1763 ort 1756, Lipsk, Merseb. 1782, bardzo ładny |
I-/II+ UNC-/EF+ |
300 zł 950 zł
499 | August III 1733-1763 ort 1760, Gdańsk, cyfra 18 nad wieńcem, Merseb. 1798, patyna |
III VF |
1 000 zł | |
500 | August III 1733-1763 1/6 talara 1763, Drezno, Aw: Popiersie króla i napis w otoku DG FRID AVGVST REX POL EL SAX, Rw: Tarcze herbowe niżej nominał 1/6 i litery FWoF, napis w otoku LXXX EIN.. |
I UNC |
5 000 zł 8 000 zł
501 | August III 1733-1763 trojak 1760, Gdańsk, Iger G.60.1.a (R),ładnie zachowany |
II+ EF+ |
750 zł 900 zł
502 | August III 1733-1763 dwugrosz wikariacki 1741, Drezno, Aw: Król na koniu, Rw: Tron, Merseb 1699, drobna wada blachy, ale wyśmienity stan zachowania |
I UNC |
600 zł 1 200 zł