Aukcja nr 43

USD/PLN: 3.470 | EUR/PLN: 4.180 | data: 05-06-2010
Jesteś w: A43  POLSKA  August II 1697-1733
471 August II 1697-1733
dukat (żeton) bez daty (tzw. Coseldukat 1706), Drezno, Aw: Dwa gołębie i napisy, Rw: Kogut na kurce i napisy, złoto 3.44 g, Merseb. 1588 (srebro), Fr. 2776, rzadki
6 000 zł
4 800 zł
472 August II 1697-1733
dukat wikariacki 1711, Drezno, Aw: Król na koniu, Rw: Dwa stoły z insygniami monarszymi, złoto 3.47 g, Merseb. 1487, Fr. 2822, ładnie zachowany egzemplarz
6 000 zł
7 500 zł
473 August II 1697-1733
dukat zaślubinowy 1719, Drezno, Aw: Napis, Rw: Dwa serca, złoto 3.46 g, Merseb. -, Fr. 2482, moneta wybita z okazji ślubu Fryderyka Augusta II z Marią Józefą, ładnie ..
7 500 zł
9 500 zł
474 August II 1697-1733
talar wikariacki 1711, Drezno, Aw: Dwa stoły z insygniami, Rw: Król na koniu, 29.15 g, Schnee 1011, Dav. 2654, delikatna patyna
4 000 zł
3 600 zł
475 August II 1697-1733
talar wikariacki 1711, Drezno, Aw: Dwa stoły z insygniami, Rw: Król na koniu, 29.15 g, Schnee 1011, Dav. 2654, patyna
2 500 zł
2 200 zł
476 August II 1697-1733
talar 1722, Drezno, 29.15 g, Schnee 1015, Dav. 2653, delikatna patyna
5 000 zł
4 000 zł
477 August II 1697-1733
2/3 talara (gulden) 1696, Drezno, Dav. 817, moneta przyszłego króla polski
750 zł
478 August II 1697-1733
szóstak 1702, Lipsk, Merseb. 1162
200 zł
220 zł
479 August II 1697-1733
szóstak 1706 , Grodno, (Moskwa?), Ivanauskas 2A4-3, rzadki i bardzo ładny jak na ten typ monety, patyna
1 250 zł
2 400 zł
480 August II 1697-1733
zestaw 1/12 talara 1703 Drezno i 1704 Lipsk, razem 2 sztuki, ładnie zachowane egzemplarze, patyna
II/II-
EF/EF-
300 zł
500 zł
481 August II 1697-1733
grosz bez daty (1709), Drezno, Aw: Motyl, Rw: Monogram, 1.90 g, H-Cz. 4666, Merseb.1578 (R),bardzo rzadki, delikatna patyna
3 000 zł
4 000 zł
482 August II 1697-1733
halerz 1703, Drezno, Merseb. 1634, piękny, patyna
150 zł
260 zł