Aukcja nr 42

USD/PLN: 2.890 | EUR/PLN: 3.940 | data: 27-02-2010
Jesteś w: A42  PLAKIETY i RYNGRAFY
896 FRANCJA
Napoleon Bonaparte cesarz, medal sygnowany ANDRIEU F wybity z okazji narodzin Napoleona Franciszka Karola Józefa (syna Napoleona Bonapartego) króla Rzymu, 1811, Aw: G..
250 zł
200 zł
897 NIEMCY / PRUSY
Fryderyk Wilhelm II, medal sygnowany ABRAHAMSON, wybity w 1793 r., dla uczczenia hołdu złożonego przez Prusy Południowe Fryderykowi Wilhelmowi II, Aw: Popiersie króla..
800 zł
640 zł
898 NIEMCY / PRUSY
Fryderyk Wilhelm III, medal sygnowany STIERLE wybity w 1801 roku z okazji 100 lecia Królestwa Prus, Aw: Siedząca na tronie Borussia i napis PREUSSENS ERSTES KÖNIGLISC..
250 zł
280 zł
899 NIEMCY / PRUSY
Fryderyk Wilhelm IV, medal niesygnowany wybity ku czci Fryderyka Wilhelma Ludwika (późniejszego Wilhelma I) za zdławienie powstania w Badenni podczas Wiosny Ludów, wo..
300 zł
420 zł
900 NIEMCY / PRUSY
Wilhelm II, medal z wystawy ogrodniczej w Poznaniu 1907 r, Aw: Napis w czterech wierszach GARTENBAU / AUSSTELLUNG / POSEN / 1907, Rw: Na tle jabłoni kobieta z koszem ..
300 zł
420 zł
901 NIEMCY / SAKSONIA
Albert, medal nagrodowy sygnowany M BARDULECK FEC, Aw: Głowa króla w prawo i napis ALBERT KOENIG VON SACHSEN, Rw: W dębowym wieńcu napis FÜR / TREUE / IN DER / ARBEIT..
600 zł
720 zł
902 NIEMCY / REPUBLIKA WEIMARSKA
Paul von Hindenburg -medal sygnowany BERNHART, z 1928 r, Aw: Popiersie w lewo i napis wokoło PAUL VON HINDENBURG 1928, Rw: Herbowa tarcza rodowa i napis wokoło PRÄSID..
2 500 zł
2 600 zł
903 SZWECJA
Gustaw II Adolf, medal autorstwa S. Dadlera na pamiątkę śmierci Gustawa Adolfa, zamówiony z okazji przewiezienia zwłok króla z Wołogoszczy do Sztokholmu w 1634 r., Aw..
12 500 zł
904 ŚLĄSK
Fryderyk II Wielki, medal autorstwa G. W. Kittela wybity dla uczczenia bitwy pod Kesseldorf i pokoju drezdeńskiego 1745, kończących drugą wojnę pomiędzy Austrią a Pru..
300 zł
260 zł
905 ŚLĄSK
Fryderyk II Wielki, medal autorstwa Oexleina, na pokój w Hubertusburgu kończący trzecią (siedmioletnią) wojnę pomiędzy Austrią a Prusami o Śląsk 1763 r., Aw: Panorama..
400 zł
320 zł
906 ŚLĄSK
Wrocław, medal sygnowany IGHF (I.G.HOLTZHEY) wybity z okazji jubileuszu 50 lecia piastowania stanowiska pastora przez Jana Fryderyka Burga, 1763 r., Aw: Popiersie pas..
2 000 zł
907 ŚLĄSK
Głogówek, medal z uszkiem na 700-lecie miasta, Aw: Popiersie trzyczwarte w lewo i napis powyżej EXCELLENZ HOEFER, w odcinku Der Verteidiger / Oberschleiens / 1921, Rw..
200 zł
908 ROSJA
Katarzyna II, Rosyjska Akademia Nauk -medal-klipa z 1783 r., Aw: Monogram w wieńcu na tle promieni i napis, Rw: W obwódce podstawka na której leży księga, glob z sową..
2 000 zł
909 ROSJA
XVIII/XIX wiek, medal z serii Wielcy Książęta i Carowie Cesarstwa -Wielki Książę Dymitr Joannowicz, Aw: Popiersie w zbroi w prawo i napis wokoło, Rw: Pod koroną napis..
250 zł
910 ROSJA
Mikołaj II, medal autorstwa J. Chaplaina wybity z okazji wizyty Mikołaja II wraz z żony Aleksandrą Fiedorowną we Francji 1896 r., Aw: Popiersia pary cesarskiej w praw..
500 zł
620 zł
911 ROSJA
Mikołaj II, medal autorstwa A Wasiutyńskiego - książę Woroncow-Daszkow, 1897 r., Aw: Popiersie księcia w lewo i napis w dwóch wierszach, Rw: Herb rodzinny księcia i ..
500 zł
560 zł