Aukcja nr 42
USD/PLN: 2.890 | EUR/PLN: 3.940 | data: 27-02-2010
896 | FRANCJA Napoleon Bonaparte cesarz, medal sygnowany ANDRIEU F wybity z okazji narodzin Napoleona Franciszka Karola Józefa (syna Napoleona Bonapartego) króla Rzymu, 1811, Aw: G.. |
II+ EF+ |
250 zł 200 zł
897 | NIEMCY / PRUSY Fryderyk Wilhelm II, medal sygnowany ABRAHAMSON, wybity w 1793 r., dla uczczenia hołdu złożonego przez Prusy Południowe Fryderykowi Wilhelmowi II, Aw: Popiersie króla.. |
800 zł 640 zł
898 | NIEMCY / PRUSY Fryderyk Wilhelm III, medal sygnowany STIERLE wybity w 1801 roku z okazji 100 lecia Królestwa Prus, Aw: Siedząca na tronie Borussia i napis PREUSSENS ERSTES KÖNIGLISC.. |
250 zł 280 zł
899 | NIEMCY / PRUSY Fryderyk Wilhelm IV, medal niesygnowany wybity ku czci Fryderyka Wilhelma Ludwika (późniejszego Wilhelma I) za zdławienie powstania w Badenni podczas Wiosny Ludów, wo.. |
300 zł 420 zł
900 | NIEMCY / PRUSY Wilhelm II, medal z wystawy ogrodniczej w Poznaniu 1907 r, Aw: Napis w czterech wierszach GARTENBAU / AUSSTELLUNG / POSEN / 1907, Rw: Na tle jabłoni kobieta z koszem .. |
I- UNC- |
300 zł 420 zł
901 | NIEMCY / SAKSONIA Albert, medal nagrodowy sygnowany M BARDULECK FEC, Aw: Głowa króla w prawo i napis ALBERT KOENIG VON SACHSEN, Rw: W dębowym wieńcu napis FÜR / TREUE / IN DER / ARBEIT.. |
I- UNC- |
600 zł 720 zł
902 | NIEMCY / REPUBLIKA WEIMARSKA Paul von Hindenburg -medal sygnowany BERNHART, z 1928 r, Aw: Popiersie w lewo i napis wokoło PAUL VON HINDENBURG 1928, Rw: Herbowa tarcza rodowa i napis wokoło PRÄSID.. |
I UNC |
2 500 zł 2 600 zł
903 | SZWECJA Gustaw II Adolf, medal autorstwa S. Dadlera na pamiątkę śmierci Gustawa Adolfa, zamówiony z okazji przewiezienia zwłok króla z Wołogoszczy do Sztokholmu w 1634 r., Aw.. |
III VF |
12 500 zł | |
904 | ŚLĄSK Fryderyk II Wielki, medal autorstwa G. W. Kittela wybity dla uczczenia bitwy pod Kesseldorf i pokoju drezdeńskiego 1745, kończących drugą wojnę pomiędzy Austrią a Pru.. |
300 zł 260 zł
905 | ŚLĄSK Fryderyk II Wielki, medal autorstwa Oexleina, na pokój w Hubertusburgu kończący trzecią (siedmioletnią) wojnę pomiędzy Austrią a Prusami o Śląsk 1763 r., Aw: Panorama.. |
III VF |
400 zł 320 zł
906 | ŚLĄSK Wrocław, medal sygnowany IGHF (I.G.HOLTZHEY) wybity z okazji jubileuszu 50 lecia piastowania stanowiska pastora przez Jana Fryderyka Burga, 1763 r., Aw: Popiersie pas.. |
2 000 zł | |
907 | ŚLĄSK Głogówek, medal z uszkiem na 700-lecie miasta, Aw: Popiersie trzyczwarte w lewo i napis powyżej EXCELLENZ HOEFER, w odcinku Der Verteidiger / Oberschleiens / 1921, Rw.. |
II- EF- |
200 zł | |
908 | ROSJA Katarzyna II, Rosyjska Akademia Nauk -medal-klipa z 1783 r., Aw: Monogram w wieńcu na tle promieni i napis, Rw: W obwódce podstawka na której leży księga, glob z sową.. |
II+ EF+ |
2 000 zł | |
909 | ROSJA XVIII/XIX wiek, medal z serii Wielcy Książęta i Carowie Cesarstwa -Wielki Książę Dymitr Joannowicz, Aw: Popiersie w zbroi w prawo i napis wokoło, Rw: Pod koroną napis.. |
250 zł | |
910 | ROSJA Mikołaj II, medal autorstwa J. Chaplaina wybity z okazji wizyty Mikołaja II wraz z żony Aleksandrą Fiedorowną we Francji 1896 r., Aw: Popiersia pary cesarskiej w praw.. |
I- UNC- |
500 zł 620 zł
911 | ROSJA Mikołaj II, medal autorstwa A Wasiutyńskiego - książę Woroncow-Daszkow, 1897 r., Aw: Popiersie księcia w lewo i napis w dwóch wierszach, Rw: Herb rodzinny księcia i .. |
I- UNC- |
500 zł 560 zł