Aukcja 42 / 903

USD/PLN: 2.890 | EUR/PLN: 3.940 | data: 27-02-2010
Jesteś w: A42  PLAKIETY i RYNGRAFY  SZWECJA

Gustaw II Adolf, medal autorstwa S. Dadlera na pamiątkę śmierci Gustawa Adolfa, zamówiony z okazji przewiezienia zwłok króla z Wołogoszczy do Sztokholmu w 1634 r., Aw: Postać zmarłego króla na łożu polowym i scena unoszenia jego duszy przez aniołki do nieba, napis wokoło GUSTAVUS ADOLPHUS MAGNUS DEI GRATIA SUECOR GOTHOR ET VANDALOR AUGUSTUS, w odcinku NATUS 9 DEC ANNO 1594 / GLORIOSE MORTUS 6 / NOU ANNO 1632 Rw: Postać króla na rydwanie miażdżącym potwora u góry postacie Siły i Wiary wieńczą głowę króla wieńcem laurowym, nad tym napis ET VITA ET MORTE / TRIUMPHO, napis wokoło DUX GLORIOS PRINC PIUS HEROS INVICT VICTOR INCOMPARAB TRIUMPH FELIX & GERM LIBERATOR A 1634., srebro złocone 136,91 g, 79 mm, Mau’e 35, Więcek 89, drobne uszkodzenia tła i rantu

Numer: 903
Opis: SZWECJA. Gustaw II Adolf, medal autorstwa S. Dadlera na pamiątkę śmierci Gustawa Adolfa, zamówiony z okazji przewiezienia zwłok króla z Wołogoszczy do Sztokholmu w 1634 r., Aw: Postać zmarłego króla na łożu polowym i scena unoszenia jego duszy przez aniołki do nieba, napis wokoło GUSTAVUS ADOLPHUS MAGNUS DEI GRATIA SUECOR GOTHOR ET VANDALOR AUGUSTUS, w odcinku NATUS 9 DEC ANNO 1594 / GLORIOSE MORTUS 6 / NOU ANNO 1632 Rw: Postać króla na rydwanie miażdżącym potwora u góry postacie Siły i Wiary wieńczą głowę króla wieńcem laurowym, nad tym napis ET VITA ET MORTE / TRIUMPHO, napis wokoło DUX GLORIOS PRINC PIUS HEROS INVICT VICTOR INCOMPARAB TRIUMPH FELIX & GERM LIBERATOR A 1634., srebro złocone 136,91 g, 79 mm, Mau’e 35, Więcek 89, drobne uszkodzenia tła i rantu
Stan: III, Very Fine
Cena szacunkowa: 12 500 zł
Cena wywoławcza: 10 000 zł
Cena wylicytowana: -
Ilość odsłon: 1131