Aukcja nr 42

USD/PLN: 2.890 | EUR/PLN: 3.940 | data: 27-02-2010
524 KURLANDIA
Fryderyk Kettler 1587-1642, trojak 1598, Mitawa, Iger KuF.98.3.a (R6), Gerbaszewski 2.12.7.4, rzadki
1 500 zł
1 200 zł
525 KURLANDIA
Wilhelm Kettler 1596-1626, trojak 1599, Mitawa, Iger KuW.99.4.a (R3), Gerbaszewski12.18.11.5, rzadki, patyna
1 500 zł
1 200 zł
526 KURLANDIA
Fryderyk Kazimierz Kettler 1682-1698, półtorak 1687, Mitawa, Gerbaszewski 4.2.1.3, rzadki
500 zł
400 zł
527 KURLANDIA
Fryderyk Kazimierz Kettler 1682-1698, półtorak 1689, Mitawa, Gerbaszewski 4.3.1.5, ciemna patyna, rzadki
400 zł
320 zł
528 POMORZE
Bogusław XIV 1620-1637, dukat dez daty,Szczecin, Aw: Postać księcia i napis wokoło, Rw: Tarcza herbowa i napis wokoło, złoto 3.41 g, Hildisch 290, gięty
6 000 zł
4 800 zł
529 POMORZE
Krystyna 1640-1654, półtalar 1642, Szczecin, srebro 13.99 g, Ahlström 22 (XR), ślad po zawieszce, ekstremalnie rzadki, patyna
10 000 zł
11 500 zł
530 POMORZE / Karol XI 1660-1697
dwudukat 1661, Szczecin, Aw: Popiersie w prawo i napis wokoło, Rw: Tarcza herbowa i napis wokoło, złoto 6.90 g, Ahlström 49 (XR), ekstremalnie rzadki, pięknie zachowa..
75 000 zł
81 000 zł
531 POMORZE / Karol XI 1660-1697
2/3 talara (gulden) 1687, Szczecin, Ahlström 108, Dav. 766, rysy w tle, patyna
1 750 zł
532 POMORZE / Karol XI 1660-1697
2/3 talara (gulden) 1690, Szczecin, Ahlström 114.b, Dav. 767, ładnie zachowany egzemplarz, patyna
1 600 zł
1 280 zł
533 POMORZE / Karol XI 1660-1697
2/3 talara (gulden) 1697, Szczecin, Ahlström 122.a, Dav. 769
900 zł
534 POMORZE / Karol XI 1660-1697
1/3 talara (1/2 guldena) 1673, Szczecin, Ahlström 126, patyna
1 000 zł
1 100 zł
535 POMORZE / Karol XI 1660-1697
Adolf Fryderyk 1751-1771, 2/3 talara (gulden) 1763, Szczecin, Ahlström 240.a, Dav.772, piękny stan zachowania, patyna
3 500 zł
3 100 zł
536 PRUSY KSIĄŻĘCE / Albrecht Hohenzollern 1525-1568
trojak 1535, Królewiec, Iger PR.35.1.b, Bahr. 1150, Neumann 42, lekko gięty, patyna
400 zł
500 zł
537 PRUSY KSIĄŻĘCE / Albrecht Hohenzollern 1525-1568
szeląg 1557, Królewiec, Bahr. 1217, Neumann 48, patyna
200 zł
160 zł
538 PRUSY KSIĄŻĘCE / Jerzy Fryderyk jako administrator 1578-1603
dukat 1587, Królewiec, Aw: Półpostać i napis, Rw: Orzeł i napis, złoto 3,43 g, Bahr. 1283, Fr. 315, gięty
5 000 zł
5 200 zł
539 SAKSONIA
Fryderyk Krystian 1763, 2/3 talara (gulden) 1763, Drezno, Merseb. 1889, patyna
300 zł
280 zł
540 ŚLĄSK / KSIĘSTWO CIESZYŃSKIE
Adam Wacław 1594-1617, 3 krajcary 1609, Cieszyn, FuS 2998, patyna
300 zł
440 zł
541 ŚLĄSK / KSIĘSTWO CIESZYŃSKIE
Fryderyk Wilhelm 1617-1625, trojak 1624, Cieszyn, Iger Ci.24.1 (R4), FuS 3063, duża rzadkość
1 500 zł
1 200 zł
542 KSIĘSTWO LEGNICKO BRZESKO WOŁOWSKIE / Jan Krystian i Jerzy Rudolf 1602-1621
talar 1609, Złoty Stok, F.u.S. 1436, Dav. 7713, patyna
6 000 zł
5 800 zł
543 KSIĘSTWO LEGNICKO BRZESKO WOŁOWSKIE / Jan Krystian i Jerzy Rudolf 1602-1621
zestaw monet 3 krajcary 1607, Złoty Stok i 3 krajcary 1612, Oleśnica (moneta Karola II księcia Ziębicko- Oleśnickiego) FuS 1418 i FuS 2173, łącznie 2 sztuki
150 zł
290 zł