Aukcja nr 42
USD/PLN: 2.890 | EUR/PLN: 3.940 | data: 27-02-2010
524 | KURLANDIA Fryderyk Kettler 1587-1642, trojak 1598, Mitawa, Iger KuF.98.3.a (R6), Gerbaszewski 2.12.7.4, rzadki |
III VF |
1 500 zł 1 200 zł
525 | KURLANDIA Wilhelm Kettler 1596-1626, trojak 1599, Mitawa, Iger KuW.99.4.a (R3), Gerbaszewski12.18.11.5, rzadki, patyna |
III VF |
1 500 zł 1 200 zł
526 | KURLANDIA Fryderyk Kazimierz Kettler 1682-1698, półtorak 1687, Mitawa, Gerbaszewski 4.2.1.3, rzadki |
II- EF- |
500 zł 400 zł
527 | KURLANDIA Fryderyk Kazimierz Kettler 1682-1698, półtorak 1689, Mitawa, Gerbaszewski 4.3.1.5, ciemna patyna, rzadki |
III VF |
400 zł 320 zł
528 | POMORZE Bogusław XIV 1620-1637, dukat dez daty,Szczecin, Aw: Postać księcia i napis wokoło, Rw: Tarcza herbowa i napis wokoło, złoto 3.41 g, Hildisch 290, gięty |
III VF |
6 000 zł 4 800 zł
529 | POMORZE Krystyna 1640-1654, półtalar 1642, Szczecin, srebro 13.99 g, Ahlström 22 (XR), ślad po zawieszce, ekstremalnie rzadki, patyna |
III VF |
10 000 zł 11 500 zł
530 | POMORZE / Karol XI 1660-1697 dwudukat 1661, Szczecin, Aw: Popiersie w prawo i napis wokoło, Rw: Tarcza herbowa i napis wokoło, złoto 6.90 g, Ahlström 49 (XR), ekstremalnie rzadki, pięknie zachowa.. |
II+ EF+ |
75 000 zł 81 000 zł
531 | POMORZE / Karol XI 1660-1697 2/3 talara (gulden) 1687, Szczecin, Ahlström 108, Dav. 766, rysy w tle, patyna |
1 750 zł | |
532 | POMORZE / Karol XI 1660-1697 2/3 talara (gulden) 1690, Szczecin, Ahlström 114.b, Dav. 767, ładnie zachowany egzemplarz, patyna |
II+ EF+ |
1 600 zł 1 280 zł
533 | POMORZE / Karol XI 1660-1697 2/3 talara (gulden) 1697, Szczecin, Ahlström 122.a, Dav. 769 |
III VF |
900 zł | |
534 | POMORZE / Karol XI 1660-1697 1/3 talara (1/2 guldena) 1673, Szczecin, Ahlström 126, patyna |
1 000 zł 1 100 zł
535 | POMORZE / Karol XI 1660-1697 Adolf Fryderyk 1751-1771, 2/3 talara (gulden) 1763, Szczecin, Ahlström 240.a, Dav.772, piękny stan zachowania, patyna |
I- UNC- |
3 500 zł 3 100 zł
536 | PRUSY KSIĄŻĘCE / Albrecht Hohenzollern 1525-1568 trojak 1535, Królewiec, Iger PR.35.1.b, Bahr. 1150, Neumann 42, lekko gięty, patyna |
II- EF- |
400 zł 500 zł
537 | PRUSY KSIĄŻĘCE / Albrecht Hohenzollern 1525-1568 szeląg 1557, Królewiec, Bahr. 1217, Neumann 48, patyna |
200 zł 160 zł
538 | PRUSY KSIĄŻĘCE / Jerzy Fryderyk jako administrator 1578-1603 dukat 1587, Królewiec, Aw: Półpostać i napis, Rw: Orzeł i napis, złoto 3,43 g, Bahr. 1283, Fr. 315, gięty |
III VF |
5 000 zł 5 200 zł
539 | SAKSONIA Fryderyk Krystian 1763, 2/3 talara (gulden) 1763, Drezno, Merseb. 1889, patyna |
300 zł 280 zł
540 | ŚLĄSK / KSIĘSTWO CIESZYŃSKIE Adam Wacław 1594-1617, 3 krajcary 1609, Cieszyn, FuS 2998, patyna |
II- EF- |
300 zł 440 zł
541 | ŚLĄSK / KSIĘSTWO CIESZYŃSKIE Fryderyk Wilhelm 1617-1625, trojak 1624, Cieszyn, Iger Ci.24.1 (R4), FuS 3063, duża rzadkość |
III VF |
1 500 zł 1 200 zł
542 | KSIĘSTWO LEGNICKO BRZESKO WOŁOWSKIE / Jan Krystian i Jerzy Rudolf 1602-1621 talar 1609, Złoty Stok, F.u.S. 1436, Dav. 7713, patyna |
6 000 zł 5 800 zł
543 | KSIĘSTWO LEGNICKO BRZESKO WOŁOWSKIE / Jan Krystian i Jerzy Rudolf 1602-1621 zestaw monet 3 krajcary 1607, Złoty Stok i 3 krajcary 1612, Oleśnica (moneta Karola II księcia Ziębicko- Oleśnickiego) FuS 1418 i FuS 2173, łącznie 2 sztuki |
150 zł 290 zł