Aukcja nr 42

USD/PLN: 2.890 | EUR/PLN: 3.940 | data: 27-02-2010
Jesteś w: A42  PLAKIETY i RYNGRAFY
856 Marszałek Józef Piłsudski i Stefan Żeromski -plakiety Mennicy Państwowej sygnowane J. AVMILLER, 1926, brąz 40 x 27 mm, Strzałkowski -plakiety 5.a i 10.a, nakład około.. II
150 zł
400 zł
857 Ignacy Paderewski -plakieta Mennicy Państwowej sygnowana J. AVMILLER, 1926, brąz 91 x 61 mm, Strzałkowski -plakiety 7.b, nakład ponad 250 sztuk, na stronie odwrotnej .. II-
400 zł
320 zł
858 Stanisław Staszic i Bolesław Prus -plakiety Mennicy Państwowej sygnowane J. AVMILLER, 1926, i 1928, brąz 40 x 27 mm, Strzałkowski -plakiety 9.a i 26.a, nakład ponad 1.. II
150 zł
350 zł
859 Matka Boska Ostrobramska -plakieta Mennicy Państwowej autorstwa S.R.Koźbielewskiego, niesygnowana, 1926 r, z podstawką i uszkiem do zawieszenia, brąz 40 x 27 mm, Strz.. I
150 zł
950 zł
860 Ratusz w Poznaniu -plakieta Mennicy Państwowej, niesygnowana, autorstwa Stefana Rufina Koźbielewskiego, 1928 r, brąz 91 x 61 mm, Strzałkowski -plakiety 25.b, wykonano.. II+
600 zł
480 zł
861 Juliusz Słowacki -plakieta Mennicy Państwowej, sygnowana J. AVMILLER, 1929, brąz 91x61 mm, Strzałkowski -plakiety 32.b, wykonano ponad 110 egzemplarzy, na stronie odw.. I-
500 zł
750 zł
862 Tadeusz Kościuszko -plakieta Mennicy Państwowej, sygnowana WŁ. GRUBERSKI, 1930, brąz 91 x 61 mm, Strzałkowski -plakiety 39.b, nakład powyżej 100 sztuk, na stronie odw.. II-
400 zł
750 zł
863 Ignacy Mościcki -plakieta Mennicy Państwowej, sygnowana J. AVMILLER, 1939, brąz 91 x 61 mm, Strzałkowski -plakiety 61, na stronie odwrotnej znak Mennicy Państwowej I-
500 zł
750 zł
864 ryngraf z Rajdu 17 Brygady Kawalerii, 1-10 X 1936 r, z wizerunkiem Matki Boskiej Częstochowskiej, sygn. WG (Wiktor Gontarczyk), brąz srebrzony i złocony 54 x 51 mm, ł.. III
300 zł
450 zł
865 AUSTRIA / Minikolekcja habsburskich żetonów okolicznościowych
żeton 1687, wybity z okazji koronacji Józefa I Habsburga na króla Węgier, Aw: Szpada i napis AMORE ET TIMORE, Rw: Korona i napis w siedmiu wierszach, srebro 3.25 g, 2..
200 zł
866 AUSTRIA / Minikolekcja habsburskich żetonów okolicznościowych
żeton 1690, wybity z okazji koronacji Józefa I Habsburga na króla rzymskiego, Aw: Szpada i napis AMORE ET TIMORE, Rw: Korona i napis w siedmiu wierszach, srebro 1.73..
150 zł
867 AUSTRIA / Minikolekcja habsburskich żetonów okolicznościowych
żeton 1699, wybity z okazji małżeństwa Józefa I Habsburga z Wilhelminą Amalią Brunszwicką Aw: Cztery ukoronowane serca i napis AMORE CONSILIO, Rw: Napis w dziesięciu ..
200 zł
868 AUSTRIA / Minikolekcja habsburskich żetonów okolicznościowych
żeton 1711, wybity z okazji wyboru we Frankfurcie Karola VI na cesarza, Aw: Widok Frankfurtu nad którym Orzeł cesarski i napis SUB HAC TUTA, Rw: Napis w trzynastu wie..
300 zł
869 AUSTRIA / Minikolekcja habsburskich żetonów okolicznościowych
żeton 1712, wybity z okazji koronacji Karola VI Habsburga na króla Węgier, Aw: Glob ziemski i napis CONSTANTIA ET FORTITUDINE, Rw: Korona i napis w siedmiu wierszach,..
20 zł
870 AUSTRIA / Minikolekcja habsburskich żetonów okolicznościowych
żeton 1723, wybity z okazji koronacji Karola VI Habsburga na króla Czech, Aw: Glob ziemski i napis CONSTANTIA ET FORTITUDINE, Rw: Korona i napis w siedmiu wierszach, ..
200 zł
871 AUSTRIA / Minikolekcja habsburskich żetonów okolicznościowych
żeton 1764, wybity z okazji wyboru i koronacji we Frankfurcie Józefa II Habsburga na króla rzymskiego, Aw: Insygnia na tle globu ziemskiego i napis VIRTVTE ET EXEMPLO..
200 zł
872 AUSTRIA / Minikolekcja habsburskich żetonów okolicznościowych
200 zł
873 AUSTRIA / Minikolekcja habsburskich żetonów okolicznościowych
żeton 1765, wybity z okazji małżeństwa Józefa II Habsburga z Marią Józefą Antoniną Wittelsbach, Aw: Dwie tarcze herbowe podtrzymywana przez orła i napis VNCIA LEVANTV..
150 zł
120 zł
874 AUSTRIA / Minikolekcja habsburskich żetonów okolicznościowych
żeton 1771, wybity z okazji zaślubin arcyksięcia Ferdynanda Habsburga z Marią Beatrycze d’Este, Aw: Popiersia małżonków i napis wokoło, Rw: Dwie alegoryczne postacie ..
250 zł
875 AUSTRIA / Minikolekcja habsburskich żetonów okolicznościowych
żeton 1773, wybity z okazji śmierci Anny Charlotty Lotaryńskiej, Aw: Popiersie księżniczki w prawo i napis w otoku, Rw: Sarkofag księżniczki i napis PATRIAE VTRIQVE S..
250 zł