Aukcja nr 42
USD/PLN: 2.890 | EUR/PLN: 3.940 | data: 27-02-2010
856 | Marszałek Józef Piłsudski i Stefan Żeromski -plakiety Mennicy Państwowej sygnowane J. AVMILLER, 1926, brąz 40 x 27 mm, Strzałkowski -plakiety 5.a i 10.a, nakład około.. |
150 zł 400 zł
857 | Ignacy Paderewski -plakieta Mennicy Państwowej sygnowana J. AVMILLER, 1926, brąz 91 x 61 mm, Strzałkowski -plakiety 7.b, nakład ponad 250 sztuk, na stronie odwrotnej .. |
II- EF- |
400 zł 320 zł
858 | Stanisław Staszic i Bolesław Prus -plakiety Mennicy Państwowej sygnowane J. AVMILLER, 1926, i 1928, brąz 40 x 27 mm, Strzałkowski -plakiety 9.a i 26.a, nakład ponad 1.. |
150 zł 350 zł
859 | Matka Boska Ostrobramska -plakieta Mennicy Państwowej autorstwa S.R.Koźbielewskiego, niesygnowana, 1926 r, z podstawką i uszkiem do zawieszenia, brąz 40 x 27 mm, Strz.. |
I UNC |
150 zł 950 zł
860 | Ratusz w Poznaniu -plakieta Mennicy Państwowej, niesygnowana, autorstwa Stefana Rufina Koźbielewskiego, 1928 r, brąz 91 x 61 mm, Strzałkowski -plakiety 25.b, wykonano.. |
II+ EF+ |
600 zł 480 zł
861 | Juliusz Słowacki -plakieta Mennicy Państwowej, sygnowana J. AVMILLER, 1929, brąz 91x61 mm, Strzałkowski -plakiety 32.b, wykonano ponad 110 egzemplarzy, na stronie odw.. |
I- UNC- |
500 zł 750 zł
862 | Tadeusz Kościuszko -plakieta Mennicy Państwowej, sygnowana WŁ. GRUBERSKI, 1930, brąz 91 x 61 mm, Strzałkowski -plakiety 39.b, nakład powyżej 100 sztuk, na stronie odw.. |
II- EF- |
400 zł 750 zł
863 | Ignacy Mościcki -plakieta Mennicy Państwowej, sygnowana J. AVMILLER, 1939, brąz 91 x 61 mm, Strzałkowski -plakiety 61, na stronie odwrotnej znak Mennicy Państwowej |
I- UNC- |
500 zł 750 zł
864 | ryngraf z Rajdu 17 Brygady Kawalerii, 1-10 X 1936 r, z wizerunkiem Matki Boskiej Częstochowskiej, sygn. WG (Wiktor Gontarczyk), brąz srebrzony i złocony 54 x 51 mm, ł.. |
III VF |
300 zł 450 zł
865 | AUSTRIA / Minikolekcja habsburskich żetonów okolicznościowych żeton 1687, wybity z okazji koronacji Józefa I Habsburga na króla Węgier, Aw: Szpada i napis AMORE ET TIMORE, Rw: Korona i napis w siedmiu wierszach, srebro 3.25 g, 2.. |
200 zł | |
866 | AUSTRIA / Minikolekcja habsburskich żetonów okolicznościowych żeton 1690, wybity z okazji koronacji Józefa I Habsburga na króla rzymskiego, Aw: Szpada i napis AMORE ET TIMORE, Rw: Korona i napis w siedmiu wierszach, srebro 1.73.. |
150 zł | |
867 | AUSTRIA / Minikolekcja habsburskich żetonów okolicznościowych żeton 1699, wybity z okazji małżeństwa Józefa I Habsburga z Wilhelminą Amalią Brunszwicką Aw: Cztery ukoronowane serca i napis AMORE CONSILIO, Rw: Napis w dziesięciu .. |
200 zł | |
868 | AUSTRIA / Minikolekcja habsburskich żetonów okolicznościowych żeton 1711, wybity z okazji wyboru we Frankfurcie Karola VI na cesarza, Aw: Widok Frankfurtu nad którym Orzeł cesarski i napis SUB HAC TUTA, Rw: Napis w trzynastu wie.. |
II+ EF+ |
300 zł | |
869 | AUSTRIA / Minikolekcja habsburskich żetonów okolicznościowych żeton 1712, wybity z okazji koronacji Karola VI Habsburga na króla Węgier, Aw: Glob ziemski i napis CONSTANTIA ET FORTITUDINE, Rw: Korona i napis w siedmiu wierszach,.. |
20 zł | |
870 | AUSTRIA / Minikolekcja habsburskich żetonów okolicznościowych żeton 1723, wybity z okazji koronacji Karola VI Habsburga na króla Czech, Aw: Glob ziemski i napis CONSTANTIA ET FORTITUDINE, Rw: Korona i napis w siedmiu wierszach, .. |
200 zł | |
871 | AUSTRIA / Minikolekcja habsburskich żetonów okolicznościowych żeton 1764, wybity z okazji wyboru i koronacji we Frankfurcie Józefa II Habsburga na króla rzymskiego, Aw: Insygnia na tle globu ziemskiego i napis VIRTVTE ET EXEMPLO.. |
200 zł | |
872 | AUSTRIA / Minikolekcja habsburskich żetonów okolicznościowych żeton 1764, wybity z okazji wyboru i koronacji we Frankfurcie Józefa II Habsburga na króla rzymskiego, Aw: Insygnia na tle globu ziemskiego i napis VIRTVTE ET EXEMPLO.. |
I- UNC- |
200 zł | |
873 | AUSTRIA / Minikolekcja habsburskich żetonów okolicznościowych żeton 1765, wybity z okazji małżeństwa Józefa II Habsburga z Marią Józefą Antoniną Wittelsbach, Aw: Dwie tarcze herbowe podtrzymywana przez orła i napis VNCIA LEVANTV.. |
I- UNC- |
150 zł 120 zł
874 | AUSTRIA / Minikolekcja habsburskich żetonów okolicznościowych żeton 1771, wybity z okazji zaślubin arcyksięcia Ferdynanda Habsburga z Marią Beatrycze d’Este, Aw: Popiersia małżonków i napis wokoło, Rw: Dwie alegoryczne postacie .. |
I- UNC- |
250 zł | |
875 | AUSTRIA / Minikolekcja habsburskich żetonów okolicznościowych żeton 1773, wybity z okazji śmierci Anny Charlotty Lotaryńskiej, Aw: Popiersie księżniczki w prawo i napis w otoku, Rw: Sarkofag księżniczki i napis PATRIAE VTRIQVE S.. |
I UNC |
250 zł |