Aukcja nr 42

USD/PLN: 2.890 | EUR/PLN: 3.940 | data: 27-02-2010
Jesteś w: A42  PLAKIETY i RYNGRAFY
876 AUSTRIA / Minikolekcja habsburskich żetonów okolicznościowych
żeton 1773, wybity dla upamiętnienia przyłączenia wskutek I rozbioru Polski ziem Galicji do cesarstwa austriackiego, Aw: Tarcza herbowa, Rw: Napis w sześciu wierszach..
150 zł
280 zł
877 AUSTRIA / Minikolekcja habsburskich żetonów okolicznościowych
żeton 1788, wybity z okazji ślubu Franciszka II Habsburga z Elżbietą Wirtemberską, Aw: Popiersia młodej pary w prawo i napis wokoło, Rw: Napis w pięciu wierszach NVPT..
200 zł
878 AUSTRIA / Minikolekcja habsburskich żetonów okolicznościowych
żeton 1790, wybity z okazji objęcia przez Leopolda II współrządów, Aw: Lew czeski w lewo i napis OPES REGVM CORDA SVBDITORVM, Rw: Napis w 10 wierszach, srebro 4.30 g,..
150 zł
879 AUSTRIA / Minikolekcja habsburskich żetonów okolicznościowych
żeton 1790, wybity z okazji wyboru Leopolda II na cesarza, Aw: Insygnia i napis PIETATE ET CONCORDIA, Rw: Napis w dziewięciu wierszach, srebro 2.19 g, 21 mm, patyna
150 zł
880 AUSTRIA / Minikolekcja habsburskich żetonów okolicznościowych
200 zł
881 AUSTRIA / Minikolekcja habsburskich żetonów okolicznościowych
żeton 1791, wybity z okazji koronacji Leopolda II na króla Czech, Aw: Lew czeski i napis PIETATE ET CONCORDIA, Aw: Korona i napis w ośmiu wierszach, srebro 4,39 g, 24..
200 zł
160 zł
882 AUSTRIA / Minikolekcja habsburskich żetonów okolicznościowych
żeton 1792, wybity z okazji objęcia tronu austriackiego przez Franciszka II Habsburga, Aw: Lew czeski i napis LEGE ET FIDE, Rw: Korona i napis w dziewięciu wierszach,..
200 zł
883 AUSTRIA / Minikolekcja habsburskich żetonów okolicznościowych
żeton 1796, wybity z okazji złożenia przez Galicję hołdu Franciszkowi II w Krakowie, Aw: Popiersie cesarza w prawo i napis, Rw: Napis w sześciu wierszach FIDES GALICI..
200 zł
220 zł
884 AUSTRIA / Minikolekcja habsburskich żetonów okolicznościowych
żeton 1825, wybity z okazji koronacji czwartej żony Franciszka II Karoliny Augusty na królową Węgier, Aw: Jabłko i napis PIE VT CLEMENTER, Rw: Napis w sześciu wiersza..
250 zł
885 AUSTRIA / Minikolekcja habsburskich żetonów okolicznościowych
150 zł
886 AUSTRIA / Minikolekcja habsburskich żetonów okolicznościowych
żeton 1838, wybity z okazji koronacji Ferdynanda I na króla Lombardii i Sycylii, Aw: Popiersie ceszrza w prawo i napis wokoło, Rw: Żelazna Korona Lombardzka powyżej n..
125 zł
887 CZECHY
medal sygn LEISEK IN WIEN wybity z okazji wystawy w Teplitz (Cieplicach) północnoczeskiego przemysłu, 1895, Aw: Alegoria przemysłu i napis Teplitz 1895, Rw: Napisy w ..
300 zł
240 zł
888 ESTONIA
medal Estońskiego Towarzystwa Rolniczego z Wystawy Rolniczej, Aw: Herb Estonii i Napis EHSTLAENDISCHER LANDWIRTHSCHAFTLICHER VEREIN, Rw: Płody i narzędzia rolnicze, s..
1 000 zł
800 zł
889 FRANCJA
Henryk Walezy, XIX wieczna odbitka medalu koronacyjnego z 1573 r, brąz srebrzony 29 mm, patyna
200 zł
190 zł
890 FRANCJA
Ludwik XIV, medal sygn I. MAVGER. F. wybity w 1675 r., dla uczczenia zwycięstw króla polskiego Jana III Sobieskiego, Aw: Głowa Ludwika XIV w prawo i napis w otoku LUD..
300 zł
240 zł
891 FRANCJA
Ludwik XV i Maria Leszczyńska -medal zaślubinowy 1725, sygn DU VIVIER, Aw: Popiersia małżonków zwrócone do siebie i napis LVD XV D G FR NAV REX MARIA STANISAI REGIS F..
250 zł
420 zł
892 FRANCJA
I Republika, medal sygnowany DUPRE F wartości 5 sou 1792, Aw: W owalu scena przysięgi, w otoku napis VIVRE LIBRES, w odcinku 14 JUILLET 1790, Rw: Napisy w otoku i w d..
150 zł
170 zł
893 FRANCJA
Napoleon Bonaparte Konsul, medal autorstwa Andrieu i Droza, 1802 r., wybity dla uczczenia reformy szkolnictwa, Aw: Głowa Bonapartego w prawo, Rw: Siedzący mężczyzna w..
250 zł
200 zł
894 FRANCJA
Napoleon Bonaparte Konsul, medal sygnowany BRENET / DENON DIREXIT wybity z okazji przygotowań do wyprawy na Anglię 1803 r,. Aw: Głowa w prawo, Rw: Fortuna siedząca n..
250 zł
200 zł
895 FRANCJA
Napoleon Bonaparte Cesarz, medal sygnowany ANDRIEU F, JEUFFROY F DENON DIR wybity z okazji kapitulacji Szpandau, Szczecina, Magdeburga i Kostrzynia, 1806 r, Aw: Głowa..
250 zł
270 zł