Aukcja nr 40

USD/PLN: 3.130 | EUR/PLN: 4.390 | data: 23-05-2009
Jesteś w: A40  POLSKA
186 Zygmunt II August 1545-1572
trojak 1564, Wilno, Iger V.64.1.b, Ivanauskas 641:94
400 zł
460 zł
187 Zygmunt II August 1545-1572
grosz 1556, Gdańsk, odmiana z dużą głową króla, T.4, nieco pęknięty krążek, rzadki, ciemna patyna
1 250 zł
1 450 zł
188 Zygmunt II August 1545-1572
grosz 1556, Gdańsk, odmiana z małą głową króla, T.4, rzadki
1 250 zł
1 550 zł
189 Zygmunt II August 1545-1572
półgrosz 1545, Wilno, odmiana z imieniem króla przy Pogoni, Ivanauskas 455:69, T.30, bardzo rzadki, patyna
3 000 zł
2 400 zł
190 Zygmunt II August 1545-1572
półgrosz 1547, Wilno, Ivanauskas 472:74, piękny
I/I-
UNC/UNC-
150 zł
190 zł
191 Zygmunt II August 1545-1572
półgrosz 1552, Wilno, Ivanauskas 480:75, patyna
150 zł
180 zł
192 Zygmunt II August 1545-1572
półgrosz 1553, Wilno, Ivanauskas 482:75, T.5, rzadki i ładnie zachowany
350 zł
900 zł
193 Zygmunt II August 1545-1572
półgrosz 1554, Wilno, Ivanauskas 483:75, T.12, bardzo rzadki
400 zł
2 000 zł
194 Zygmunt II August 1545-1572
półgrosz 1557, Wilno, rzadka odmiana - na awersie trójlistek a na rewersie kropka rozpoczynają napisy, patyna
300 zł
195 Zygmunt II August 1545-1572
dwudenar 1570, Wilno, Ivanauskas 450:66, piękny stan zachowania
250 zł
320 zł
196 Zygmunt II August 1545-1572
denar 1555, Gdańsk, T.8, rzadki, patyna
400 zł
197 Zygmunt II August 1545-1572
denar 1559, Wilno, Ivanauskas 443:63, T.8, drobna wada blachy, mimo to piękny egzemplarz
400 zł
198 Henryk Walezy 1573-1575 (1589)
1/2 franka 1578/G, Poitiers, Duplessy 1131, patyna, drobna wada blachy, ale bardzo ładny egzemplarz
600 zł
480 zł
199 Henryk Walezy 1573-1575 (1589)
1/2 franka 1589 M, Toulouse, Duplessy 1131, bardzo ładny egzemplarz z pięknym popiersiem króla
750 zł
820 zł
200 Henryk Walezy 1573-1575 (1589)
1/4 ecu 1584 F, Angers, Duplessy 1133
400 zł
380 zł
201 Gdańsk w oblężeniu 1577
talar oblężniczy 1577, Gdańsk, odmiana z walca autorstwa Kacpra Goebla, Aw: Popiersie Chrystusa i napis wokoło DEFENDE NOS CHRISTE SALVATOR, Rw: Herb Gdańska, powyżej..
25 000 zł
20 000 zł
202 Gdańsk w oblężeniu 1577
grosz oblężniczy 1577, Gdańsk, moneta z kawką na awersie, wybita w czasie, gdy zarządcą mennicy był W. Tallemann, T.12, wada bicia, lekko gięty, rzadki
2 500 zł
2 600 zł
203 Gdańsk w oblężeniu 1577
grosz oblężniczy 1577, Gdańsk, moneta bez kawki wybita w czasie, gdy zarządcą mennicy był K. Goebl, na awersie głowa Chrystusa nie przerywa obwódki, T.2.50, bardzo ła..
2 500 zł
2 700 zł
204 Gdańsk w oblężeniu 1577
grosz oblężniczy 1577, Gdańsk, moneta bez kawki wybita w czasie, gdy zarządcą mennicy był K. Goebl, na awersie głowa Chrystusa przerywa obwódkę, na rewersie gwiazdka ..
2 000 zł
2 000 zł
205 Gdańsk w oblężeniu 1577
grosz oblężniczy 1577, Gdańsk, moneta bez kawki wybita w czasie gdy, zarządcą mennicy był K. Goebl, na awersie głowa Chrystusa przerywa obwódkę, na rewersie koniec na..
2 000 zł