Aukcja nr 40

USD/PLN: 3.130 | EUR/PLN: 4.390 | data: 23-05-2009
Jesteś w: A40  POLSKA  August II 1697-1733
452 August II 1697-1733
dukat koronacyjny 1697, Drezno, Aw: Król na koniu, Rw: Napisy, złoto 3.46 g, H-Cz. 2587 R, Merseb. 1389, Fr. 2827, ładnie zachowany egzemplarz
7 000 zł
7 000 zł
453 August II 1697-1733
dukat górniczy 1709 ze złota w kopalni we Freibergu, Aw: Napis nad stokiem góry z symbolami 7 planet, Rw: Narzędzia górnicze i napis, złoto 3.43 g, Fr. 2834
12 500 zł
16 000 zł
454 August II 1697-1733
dukat wikariacki 1711, Drezno, Aw: Król na koniu, Rw: Dwa stoły z insygniami, złoto 3.47 g, Merseb. 1487, Fr. 2822, bardzo ładnie zachowany
8 000 zł
8 200 zł
455 August II 1697-1733
ćwierćdukat 1700, Lipsk, złoto 0.87 g, Merseb. 1428, Fr. 2785, moneta z 19. aukcji WCN, rzadka, stara patyna
3 000 zł
5 400 zł
456 August II 1697-1733
klipa strzelecka talara 1699, Drezno, 25.38 g, Schnee 993, Dav. 7657, delikatna patyna
5 000 zł
5 200 zł
457 August II 1697-1733
talar wikariacki 1711, Drezno, 28.81 g, Aw: Król na koniu, Rw: Dwa stoły z insygniami, Schnee 1011, Dav. 2655, ładnie zachowany, patyna
5 000 zł
4 000 zł
458 August II 1697-1733
talar okolicznościowy 1717, Drezno, 28.97 g, Aw: Korona i napis, Rw: Żaglowiec, Schnee 1017, Dav. 2658, moneta wybita dla upamiętnienia śmierci matki króla Anny Zofii..
9 000 zł
459 August II 1697-1733
gulden okolicznościowy (2/3 talara) 1717, Drezno, Aw: Korona i napis, Rw: Żaglowiec, moneta wybita dla upamiętnienia śmierci matki króla Anny Zofii, bardzo rzadki, pa..
5 000 zł
4 000 zł
460 August II 1697-1733
1/6 talara okolicznościowego 1717, Drezno, Aw: Korona i napis, Rw: Żaglowiec, moneta wybita dla upamiętnienia śmierci matki króla Anny Zofii, patyna
2 750 zł
2 600 zł
461 August II 1697-1733
dwugrosz okolicznościowy 1727, Drezno, Aw: Napis, Rw: Cyprys, wybity dla upamiętnienia śmierci małżonki króla Krystyny Eberhardyny, moneta z 14. aukcji WCN, ładna pat..
350 zł
400 zł