Aukcja 36 / 350

USD/PLN: 2.820 | EUR/PLN: 3.800 | data: 26-05-2007
Jesteś w: A36  POLSKA  Bezkrólewie 1632

talar 1632, Bydgoszcz, Aw: Insygnia koronacyjne i napis DEVS PROVIDEBIT, Rw: Tarcza herbowa i napis wokoło SAM LIV NE NO SVE - GOT VAD Q HR REX, 28.44 g, H-Cz. 1728 R4, Dav. 4346, T. 60, przez 6 miesięcy od smierci króla Zygmunta III do elekcji jego syna Władysława działały tylko 2 mennice - bydgoska i toruńska, obie zarządzane przez Jakuba Jocobsona van Emden i bijące talary z insygniami królewskimi oraz dewizą DEVS PROVIDEBIT (Pan Bóg opatrzy), bardzo efektowna moneta, ciekawa przebitka na wcześniejszym talarze Zygmunta III, patyna

Numer: 350
Opis: Bezkrólewie 1632. talar 1632, Bydgoszcz, Aw: Insygnia koronacyjne i napis DEVS PROVIDEBIT, Rw: Tarcza herbowa i napis wokoło SAM LIV NE NO SVE - GOT VAD Q HR REX, 28.44 g, H-Cz. 1728 R4, Dav. 4346, T. 60, przez 6 miesięcy od smierci króla Zygmunta III do elekcji jego syna Władysława działały tylko 2 mennice - bydgoska i toruńska, obie zarządzane przez Jakuba Jocobsona van Emden i bijące talary z insygniami królewskimi oraz dewizą DEVS PROVIDEBIT (Pan Bóg opatrzy), bardzo efektowna moneta, ciekawa przebitka na wcześniejszym talarze Zygmunta III, patyna
Stan: II-/III+, Extremely Fine / Very Fine
Data sprzedaży: 26-05-2007
Cena szacunkowa: 25 000 zł
Cena wywoławcza: 20 000 zł
Cena wylicytowana: 60 000 zł
Ilość odsłon: 1455