Aukcja nr 34
USD/PLN: 3.120 | EUR/PLN: 3.950 | data: 10-06-2006
383 | August II 1697-1733 dukat 1698, Gdańsk, Aw: Popiersie króla i napis wokoło AUGUST II D G REX POL M D L R P EL S, Rw: Herb Gdańska i napis wokoło MON AUREA CIVITAT GEDAN, H-Cz. 2612 R3, F.. |
20 000 zł | |
384 | August II 1697-1733 dukat wikariacki 1711, Drezno, Aw: Król na koniu, Rw: Dwa stoły z insygniami monarszymi, Merseb. 1487, Fr. 2822, złoto 3.47 g, ładnie zachowany egzemplarz |
I- UNC- |
6 000 zł 5 300 zł
385 | August II 1697-1733 talar 1699, Drezno, Schnee 991, Dav. 7656, nieznaczne ślady czyszczenia, ale ładnie zachowany egzemplarz |
II+ EF+ |
6 000 zł 7 600 zł
386 | August II 1697-1733 klipa talara strzeleckiego 1699, Drezno, Aw: Monogram, Rw: Herkules, Schnee 993, Dav. 7657, minimalne ślady czyszczenia |
III VF |
3 500 zł 4 100 zł
387 | August II 1697-1733 2/3 talara (gulden) 1700, Drezno, Dav. 819, Merseb. 1430, bardzo ładny egzemplarz |
II+ EF+ |
1 250 zł 1 800 zł
388 | August II 1697-1733 2/3 talara (gulden) 1709, Lipsk, Dav. 825 |
1 500 zł 2 500 zł
389 | August II 1697-1733 półtalar wikariacki 1711, Drezno, Aw: Król na koniu, Rw: Dwa stoły z insygniami, Merseb. 1491, patyna |
II- EF- |
1 250 zł 1 750 zł
390 | August II 1697-1733 1/4 talara wikariackiego 1711, Drezno, Aw: Król na koniu, Rw: Dwa stoły z insygniami, Merseb. 1492, patyna |
II- EF- |
800 zł 1 050 zł
391 | August II 1697-1733 1/8 talara wikariackiego 1711, Drezno, Aw: Król na koniu, Rw: Dwa stoły z insygniami, Merseb. 1493, patyna |
II/II- EF/EF- |
800 zł 1 500 zł
392 | August II 1697-1733 szóstak 1702, Lipsk, Merseb. 1652, patyna |
II- EF- |
350 zł | |
393 | August II 1697-1733 szóstak 1702, Lipsk, Merseb. 1652, minimalna wada blachy, patyna |
III VF |
250 zł | |
394 | August II 1697-1733 szóstak 1702, Lipsk, Merseb. 1652, wada blachy |
200 zł | |
395 | August II 1697-1733 szóstak 1706, Grodno, Ivanauskas 1205:282, rzadki, Ivanauskas uważa, że moneta była bita w Moskwie |
III VF |
1 000 zł 800 zł