Aukcja nr 34
USD/PLN: 3.120 | EUR/PLN: 3.950 | data: 10-06-2006
339 | Jan II Kazimierz 1649-1668 dukat 1659, Toruń, H-Cz. 2146 R3, Fr. 60, Kaleniecki s. 440, T. 35, złoto 3.22 g, moneta wybita uszkodzonym stemplem |
III VF |
6 000 zł 6 400 zł
340 | Jan II Kazimierz 1649-1668 talar 1649, Gdańsk, Dav. 4358, T. 7, minimalna mennicza wada rantu, ładna ciemna patyna |
II+ EF+ |
7 500 zł 9 000 zł
341 | Jan II Kazimierz 1649-1668 XIX-wieczne fałszerstwo orta bydgoskiego 1650 G - G / D - A, moneta ze zbioru Chomińskiego, kupiona od Beyera |
300 zł 680 zł
342 | Jan II Kazimierz 1649-1668 ort 1653, Toruń, T. 5, ładnie zachowany egzemplarz, patyna |
1 250 zł 1 500 zł
343 | Jan II Kazimierz 1649-1668 ort 1655, Wschowa, T. 1.50 |
400 zł 320 zł
344 | Jan II Kazimierz 1649-1668 ort 1655, Kraków, litery IT pod popiersiem króla i SCH pod tarczą herbową, T. 1.50, drobne rysy |
III+/II- VF+/EF- |
500 zł | |
345 | Jan II Kazimierz 1649-1668 ort 1655, Toruń, T. 2, moneta wybita nieznacznie uszkodzonym stemplem, patyna |
II- EF- |
800 zł 900 zł
346 | Jan II Kazimierz 1649-1668 ort 1658/7, Gdańsk, T. 1.50 |
600 zł 480 zł
347 | Jan II Kazimierz 1649-1668 ort 1658, Gdańsk, T. 1.50, moneta niedobita |
500 zł 400 zł
348 | Jan II Kazimierz 1649-1668 ort 1659, Kraków, T. 1.50, patyna |
III VF |
250 zł | |
349 | Jan II Kazimierz 1649-1668 ort 1660, Gdańsk, T. 1.50 |
600 zł 560 zł
350 | Jan II Kazimierz 1649-1668 ort 1662, Gdańsk, T. 2, delikatna patyna, drobna wada krążka |
II- EF- |
700 zł 620 zł
351 | Jan II Kazimierz 1649-1668 ort 1662, Toruń, T. 1.50, moneta wybita lekko uszkodzonym stemplem |
II- EF- |
600 zł 480 zł
352 | Jan II Kazimierz 1649-1668 ort 1662, Elbląg, Bahr. 9495, T. 8, moneta wybita lekko uszkodzonym stemplem, rzadka, ciemna patyna |
II-/III+ EF-/VF+ |
2 500 zł 3 100 zł
353 | Jan II Kazimierz 1649-1668 ort 1663, Gdańsk, T. 2 |
III VF |
400 zł 500 zł
354 | Jan II Kazimierz 1649-1668 ort 1663, Toruń, T. 2, wada krążka |
500 zł 420 zł
355 | Jan II Kazimierz 1649-1668 ort 1664, Toruń, T. 3, rzadszy rocznik, ładnie zachowany |
1 000 zł 1 800 zł
356 | Jan II Kazimierz 1649-1668 ort 1664, Wilno, odmiana bez obwódek wewnętrznych, na awersie napis IOAN CASM - D G REX POLO & S, rewers Ivanauskas 1186:273, T. 8, rzadki, patyna |
III VF |
1 500 zł 3 200 zł
357 | Jan II Kazimierz 1649-1668 szóstak 1656, Lwów, odmiana bez określenia nominału, H-Cz. 2086 R5, T. 40, niedobity, bardzo rzadki |
III VF |
1 000 zł 1 650 zł
358 | Jan II Kazimierz 1649-1668 szóstak 1657, Kraków (okupacja szwedzka), odmiana z gałązką i kwiatkiem na rewersie |
III VF |
150 zł |