Aukcja nr 33
USD/PLN: 3.290 | EUR/PLN: 3.860 | data: 03-12-2005
507 | Zygmunt III Waza 1587-1632 szeląg 1589, Olkusz |
II- EF- |
100 zł 80 zł
508 | Zygmunt III Waza 1587-1632 szeląg 1592, Malbork, minimalne wykruszenie krążka |
II- EF- |
80 zł 64 zł
509 | Zygmunt III Waza 1587-1632 dwudenar 1607, Wilno, Ivanauskas 804:143, T. 30, moneta bita z walca, rzadka i w pięknie zachowana |
I- UNC- |
1 500 zł 4 600 zł
510 | Zygmunt III Waza 1587-1632 dwudenar 1607, Wilno, Ivanauskas 803:142, T. 30, rzadki i ładnie zachowany |
II+ EF+ |
1 250 zł 4 000 zł
511 | Zygmunt III Waza 1587-1632 denar 1610, Poznań, T. 2, patyna |
III VF |
200 zł 320 zł
512 | Zygmunt III Waza 1587-1632 denar 1612, Poznań, T. 7, rzadki, patyna |
III VF |
250 zł 460 zł
513 | Władysław Zygmuntowicz jako car 1610-1612 kopiejka wybita w Moskwie bez znaków mennicy |
200 zł 420 zł
514 | Władysław IV Waza 1632-1648 talar 1634, Bydgoszcz, Dav. 4326, T. 8, minimalna wada blachy, patyna |
III VF |
2 500 zł 2 550 zł
515 | Władysław IV Waza 1632-1648 talar 1635, Bydoszcz, Dav. 4326, T. 8, patyna |
III VF |
2 500 zł 2 450 zł
516 | Władysław IV Waza 1632-1648 talar 1635, Toruń, Dav. 4374, T. 8, wada bicia, ale ładnie zachowane lustro mennicze |
3 000 zł 3 000 zł
517 | Władysław IV Waza 1632-1648 talar 1636, Bydgoszcz, Dav. 4326, T. 8, ciemna patyna |
III VF |
2 700 zł 2 750 zł
518 | Władysław IV Waza 1632-1648 talar 1638, Toruń, Dav. 4374, T. 6, patyna |
III VF |
3 000 zł 3 900 zł
519 | Władysław IV Waza 1632-1648 talar 1641, Bydgoszcz, litery B-S pod tarczą herbową, Dav. 4330, T. 10, patyna |
III VF |
3 500 zł 3 600 zł
520 | Władysław IV Waza 1632-1648 talar 1641, Gdańsk, H-Cz. 9723 R1, Dav. 4356, T. 9, ślady czyszczenia |
4 000 zł 5 200 zł
521 | Jan II Kazimierz 1649-1668 dukat 1649, Gdańsk, H-Cz. 1909, Kaleniecki s. 370-371, Fr. 24, T. 14, złoto 3.44 g, złocistobrązowa patyna |
II-/III+ EF-/VF+ |
5 000 zł 6 000 zł
522 | Jan II Kazimierz 1649-1668 dukat 1651, Gdańsk, H-Cz. 1992 R3, Kaleniecki s 377, Fr. 24, T. 14, złoto 3.48g, efektowna i wyśmienicie zachowana moneta, patyna |
II+ EF+ |
12 000 zł 20 500 zł
523 | Jan II Kazimierz 1649-1668 dukat 1652, Wschowa, Aw: Popiersie króla w wieńcu i napis wokoło IOAN CASIM DG - REX PO & S, Rw: Owalna tarcza herbowa, niżej herb Wieniawa i litery MW w ligaturze, w.. |
I UNC |
30 000 zł 48 000 zł
524 | Jan II Kazimierz 1649-1668 półdukat bez daty, Wschowa, Aw: Popiersie w laurze i napis wokoło IO CASIMI - DG REX, Rw: Orzeł, niżej litery M - W, napis w otoku PO - MD - L - R - PR, H-Cz. 5938 R7.. |
I UNC |
30 000 zł 66 000 zł
525 | Jan II Kazimierz 1649-1668 półdukat 1660, Kraków, H-Cz. 2161 R4, Kaleniecki s. 303, T. 70, Fr. 91, drobne niedobicia typowe dla tego typu monet, ale bardzo ładnie zachowane lustro mennicze, rza.. |
II- EF- |
12 500 zł 19 000 zł
526 | Jan II Kazimierz 1649-1668 talar 1649, Gdańsk, zbroja królewska prosta, duże litery G-R, smukłe cyfry daty a pomiędzy gałązkami palmowymi łodyżka z pięcioma listkami. Dav. 4358, T. 7 |
5 500 zł 7 200 zł