Aukcja nr 33

USD/PLN: 3.290 | EUR/PLN: 3.860 | data: 03-12-2005
Jesteś w: A33  POLSKA
507 Zygmunt III Waza 1587-1632
szeląg 1589, Olkusz
100 zł
80 zł
508 Zygmunt III Waza 1587-1632
szeląg 1592, Malbork, minimalne wykruszenie krążka
80 zł
64 zł
509 Zygmunt III Waza 1587-1632
dwudenar 1607, Wilno, Ivanauskas 804:143, T. 30, moneta bita z walca, rzadka i w pięknie zachowana
1 500 zł
4 600 zł
510 Zygmunt III Waza 1587-1632
dwudenar 1607, Wilno, Ivanauskas 803:142, T. 30, rzadki i ładnie zachowany
1 250 zł
4 000 zł
511 Zygmunt III Waza 1587-1632
denar 1610, Poznań, T. 2, patyna
200 zł
320 zł
512 Zygmunt III Waza 1587-1632
denar 1612, Poznań, T. 7, rzadki, patyna
250 zł
460 zł
513 Władysław Zygmuntowicz jako car 1610-1612
kopiejka wybita w Moskwie bez znaków mennicy
200 zł
420 zł
514 Władysław IV Waza 1632-1648
talar 1634, Bydgoszcz, Dav. 4326, T. 8, minimalna wada blachy, patyna
2 500 zł
2 550 zł
515 Władysław IV Waza 1632-1648
talar 1635, Bydoszcz, Dav. 4326, T. 8, patyna
2 500 zł
2 450 zł
516 Władysław IV Waza 1632-1648
talar 1635, Toruń, Dav. 4374, T. 8, wada bicia, ale ładnie zachowane lustro mennicze
3 000 zł
3 000 zł
517 Władysław IV Waza 1632-1648
talar 1636, Bydgoszcz, Dav. 4326, T. 8, ciemna patyna
2 700 zł
2 750 zł
518 Władysław IV Waza 1632-1648
talar 1638, Toruń, Dav. 4374, T. 6, patyna
3 000 zł
3 900 zł
519 Władysław IV Waza 1632-1648
talar 1641, Bydgoszcz, litery B-S pod tarczą herbową, Dav. 4330, T. 10, patyna
3 500 zł
3 600 zł
520 Władysław IV Waza 1632-1648
talar 1641, Gdańsk, H-Cz. 9723 R1, Dav. 4356, T. 9, ślady czyszczenia
4 000 zł
5 200 zł
521 Jan II Kazimierz 1649-1668
dukat 1649, Gdańsk, H-Cz. 1909, Kaleniecki s. 370-371, Fr. 24, T. 14, złoto 3.44 g, złocistobrązowa patyna
II-/III+
EF-/VF+
5 000 zł
6 000 zł
522 Jan II Kazimierz 1649-1668
dukat 1651, Gdańsk, H-Cz. 1992 R3, Kaleniecki s 377, Fr. 24, T. 14, złoto 3.48g, efektowna i wyśmienicie zachowana moneta, patyna
12 000 zł
20 500 zł
523 Jan II Kazimierz 1649-1668
dukat 1652, Wschowa, Aw: Popiersie króla w wieńcu i napis wokoło IOAN CASIM DG - REX PO & S, Rw: Owalna tarcza herbowa, niżej herb Wieniawa i litery MW w ligaturze, w..
30 000 zł
48 000 zł
524 Jan II Kazimierz 1649-1668
półdukat bez daty, Wschowa, Aw: Popiersie w laurze i napis wokoło IO CASIMI - DG REX, Rw: Orzeł, niżej litery M - W, napis w otoku PO - MD - L - R - PR, H-Cz. 5938 R7..
30 000 zł
66 000 zł
525 Jan II Kazimierz 1649-1668
półdukat 1660, Kraków, H-Cz. 2161 R4, Kaleniecki s. 303, T. 70, Fr. 91, drobne niedobicia typowe dla tego typu monet, ale bardzo ładnie zachowane lustro mennicze, rza..
12 500 zł
19 000 zł
526 Jan II Kazimierz 1649-1668
talar 1649, Gdańsk, zbroja królewska prosta, duże litery G-R, smukłe cyfry daty a pomiędzy gałązkami palmowymi łodyżka z pięcioma listkami. Dav. 4358, T. 7
5 500 zł
7 200 zł