Aukcja nr 33
USD/PLN: 3.290 | EUR/PLN: 3.860 | data: 03-12-2005
575 | Stanisław August Poniatowski 1764-1795 dukat 1774, Warszawa, odmiana z literami AP, Plage 432, Fr. 102, złoto 3.43 g, minimalnie gięty |
III VF |
4 500 zł 4 700 zł
576 | Stanisław August Poniatowski 1764-1795 kopia talara Morikofera 1765, wykonana techniką odlewu w srebrze, 38.04 g, Plage 375, oryginał w Muzeum Narodowym w Warszawie i w British Museum, ciemna patyna |
I UNC |
2 000 zł 2 200 zł
577 | Stanisław August Poniatowski 1764-1795 talar 1775, Warszawa, Plage 392, Dav. 1619 |
2 200 zł 2 500 zł
578 | Stanisław August Poniatowski 1764-1795 talar 1781, Warszawa, Plage 402, Dav. 1619, na awersie grafitti, ciemna patyna, bardzo rzadki |
3 000 zł 2 400 zł
579 | Stanisław August Poniatowski 1764-1795 talar 1783, Warszawa, Plage 404, Dav. 1620 |
III VF |
1 750 zł 1 400 zł
580 | Stanisław August Poniatowski 1764-1795 talar 1788, Warszawa, Plage 407, Dav. 1621 |
1 400 zł 1 750 zł
581 | Stanisław August Poniatowski 1764-1795 talar 1794, Warszawa, Plage 373, Dav. 1623, minimalnie justowany, ale ładnie zachowany egzemplarz, patyna |
1 000 zł 960 zł
582 | Stanisław August Poniatowski 1764-1795 talar 1794, Warszawa, Plage 373, Dav. 1623, moneta wybita uszkodzonym stemplem |
III VF |
500 zł 660 zł
583 | Stanisław August Poniatowski 1764-1795 talar 1795, Warszawa, Plage 374, Dav. 1623, minimalnie justowany, ładny egzemplarz, patyna |
II- EF- |
900 zł 1 600 zł
584 | Stanisław August Poniatowski 1764-1795 talar 1795, Warszawa, Plage 374, Dav. 1623 |
600 zł 720 zł
585 | Stanisław August Poniatowski 1764-1795 półtalar 1767, Warszawa, Plage 350, pod szyją króla drobna wada mennicza, patyna |
II-/II EF-/EF |
1 500 zł 3 200 zł
586 | Stanisław August Poniatowski 1764-1795 półtalar 1788, Warszawa, Plage 371, patyna |
750 zł 720 zł
587 | Stanisław August Poniatowski 1764-1795 półtalar 1788, Warszawa, Plage 371, minimalnie justowany |
III/III+ VF/VF+ |
700 zł 600 zł
588 | Stanisław August Poniatowski 1764-1795 dwuzłotówka 1776, Warszawa, gałązki wieńca dotykają tarczy herbowej, Plage 328 |
500 zł 620 zł
589 | Stanisław August Poniatowski 1764-1795 dwuzłotówka 1776, Warszawa, gałązki nie dotykają tarczy herbowej, Plage 328 |
II-/III+ EF-/VF+ |
400 zł 400 zł
590 | Stanisław August Poniatowski 1764-1795 dwuzłotówka 1787, Warszawa, Plage 339, minimalnie justowana |
II- EF- |
400 zł 400 zł
591 | Stanisław August Poniatowski 1764-1795 dwuzłotówka 1787, Warszawa, Plage 339, na awersie drobna wada blachy, ciemna patyna |
250 zł 240 zł
592 | Stanisław August Poniatowski 1764-1795 dwuzłotówka 1788, Warszawa, Plage 340 |
II- EF- |
400 zł 440 zł
593 | Stanisław August Poniatowski 1764-1795 dwuzłotówka 1791, Warszawa, Plage 343, minimalnie justowana |
250 zł 200 zł
594 | Stanisław August Poniatowski 1764-1795 złotówka 1767, Warszawa, cyfry daty szeroko rozstawione, Plage 276, minimalna wada blachy na rewersie, ale ładnie zachowany egzemplarz |
II+ EF+ |
450 zł 1 750 zł