Aukcja nr 33
USD/PLN: 3.290 | EUR/PLN: 3.860 | data: 03-12-2005
527 | Jan II Kazimierz 1649-1668 talar 1649, Gdańsk, zbroja królewska ozdobna, duże litery G-R, smukłe cyfry daty a pomiędzy gałązkami palmowymi łodyżka z trzema listkami. Dav. 4358, T. 7, patyna |
4 500 zł 5 100 zł
528 | Jan II Kazimierz 1649-1668 talar 1649, Gdańsk, zbroja królewska prosta, małe litery G-R, grube cyfry daty a pomiędzy gałązkami palmowymi łodyżka z 5 listkami, Dav. 4358, T. 7, patyna |
III VF |
3 000 zł 3 200 zł
529 | Jan II Kazimierz 1649-1668 tymf 1663, Lwów (duża litera R w monogramie), SALVS : kończy napis na awersie, na rewersie litery N odwrócone, rzadsza odmiana bez liter A-T po bokach tarczy herbowej |
125 zł 960 zł
530 | Jan II Kazimierz 1649-1668 tymf 1663, Lwów, (duża litera R w monogramie), SALVS * kończy napis na awersie, na rewersie litery N odwrócone, rzadsza odmiana bez liter A-T po bokach tarczy herbowej |
125 zł 980 zł
531 | Jan II Kazimierz 1649-1668 zestaw monet: tymf 1663, Bydgoszcz oraz ort 1667 i 1668 Bydgoszcz, razem 3 sztuki |
III/IV VF/F |
200 zł 160 zł
532 | Jan II Kazimierz 1649-1668 tymf 1665, Bydgoszcz, bardzo ładny |
II- EF- |
100 zł 160 zł
533 | Jan II Kazimierz 1649-1668 ort 1650, Toruń, H-Cz. 5212 R4, T.12, ładna patyna, jeden z najrzadszych ortów toruńskich Jana Kazimierza, bardzo ładna patyna |
II+ EF+ |
8 000 zł 8 800 zł
534 | Jan II Kazimierz 1649-1668 ort 1651, Wschowa, kropki po bokach liter MW |
300 zł 320 zł
535 | Jan II Kazimierz 1649-1668 ort 1651, Wschowa, rozety po bokach liter MW, ciemna patyna |
III VF |
200 zł 280 zł
536 | Jan II Kazimierz 1649-1668 ort 1651/0, Toruń, H-Cz. 2001 R3, T. 9, bardzo rzadki i ładny |
1 500 zł 4 000 zł
537 | Jan II Kazimierz 1649-1668 ort 1658, Gdańsk, drobna wada blachy |
600 zł 620 zł
538 | Jan II Kazimierz 1649-1668 ort 1660, Toruń, T. 3, moneta bita lekko uszkodzonym stemplem |
III VF |
450 zł | |
539 | Jan II Kazimierz 1649-1668 ort 1662, Gdańsk, T. 2, moneta bita skorodowanym stemplem |
III VF |
350 zł 280 zł
540 | Jan II Kazimierz 1649-1668 ort 1668, Bydgoszcz |
125 zł 130 zł
541 | Jan II Kazimierz 1649-1668 szóstak bez daty, Kraków, na rewersie litery A-T, T. 5, wada krążka, rzadki |
III VF |
100 zł 140 zł
542 | Jan II Kazimierz 1649-1668 szóstak 1664, Wilno, Ivanauskas 1178:272, ciemna patyna |
III VF |
250 zł 320 zł
543 | Jan II Kazimierz 1649-1668 szóstak 1665, Wilno, Ivanauskas 1183:273, ładny egzemplarz |
300 zł 320 zł
544 | Jan II Kazimierz 1649-1668 szóstak 1666, Wilno, Ivanauskas 1184:272, wada blachy |
III VF |
250 zł 280 zł
545 | Jan II Kazimierz 1649-1668 półtorak 1652, Wilno, odmiana z cyfrą 06 na rewersie, H-Cz. 2025 R6, Ivanauskas 1169:268, T.20, bardzo rzadki, ciemna patyna |
II- EF- |
3 000 zł 3 200 zł
546 | Michał Korybut Wiśniowiecki 1669-1673 dukat 1673, Gdańsk, H-Cz. 2383 R1, Kaleniecki ss 458-459, T. 35, Fr. 32, złoto 3.38 g, moneta wyjęta z oprawy |
12 500 zł 10 000 zł