Aukcja nr 31
USD/PLN: 3.080 | EUR/PLN: 4.150 | data: 04-12-2004
625 | August III 1733-1763 talar 1763, Drezno, Schnee 1047, Dav. 2676 |
800 zł 820 zł
626 | August III 1733-1763 półtalar 1755, Lipsk, T. 20, Merseb. 1728, małe uszkodzenie tła monety na awersie, rzadki |
III VF |
2 000 zł 2 700 zł
627 | August III 1733-1763 30 groszy (złotówka) 1762, Gdańsk |
800 zł 640 zł
628 | August III 1733-1763 dwuzłotówka (8 groszy) 1753, Lipsk, rzadsza odmiana napisu 8 gr, Merseb. 1777, patyna |
II- EF- |
600 zł 500 zł
629 | August III 1733-1763 dwuzłotówka (8 groszy) 1753, Merseb. 1778, \efraimek\"-mennica nieznana |
200 zł 160 zł
630 | August III 1733-1763 tymf 1753, Lipsk, Merseb. 1776, drobna wada blachy, patyna |
III VF |
150 zł 160 zł
631 | August III 1733-1763 ort 1753, Lipsk, wada blachy, ciemna patyna |
III VF |
125 zł 140 zł
632 | August III 1733-1763 ort 1754, Lipsk, Merseb. 1779, popiersie króla z małą głową |
200 zł 160 zł
633 | August III 1733-1763 ort 1754, Lipsk, Merseb. 1780, popiersie króla z dużą głową |
175 zł 160 zł
634 | August III 1733-1763 ort 1754, Lipsk, bardzo ciekawa ozdobna u dołu tarczy herbowej, Merseb. 1779 |
III VF |
150 zł 120 zł
635 | August III 1733-1763 ort 1754, \efraimek\"-mennica nieznana |
II- EF- |
400 zł 320 zł
636 | August III 1733-1763 ort 1755, Lipsk, Merseb. 1782, ładnie zachowany |
150 zł 250 zł
637 | August III 1733-1763 ort 1756, Lipsk, Merseb. 1782, ładny egzemplarz |
200 zł 220 zł
638 | August III 1733-1763 ort 1759, Gdańsk, litery CHS poniżej herbu Gdańska, Merseb. 1796, rzadszy rocznik |
750 zł 920 zł
639 | August III 1733-1763 szóstak 1755, Lipsk, Merseb. 1785 |
III+/II- VF+/EF- |
125 zł 100 zł
640 | August III 1733-1763 trojak 1758, Gdańsk, Merseb. 1803, ładna stara patyna |
II- EF- |
400 zł 420 zł
641 | August III 1733-1763 trojak 1763, Toruń, Merseb. 1821, ciemna patyna |
II- EF- |
350 zł 780 zł
642 | August III 1733-1763 1/12 talara 1737, Drezno, Merseb. 1760 |
200 zł 160 zł
643 | August III 1733-1763 dwugrosz wikariacki 1741, Drezno, Merseb. 1699, złotawa patyna |
III VF |
150 zł 140 zł
644 | August III 1733-1763 szeląg 1753, Gubin, odmiana z literą D pod tarczami, Merseb. 1793, moneta zazwyczaj niespotykana w tak ładnym stanie zachowania, stara patyna |
100 zł 100 zł