Aukcja nr 31

USD/PLN: 3.080 | EUR/PLN: 4.150 | data: 04-12-2004
Jesteś w: A31  LITERATURA NUMIZMATYCZNA
1 E. Bahrfeldt- Münzkunde der Niederlausitz im XIII Jahrhundert, 41 str, 4 tablice, Berlin 1892, twarda oprawa
90 zł
2 Brosse, Ustriałow, Dorn - Razbor soczinienij kniazja Baratajewa pod zagławiem numizmaticzeskije fakty Gruzinskago Carstwa 67 str. 1 tablica oraz Piatnadcatoje prisużd..
200 zł
3 F. Cach- Denary Boleslava II se jmenem Otto, 6 str, 1 tablica,, Praga 1945, okładka broszurowa
100 zł
4 F. Cach- Nejstarsi ceske mince 1-4, 96 str., 22 tablice i 3 mapy, 111 str., 24 tablice, 2 mapy, 110 str., 28 tablic, 2 mapy, 48 str., 2 tablice, 4 mapy, Praga 1970. 1..
400 zł
320 zł
5 K. Castelin- Ceska drobna mince doby predhusitske a husitske 1300-1471, 291 str., ilustracje w tekście, Praga 1953, twarda oprawa, dedykacja autora dla Władysława Ter..
250 zł
270 zł
6 Chełmiński-Sammlung polnischer Münzen und Medaillen des Herrn Sigismund von Chełmiński- Szarawka - Otto Helbing München 1904, 136 str. 17 tablic, w tekście zapisane c..
1 500 zł
2 050 zł
7 J. Galkus-Lietuvos Banknotai- Lithuanian Banknotes, 244 str. piękne ilustracje w tekście, tekst litewski i angielski, luksusowe wydanie na 80-lecie lita nakładem Bank..
700 zł
8 H. Enno van Gelder- Do Ziemi Świętej i Prus. Kasa podróżna, hrabiego Wilhelma IV, 32 str. bogato ilustrowane, ciekawe studium obiegu pieniężnego, systemu kredytowania..
20 zł
16 zł
9 Gębarowicz et al- Historja Śląska od najdawniejszych czasów do roku 1400, tom III, 886 str, ilustracje i tablice, w tekście artykułu M. Gumowskiego- Moneta na Śląsku ..
250 zł
270 zł
10 M. Gumowski- Medale Jagiellonów, BNP 3706 , F.. Piekosiński- Pieczęcie polskie wieków średnich doby piastowskiej- uzupełnienie I, 120 + 31 str., 9 tablic, Kraków 1906..
1 000 zł
1 600 zł
11 M. Gumowski, Medale Stefana Batorego, 64 str., 9 tablic, Kraków 1913, BNP 3762, twarda oprawa
1 200 zł
2 300 zł
12 M. Gumowski- Medale Stefana Batorego, 64 str., 9 tablic, Kraków 1913, BNP 3762, z księgozbioru, W. Korskiego, T. Kałkowskiego i J. Kudrzał-Kickiego
1 200 zł
1 700 zł
13 M. Gumowski-Wpływy polskie na pieniężne stosunki Śląska w pierwszej połowie XVI wieku, 84 str., Kraków 1915, BNP 2889, ekslibris M. Gumowskiego, dołączone streszczeni..
150 zł
120 zł
14 M. Gumowski-Medale Zygmunta III, 130 str., 23 tablice, Kraków 1924, BNP 3788, twarda oprawa, z księgo - zbioru T. Kałkowskiego, zachowane oryginalne okładki
1 200 zł
2 100 zł
15 M. Gumowski-Pieczęcie śląskie XII- XIV wieku, 194 str., 43 tablice, osobne odbicie z tomu III Historji Śląska, Kraków 1935, twarda oprawa, ekslibris M. Gumowskiego
150 zł
120 zł
16 M. Gumowski- Moneta na Śląsku do końca XIV wieku, 165 str. 19 tablic, 16 rycin w tekście, 3 mapy, osobne odbicie z tomu III Historji Śląska, Kraków 1935, BNP 2883, tw..
150 zł
290 zł
17 J. Haskova- Prazske grose z let 1471-1526. Vladislav II- Ludvik I, 64 str., 8 tablic, Hradec Kralove 1971, oprawa broszurowa, zapiski proweniencyjne
50 zł
80 zł
18 Horsky- Münzen und Medaillen der Oesterreichisch-Ungarischen Monarchie -Sammlung des Herrn Johann Horsky, II. Theil- Adoph Hess Nachf. Frankfurt am Main, 27.Februar 1..
400 zł
320 zł
19 J. Kalus- Mince knizectvi tesinskeho, 31 str. ilustracje w tekście, Cieszyn 1991, twarda oprawa, ekslibris L. Kokocińskiego
60 zł
70 zł
20 P. Karazija- 1930 M Vilniaus Lobis (skarb grzywien litewskich w Wilnie- Rybiszkach) 38 str., 39 tablic, Wilno 1932, BNP 1764, twarda oprawa, ekslibrisy E. Ivanauskasa..
400 zł
320 zł