Aukcja nr 31

USD/PLN: 3.080 | EUR/PLN: 4.150 | data: 04-12-2004
Jesteś w: A31  LITERATURA NUMIZMATYCZNA
21 P. Karazija- Aluonos Skleriu ir Kruminiu monetu lobiai , 72 str., 8 tablic, Kowno 1941, BNP-, twarda oprawa, szczegółowy opis wczesnych monet litewskich
100 zł
190 zł
22 V. Katz- kontramarky na prazskich grosich, 58 + 2 str., 3 tablice, Praga 1927, twarda oprawa
250 zł
200 zł
23 V. Katz- Uvahy o chronologii ceskych denaru na pocatku XI stoleli, 42 str. 3 tablice, Praga 1937, okładka broszurowa
150 zł
24 B. Kluge- Die Salier. Deutsche Münzgeschichte von der späten Karolingenzeit bis zum Ende der Salier, 121 str, 88 tablic, Sigmaringen 1991, twarda oprawa z obwolutą
200 zł
210 zł
25 B. Kluge- Die Salier. Fernhandel und Geldwirtschaft, 322 str. ilustracje w tekście. zbiór artykułów pod redakcją B. Klugego, Sigmaringen 1993, twarda oprawa z obwolutą
200 zł
210 zł
26 A. Kromann, O. Mørkholm- Sylloge Nummorum Graecorum-The Royal Collection of Coins and Medals. Danish National Museum. Egypt; The Ptolemies, 28 stron z opisami i 22 ta..
360 zł
27 I. Leimus- Das Münzwesen Livlands im 16. Jahrhundert (1515-1581/94), 97 str., 4 tablice i mapa, Stockholm 1995, twarda oprawa
350 zł
28 I.W. Liubomudrow- Starinnaja cennyja russkija monety, 91 str., ilustracje i wycena w tekście, Sankt-Petersburg 1901, twarda oprawa, zachowana oryginalna okładka
1 000 zł
29 St. Łoza- Pieniądz papierowy w Polsce- Grafika polska, zeszyt czwarty, 1928 r., 19 str., ilustracje w tekście, Warszawa 1928, twarda oprawa
150 zł
120 zł
30 J. Mader- Kritische Beyträge zur Münzkunde des Mittelalters, cześć VI, 251 str., 4 tablice miedziorytnicze Praga 1813, oprawa kartonowa, ekslibris i pieczątka L. Koko..
150 zł
120 zł
31 J. Menadier- Deutsche Münzen. Gesammelte Aufsätze zur Geschichte des deutschen Münzwesens. IV tom, 294 str., ilustracje w tekście, Berlin 1898, twarda oprawa
250 zł
32 J. Menadier-Deutsche Münzen. Gesammelte Aufsätze zur Geschichte des deutschen Münzwesen. Band II, 6 + 113 +66 + 8 str., ilustracje w tekście, Berlin 1922, twarda oprawa
250 zł
33 E. Neumann- Brandenburg-preussische Münzprägungen, 1415- 1918 tomy I i II, 446 + 575 str., ilustrowane w tekście, Kolonia 1998, twarda oprawa, załączony cennik
400 zł
380 zł
34 E. Nohejlova-Pratova- Kratke prehled mincovnictvi a tabulky cen a mezd, 23 str., 22 tablice, Opawa 1964, oprawa broszurowa
50 zł
35 W. I. Petrow- Polskije moniety 992-1842, 36 str., 17 tablic, w tekście cennik monet, Moskwa 1890 (?), twarda oprawa, ekslibris L. Kokocińskiego, BNP-
1 000 zł
36 G. Probszt- Die Münzen Salzburgs, 321 str,. 27 tablic ze zdjęciami, Bazylea- Graz 1975, twarda oprawa
150 zł
37 T. Rewoliński- Katalog Medali religijnych odnoszących się do Kościoła katolickiego, część I i II, 100 + 88 str. 30 tablic, Radom 1887, oprawa półskórek
600 zł
1 100 zł
38 Sammlung Wertwürtiger Medaillen an 1737. Erste Woche, 432 str. 64 str. spisu treści, katalog kolekcji medali europejskich, liczne miedzioryty, Norymberga 1737, oprawa..
1 200 zł
960 zł
39 A.A. Sievers- Topografia kładow s praskimi groszami, 37 str.,1 tablica i 1 mapa, Piotrogród 1922, twarda oprawa, zachowane oryginalne okładki
300 zł
40 J. Smolik- Prazske grose a jejich dily 1300-1547, 102 str., 5 tablic, Praga 1894, oprawa półskórek
450 zł
360 zł