Aukcja nr 26

USD/PLN: 4.050 | EUR/PLN: 3.700 | data: 18-05-2002
Jesteś w: A26  ŚREDNIOWIECZE
półgrosz litewski, Wilno, Aw: Jeździec w lewo i napis w otoku, Rw: Orzeł i napis w otoku, Gum. 462.. półgrosz litewski, Wilno, Aw: Jeździec w lewo i napis w otoku, Rw: Orzeł i napis w otoku, Gum. 462..
109 POLSKA / Aleksander 1501-1506
półgrosz litewski, Wilno, Aw: Jeździec w lewo i napis w otoku, Rw: Orzeł i napis w otoku, Gum. 462, piękny egzemplarz
100 zł
200 zł
denar litewski, Wilno, Aw: Jeździec w lewo, powyżej gotycka litera A, Rw: Orzeł, Gum. 472 denar litewski, Wilno, Aw: Jeździec w lewo, powyżej gotycka litera A, Rw: Orzeł, Gum. 472
110 POLSKA / Aleksander 1501-1506
denar litewski, Wilno, Aw: Jeździec w lewo, powyżej gotycka litera A, Rw: Orzeł, Gum. 472
100 zł
80 zł
denar litewski, Wilno, Aw: Jeździec w lewo, powyżej renesansowa litera A, Rw: Orzeł, Gum. 472, rza.. denar litewski, Wilno, Aw: Jeździec w lewo, powyżej renesansowa litera A, Rw: Orzeł, Gum. 472, rza..
111 POLSKA / Aleksander 1501-1506
denar litewski, Wilno, Aw: Jeździec w lewo, powyżej renesansowa litera A, Rw: Orzeł, Gum. 472, rzadki
100 zł
80 zł
zestaw półgroszy, Kraków (1 sztuka) i Wilno (3 sztuki różne), razem 4 egzemplarze
112 POLSKA / Aleksander 1501-1506
III/III+
VF/VF+
220 zł
denar, Słupsk, Aw: Trzy linie faliste, Rw: Gryf w lewo, Dbg 258 denar, Słupsk, Aw: Trzy linie faliste, Rw: Gryf w lewo, Dbg 258
113 POMORZE
denar, Słupsk, Aw: Trzy linie faliste, Rw: Gryf w lewo, Dbg 258
125 zł
200 zł
brakteat anonimowy 1230-1290; Pół orła, pół tarczy herbowej, Fbg 631 (79), patyna
114 ŚLĄSK
200 zł
160 zł
Księstwo Legnicko-brzeskie, halerz 1423, Lubin, Aw: Madonna z Dzieciątkiem na skrzydłach orła, Rw:.. Księstwo Legnicko-brzeskie, halerz 1423, Lubin, Aw: Madonna z Dzieciątkiem na skrzydłach orła, Rw:..
115 ŚLĄSK
Księstwo Legnicko-brzeskie, halerz 1423, Lubin, Aw: Madonna z Dzieciątkiem na skrzydłach orła, Rw: Orzeł śląski, Fbg 181(586)
250 zł
200 zł
Ludwik I 1342- 1382, denar, Aw: Głowa Saracena w lewo, napis ..LODOV.., Rw: Podwójny krzyż i napis.. Ludwik I 1342- 1382, denar, Aw: Głowa Saracena w lewo, napis ..LODOV.., Rw: Podwójny krzyż i napis..
116 WĘGRY
Ludwik I 1342- 1382, denar, Aw: Głowa Saracena w lewo, napis ..LODOV.., Rw: Podwójny krzyż i napis REGIS.., Huszar 547
100 zł
Zygmunt 1387- 1437, goldgulden, mennica Nagy-Banya, Aw: Tarcza herbowa i napis, Rw: Stojący św. Ła.. Zygmunt 1387- 1437, goldgulden, mennica Nagy-Banya, Aw: Tarcza herbowa i napis, Rw: Stojący św. Ła..
117 WĘGRY
Zygmunt 1387- 1437, goldgulden, mennica Nagy-Banya, Aw: Tarcza herbowa i napis, Rw: Stojący św. Łady- sław i napis w otoku,w polu litera N i gwiazdka. Fr. 6, Pohl D 2..
1 250 zł
Zygmunt 1387-1437, goldgulden, mennica nieznana, Aw: Tarcza herbowa i napis, Rw: Stojący św. Ładys.. Zygmunt 1387-1437, goldgulden, mennica nieznana, Aw: Tarcza herbowa i napis, Rw: Stojący św. Ładys..
118 WĘGRY
Zygmunt 1387-1437, goldgulden, mennica nieznana, Aw: Tarcza herbowa i napis, Rw: Stojący św. Ładysław i napis w otoku, w polu znak zarządcy: K połączone z krzyżem, Fr..
800 zł
640 zł
Maciej Korwin 1458-1490, goldgulden, mennica Krzemnica, Aw: Madonna z Dzieciątkiem, u dołu kruk z .. Maciej Korwin 1458-1490, goldgulden, mennica Krzemnica, Aw: Madonna z Dzieciątkiem, u dołu kruk z ..
119 WĘGRY
Maciej Korwin 1458-1490, goldgulden, mennica Krzemnica, Aw: Madonna z Dzieciątkiem, u dołu kruk z pierścieniem w dziobie, Rw: Stojący św. Ładysław i napis w otoku, w ..
1 250 zł
1 000 zł
floren 1 trimestr 1306, mincerze Lapo Ghini i Geri Cardinali, Aw: Lilia i napis FLORENTIA, Rw: Sto.. floren 1 trimestr 1306, mincerze Lapo Ghini i Geri Cardinali, Aw: Lilia i napis FLORENTIA, Rw: Sto..
120 WŁOCHY- FLORENCJA
floren 1 trimestr 1306, mincerze Lapo Ghini i Geri Cardinali, Aw: Lilia i napis FLORENTIA, Rw: Stojący św. Jan Chrzciciel i napis, u góry drabina, Fr 277, CNI 38, zło..
1 500 zł
1 350 zł
szeląg anonimowy prawdopodobnie z lat 1434-1450, mennica Rewal, Aw: Tarcza zakonna i napis w otoku.. szeląg anonimowy prawdopodobnie z lat 1434-1450, mennica Rewal, Aw: Tarcza zakonna i napis w otoku..
121 Zakon Kawalerów Mieczowych
szeląg anonimowy prawdopodobnie z lat 1434-1450, mennica Rewal, Aw: Tarcza zakonna i napis w otoku MAGISTRI LIVONIE, Rw: Długi krzyż i napis w otoku MONETA REVALIE, N..
100 zł
160 zł
szeląg anonimowy j. w., Aw: j.w., Rw: Długi krzyż i napis MONETA REVALI, Neumann 206, Fedorow 179,.. szeląg anonimowy j. w., Aw: j.w., Rw: Długi krzyż i napis MONETA REVALI, Neumann 206, Fedorow 179,..
122 Zakon Kawalerów Mieczowych
szeląg anonimowy j. w., Aw: j.w., Rw: Długi krzyż i napis MONETA REVALI, Neumann 206, Fedorow 179, bity na szerokim krążku
100 zł
155 zł
szeląg anonimowy j.w., Aw: Tarcza zakonna i napis MONE REVALIE, Rw: Długi krzyż, napis MAGISTR LIV.. szeląg anonimowy j.w., Aw: Tarcza zakonna i napis MONE REVALIE, Rw: Długi krzyż, napis MAGISTR LIV..
123 Zakon Kawalerów Mieczowych
szeląg anonimowy j.w., Aw: Tarcza zakonna i napis MONE REVALIE, Rw: Długi krzyż, napis MAGISTR LIVONIE i dwie kulki, Neumann 206, Fedorow 179
100 zł
160 zł
szeląg anonimowy j.w., Aw: Tarcza zakonna i napis MONET REVALIE, Rw: j. w., Neumann 206, Fedorow 179 szeląg anonimowy j.w., Aw: Tarcza zakonna i napis MONET REVALIE, Rw: j. w., Neumann 206, Fedorow 179
124 Zakon Kawalerów Mieczowych
szeląg anonimowy j.w., Aw: Tarcza zakonna i napis MONET REVALIE, Rw: j. w., Neumann 206, Fedorow 179
75 zł
85 zł
szeląg anonimowy j.w., Aw: Tarcza zakonna i napis j.w., Rw: Długi krzyż, w polu kulka i napis MAGI.. szeląg anonimowy j.w., Aw: Tarcza zakonna i napis j.w., Rw: Długi krzyż, w polu kulka i napis MAGI..
125 Zakon Kawalerów Mieczowych
szeląg anonimowy j.w., Aw: Tarcza zakonna i napis j.w., Rw: Długi krzyż, w polu kulka i napis MAGIS LIVONI, Neumann 206, Fedorow 179
75 zł
60 zł
brakteat; Kwiat i dwa krzyże zwrócone ku łodydze, Waschinski 48, BRP Prusy T4.6 (ten egzemplarz), ..
126 ZAKON KRZYŻACKI
brakteat; Kwiat i dwa krzyże zwrócone ku łodydze, Waschinski 48, BRP Prusy T4.6 (ten egzemplarz), ciemna patyna
125 zł
310 zł
brakteat; Orzeł w tarczy, Waschinski 114, BRP Prusy T17.5 (ten egzemplarz)
127 ZAKON KRZYŻACKI
100 zł
brakteat; Prostokąt z trzema kulkami pośrodku i jedną na zewnątrz, Waschinski 186
128 ZAKON KRZYŻACKI
100 zł
130 zł