Aukcja nr 26
USD/PLN: 4.050 | EUR/PLN: 3.700 | data: 18-05-2002
69 | NIEMCY Kolonia, arcybiskupstwo, Filip I von Heinsberg 1167-1191, denar, Aw: Biskup ze sztandarem i pastorałem siedzący na wprost, Rw: Mur z arkadami i trzy wieże, Bonhoff 15.. |
III VF |
300 zł 240 zł
70 | NIEMCY Magdeburg, arcybiskupstwo, Wichmann, brakteat, mennica Halle; Za niską balustradą zasiada biskup na wprost, przy jego kolanach dwie wieże z kopulastymi dachami, wewną.. |
III VF |
800 zł 640 zł
71 | NIEMCY Magdeburg, arcybiskupstwo, Wichmann, brakteat, mennica Halle; Arcybiskup w szatach pontyfikalnych i mitrze trzyma poziomo obie otwarte dłonie, na nich oparty krzyż na.. |
III VF |
700 zł 560 zł
72 | NIEMCY Magdeburg, arcybiskupstwo, Ludolf von Koppenstedt 1192-1205, brakteat, mennica Halle; Na łuku zasiada na wprost duchowny w szacie pontyfikalnej, w dłoniach pastorał i.. |
III VF |
800 zł 640 zł
73 | NIEMCY krąg magdeburski, brakteat czwarta ćwierć XII w.: Nad balustradą półpostać duchownego (opata) w szacie pontyfikalnej, w prawicy krzyż na długim trzonku, w lewicy past.. |
III VF |
800 zł 920 zł
74 | NIEMCY Magdeburg, arcybiskupstwo, nieokreślony władca, brakteat ze św. Maurycym (Moritzpfennig); 0.91 g |
700 zł 560 zł
75 | NIEMCY Merseburg, biskupstwo, Eberhard 1170-1201, brakteat; Stojący biskup na wprost w infule i szatach ponty- fikalnych, w dłoniach ewangeliarz i pastorał, napis w otoku EB.. |
III VF |
800 zł 640 zł
76 | NIEMCY Miśnia, brakteat 2 poł XII w.; Para margrabiów na wprost, pomiędzy nimi długi krzyż, Schwinkowski 275, 24 mm, 0.42 g |
III VF |
400 zł | |
77 | NIEMCY Saksonia, Fryderyk III, Jan i Jerzy 1507-1525, grosz bez daty, mennica Annaberg, Aw: Herb kurfürsta pod hełmem, Rw: Tarcza herbowa Saksonii pod hełmem, Saurma-Jeltsch.. |
III VF |
125 zł 200 zł
78 | POLSKA obol krzyżowy, Aw: Pastorał, Rw: Krzyż, CNP 988, 0.44 g |
II- EF- |
100 zł | |
79 | POLSKA / Władysław Herman 1081-1102 denar, Aw: Głowa z długimi włosami w lewo, napis VLADISLAVS, Rw: Brama z trzema wieżami i napis C..OV, Str. 35, ładnie zachowany |
II+ EF+ |
300 zł 740 zł
80 | POLSKA / Władysław Herman 1081-1102 denar, Aw: Głowa z długimi włosami w lewo, napis VLADISLAVS, Rw: Brama z trzema wieżami i napis CPA..., Str. 35, lekko niedobity |
III VF |
200 zł 520 zł
81 | POLSKA / Bolesław III Krzywousty 1107-1138 denar, Aw: Rycerz przebija włócznią leżącego smoka, Rw: Krzyżyk kulkowy, w polu kulki, Str. 39 |
400 zł 520 zł
82 | POLSKA / Bolesław III Krzywousty 1107-1138 denar, Aw: Rycerz przebija włócznią leżącego smoka, Rw: Krzyżyk kulkowy, w polu kulki, Str. 39, ciemna patyna |
III VF |
300 zł 300 zł
83 | POLSKA / Bolesław III Krzywousty 1107-1138 denar, Aw: Książę na tronie z mieczem i wzniesioną prawicą, napis w otoku: DVCLS BIBEZA.., Rw: Krzyż, w polu kulki, napis DENA.., Str. 37 |
II- EF- |
400 zł 720 zł
84 | POLSKA / Władysław Wygnaniec 1138-1146 denar, Aw: Rycerz z mieczem nad siedzącym jeńcem, Rw: Orzeł trzymający w szponach zająca, Str. 43, Gum. 87, patyna |
500 zł 600 zł
85 | POLSKA / Władysław Wygnaniec 1138-1146 denar, Aw: Rycerz z mieczem nad siedzącym jeńcem, Rw: Orzeł trzymający w szponach zająca, Str. 43, Gum. 87, patyna |
400 zł 540 zł
86 | POLSKA / Władysław Wygnaniec 1138-1146 denar, Aw: Rycerz z mieczem nad siedzącym jeńcem, Rw: Orzeł trzymający w szponach zająca, Str. 43, Gum. 87 |
II- EF- |
350 zł 420 zł
87 | POLSKA / Bolesław Kędzierzawy 1146-1173 denar, Aw: Rycerz z tarczą i chorągwią, Rw: Dwaj książęta za stołem razem jabłko trzymający, Str. 59 |
III VF |
400 zł 360 zł
88 | POLSKA / Bolesław Kędzierzawy 1146-1173 denar, Aw: Książę na tronie z mieczem na kolanach, napis w polu nieregularnie ułożony BOLEZLAVS, Rw: Głowa w kwadracie i napis wspak ADALBERTVS SC, Str. 51, Gum. 88 |
III VF |
400 zł 490 zł