Aukcja nr 22
USD/PLN: 4.630 | EUR/PLN: 3.960 | data: 28-10-2000
388 | Zygmunt III Waza 1587-1632 denar 1609, Poznań, Kurp. 1783 R4, Gum. 1466 |
200 zł 290 zł
389 | Zygmunt III Waza 1587-1632 denar 1610, Poznań, Kurp. 1785 R5, Gum. 1466 |
200 zł 300 zł
390 | Zygmunt III Waza 1587-1632 denar 1623, Łobżenica, Kurp. 1860 R3, Gum. 1494 |
III VF |
125 zł |
391 | Władysław IV Waza 1632- 1648 dukat 1639, Gdańsk, H-Cz. 1802 R2, Fr. 15, złoto, 3.48 g, drobne uszkodzenie w tle, bardzo ładny egzemplarz |
II+ EF+ |
5 500 zł 6 100 zł
392 | Władysław IV Waza 1632- 1648 dukat 1639, Gdańsk, drugi egzemplarz, złoto, 3.45 g |
III VF |
2 500 zł 2 950 zł
393 | Władysław IV Waza 1632- 1648 talar 1633, Toruń, Kurp. 270 R4, Dav. 4374, T. 10, ładna patyna |
2 500 zł |
394 | Władysław IV Waza 1632- 1648 talar 1633, Toruń, drugi egzemplarz, patyna |
III VF |
1 750 zł 2 000 zł
395 | Władysław IV Waza 1632- 1648 talar 1638, Toruń, odmiana duże cyfry w dacie, Kurp. 296 R, Dav. 4374, T. 6, |
2 000 zł 1 600 zł
396 | Władysław IV Waza 1632- 1648 talar 1640, Toruń, Kurp. 313 R3, Dav. 4375, T. 10, patyna |
4 000 zł |
397 | Władysław IV Waza 1632- 1648 talar 1647, Gdańsk, Kurp. 191 R7, Dav. 4356, T. 60, dwukrotne uderzenie stempla na rewersie, bardzo rzadki |
III VF |
4 500 zł 3 600 zł
398 | Władysław IV Waza 1632- 1648 kopiejka wybita w Moskwie przez królewicza Władysława jako cara moskiewskiego, odmiana z literami MO, Kurp. 369 R8, rzadka |
200 zł 310 zł
399 | Jan II Kazimierz 1649- 1668 odbitka w srebrze 10 dukatówki 1650, Gdańsk, Aw: Popiersie Jana Kazimierza i napis IOAN CASIM DG REX POL & SUEC M D L RUS PRUS, Rw: Widok miasta, wyżej w promieniach .. |
II+ EF+ |
16 000 zł 14 600 zł
399a | Jan II Kazimierz 1649- 1668 trzydukatówka bez daty (donatywa), Gdańsk, Aw: Popiersie króla z sygnaturą h (Jan Höhn junior) i napisem wokoło IOAN CASIM DG - POL & SUEC REX, Rw: Panorama Gdańska, .. |
II/III EF/VF |
20 000 zł |
400 | Jan II Kazimierz 1649- 1668 dukat 1651, Gdańsk, odmiana- małe popiersie króla i data pod herbem Gdańska, H-Cz. 5874 R4, Fr. 24, T. 35, złoto, 3.41 g, lekko gięty, rzadki egzemplarz ze starą patyną |
3 500 zł 2 800 zł
401 | Jan II Kazimierz 1649- 1668 dukat 1655, Toruń, odmiana z literami HI - L, H.Cz. 2064 R4, Fr. 60, T. 35, złoto, 3.36 g, rzadki |
III VF |
3 500 zł 3 700 zł
402 | Jan II Kazimierz 1649- 1668 talar 1649, Toruń, odmiana bez liter mincerza, Kurp. 1040 R4, Dav 4377, T. 25, rzadki, patyna |
III VF |
2 500 zł |
403 | Jan II Kazimierz 1649- 1668 talar 1659, Toruń, Kurp. 1044 R4, Dav. 4377, T. 20, rzadki, ładnie zachowany egzemplarz |
II- EF- |
6 000 zł 5 900 zł
404 | Jan II Kazimierz 1649- 1668 tymf 1665, Bydgoszcz, Kurp. 514, Gum. 1773 |
75 zł |
405 | Jan II Kazimierz 1649- 1668 ort 1651, Wschowa, Kurp. 306 R, Gum. 1726 |
II- EF- |
250 zł 330 zł
406 | Jan II Kazimierz 1649- 1668 ort 1651, Bydgoszcz, odmiana z cyframi 1-8 po bokach tarczy herbowej, Kurp. 316 R4, Gum. 1728, T. 7, ładnie zachowany i rzadki |
1 500 zł 1 750 zł