Aukcja nr 22

USD/PLN: 4.630 | EUR/PLN: 3.960 | data: 28-10-2000
Jesteś w: A22  POLSKA
727 Rzeczpospolita Polska 1918-1939 / Monety próbne
1 grosz 1925, pod nominałem data 21/V, Parchimowicz P-102, wybito 1.000 sztuk, brąz, 1.52 g, patyna
1 000 zł
1 250 zł
728 Wolne Miasto Gdańsk
5 guldenów 1927, Berlin, Kościół Marii Panny, piękny egzemplarz
1 750 zł
2 550 zł
729 Wolne Miasto Gdańsk
5 guldenów 1932, Berlin, Kościół Marii Panny, rzadkie
2 000 zł
1 850 zł
730 Wolne Miasto Gdańsk
5 guldenów 1932, Berlin, Żuraw, lekko uszkodzony rant, rzadkie
2 500 zł
2 000 zł
731 Wolne Miasto Gdańsk
5 guldenów 1935, Berlin, Koga
1 000 zł
1 300 zł
732 Wolne Miasto Gdańsk
2 guldeny 1923, Utrecht, Koga
400 zł
460 zł
733 Wolne Miasto Gdańsk
2 guldeny 1932, Berlin, Koga, ładny egzemplarz
1 300 zł
1 550 zł
734 Wolne Miasto Gdańsk
1 gulden 1923, Utrecht, Koga, rzadka moneta bita stemplem lustrzanym
St. Lustrz.
1 000 zł
735 Wolne Miasto Gdańsk
1 gulden 1923, Utrecht, Koga
175 zł
140 zł
736 Wolne Miasto Gdańsk
1 gulden 1923, Utrecht, Koga, drugi egzemplarz
150 zł
150 zł
737 Wolne Miasto Gdańsk
1 gulden 1932, Berlin
200 zł
250 zł
738 Wolne Miasto Gdańsk
1/2 guldena 1932, Berlin
150 zł
190 zł
739 Wolne Miasto Gdańsk
10 fenigów 1920, Gdańsk, mała cyfra 10
100 zł
130 zł
740 Wolne Miasto Gdańsk
zestaw monet 10 i 5 fenigów 1923, Berlin, razem 2 sztuki
75 zł
75 zł
741 Wolne Miasto Gdańsk
10 fenigów 1932, Berlin, bardzo ładny egzemplarz
75 zł
60 zł
742 Wolne Miasto Gdańsk
5 fenigów 1923, Berlin, rzadka moneta wybita stemplem lustrzanym
St. Lustrz.
500 zł
743 Monety niemieckich władz okupacyjnych dla Generalnej Guberni
5 groszy 1939, Warszawa, Parchimowicz 9 b, nakład nieznany, cynk, 1.75 g, moneta bez otworu z zaznaczonym miejscem na ten otwór, niespotykana w handlu, ogromna rzadkość
3 000 zł
4 100 zł
744 Getto Łódź
20 marek 1943, Łódź, aluminium, ładny egzemplarz, rzadkie
1 000 zł
1 250 zł
745 Getto Łódź
10 marek 1943, Łódź, aluminium, bardzo ładnie zachowany egzemplarz
150 zł
170 zł
746 Getto Łódź
10 marek 1943, Łódź, aluminiomagnez, ładnie zachowana, rzadka moneta
250 zł
380 zł