Aukcja nr 12
USD/PLN: 2.800 | EUR/PLN: 3.620 | data: 23-11-1996
102 | Zygmunt I Stary 1506-1548 grosz 1540, Elbląg, Aw: Orzeł Ziem Pruskich i napis, Gum.583, Kurp.610 R, odmiana: miecz z lewej strony orła |
100 zł 250 zł
103 | Zygmunt I Stary 1506-1548 grosz 1545, Kraków, Aw: Orzeł i napis, Rw: Korona i napis, Gum.485, Kurp.52 R1 |
80 zł 110 zł
104 | Zygmunt I Stary 1506-1548 grosz 1546, Kraków, j.w., Gum.488, Kurp.57 (awers), Kurp.58 (rewers) |
II+ EF+ |
100 zł 120 zł
105 | Zygmunt I Stary 1506-1548 półgrosz 1509, Kraków, Aw: Orzeł i napis, Rw: Korona i napis, Gum.480, Kurp.28 R1 |
II- EF- |
30 zł | |
106 | Zygmunt I Stary 1506-1548 półgrosz 1509, Wilno, Aw: Pogoń i napis, Rw: Orzeł i napis, Gum.507, Kurp.97 R |
30 zł 25 zł
107 | Zygmunt I Stary 1506-1548 półgrosz 1513, Wilno, j.w., Gum.507, Kurp.109 R |
III VF |
30 zł 25 zł
108 | Zygmunt I Stary 1506-1548 szeląg 1529, Toruń, Aw: Monogram królewski i napis, RW: Orzeł Ziem Pruskich i napis, Gum.522, Kurp.242 R,odmiana: miecz z prawej strony orła |
III VF |
50 zł 40 zł
109 | Zygmunt I Stary 1506-1548 szeląg 1531, Elbląg, Aw: Orzeł Ziem Pruskich i napis, Rw: Herb Elbląga i napis , Gum.580, Kurp.552 (awers),Kurp.557 (rewers) |
75 zł 85 zł
110 | Zygmunt I Stary 1506-1548 szeląg 1532, Elbląg, Aw: Orzeł Ziem Pruskich i napis, Rw: Herb Elbląga i napis, Gum.580, Kurp.568 R |
100 zł 110 zł
111 | Zygmunt I Stary 1506-1548 szeląg 1547, Gdańsk, Aw: Orzeł Ziem Pruskich i napis, Rw: Herb Gdańska i napis, Gum.556, Kurp.439 R |
III VF |
30 zł 25 zł
112 | Zygmunt I Stary 1506-1548 denar b.d., Gdańsk, Aw: Orzeł Ziem Pruskich, Rw: Herb Gdańska, Gum.541, Kurp.397 R2 |
III VF |
100 zł 170 zł
113 | Zygmunt I Stary 1506-1548 denar b.d., Elbląg, Aw: Orzeł Ziem Pruskich, Rw: Herb Elbląga, Gum.579, Kurp.551 R3, wyjątkowo pięknie zachowanyegzemplarz |
I UNC |
150 zł 300 zł
114 | Zygmunt I Stary 1506-1548 denar 1539, Gdańsk, Aw: Orzeł Ziem Pruskich, Rw: Herb Gdańska i litery MS, Gum.543, Kurp.389 R4, H-Cz.393 R3,litery MS pod koroną interpretowane jako inicjały mincerz.. |
III VF |
160 zł 280 zł
115 | Zygmunt I Stary 1506-1548 denar 1546, Gdańsk, Aw: j.w., Rw: Herb Gdańska, Gum.544, Kurp.391 R4, piękny stan zachowania |
I UNC |
150 zł 180 zł