Aukcja 12 / 93

USD/PLN: 2.800 | EUR/PLN: 3.620 | data: 23-11-1996
Jesteś w: A12  POLSKA  Zygmunt I Stary 1506-1548

grosz 1508 ?, Głogów, j.w., Gum.474, Kurp.5 R7, H-Cz. 10049 R8, w cyfrze 8 brak górnej części

Numer: 93
Opis: Zygmunt I Stary 1506-1548. grosz 1508 ?, Głogów, j.w., Gum.474, Kurp.5 R7, H-Cz. 10049 R8, w cyfrze 8 brak górnej części; wielu naukowcówm.in. Gumowski odczytują ten znak jako 8. Innego zdania był Hutten-Czapski, który doszukując się analogii z monetamipomorskimi odczytuje ten znak jako 4. Byłaby to najstarsza datowana moneta polska
Stan: III, Very Fine
Data sprzedaży: 23-11-1996
Cena szacunkowa: 800 zł
Cena wywoławcza: 640 zł
Cena wylicytowana: 820 zł
Ilość odsłon: 1326