Aukcja nr 9
USD/PLN: 2.420 | EUR/PLN: 3.210 | data: 20-05-1995
473 | Jan Kazimierz 1648-1668 szóstak 1657, Kraków, Aw: Popiersie i napis, Rw: Tarcze herbowe i napis, Kop.132.VL2 -r-, Gum.1684 |
III VF |
40 zł | |
474 | Jan Kazimierz 1648-1668 szóstak 1658, Kraków, j.w., Kop.134.VIII -rr-, Gum.1687, T.15, typ szóstaka bardzo rzadko występujący w handlu |
III VF |
80 zł 230 zł
475 | Jan Kazimierz 1648-1668 szóstak 1661, Bydgoszcz, j.w., Kop.I 14.Xb2-r-, Gum.1700 |
35 zł | |
476 | Jan Kazimierz 1648-1668 szóstak 1665, Wilno, Aw: Popiersie i napis, Rw: Pogoń i napis, Kop.190.11.2 -r-, Gum.1886 |
III- VF- |
60 zł | |
477 | Jan Kazimierz 1648-1668 trojak 1662, Kraków, Aw: Popiersie i napis, Rw: Herby i napis, Kop.130.IV.2b -r-, Gum.1675 |
III- VF- |
80 zł 210 zł
478 | Jan Kazimierz 1648-1668 dwugrosz 1650, Bydgoszcz, Aw: Orzeł i napis, Rw: Korona i napis, Kop.109.IIIa -r-, Gum.1663, typ rzadko spotykanyw handlu |
III VF |
50 zł 65 zł
479 | Jan Kazimierz 1648-1668 dwugrosz 1651, Elbląg, Aw: Popiersie i napis, Rw: Herb Elbląga i napis, Kop.225.Ib -rr-, Gum.1963, moneta rzadkospotykana w handlu |
III VF |
250 zł 200 zł
480 | Jan Kazimierz 1648-1668 dwugrosz 1651, Toruń, Aw: j.w., Rw: Herb Torunia i napis, Kop.204.I -rr-, Gum.1939, moneta rzadko spotykanaw handlu |
III VF |
250 zł 200 zł
481 | Jan Kazimierz 1648-1668 dwugrosz 1652, Wschowa, Aw: Orzeł i napis, Rw: Korona i napis, Kop.68.I1,2 -rr-, Gum. 1669, T.8, rocznik rzadkowystępujący w handlu; ładna patyna |
80 zł 170 zł
482 | Jan Kazimierz 1648-1668 półtorak 1662, Poznań, Aw: Tarcza herbowa i napis, Rw: Jabłko i napis, Kop.83.Ip.5b -r-, Gum. 1660, typ monety rzadkospotykany w handlu |
60 zł 50 zł
483 | Jan Kazimierz 1648-1668 szeląg 1650, Wschowa, Aw: Monogram, Rw: Napis, Kop.64.II -r-, Gum.1633, bardzo rzadki w tym stanie zachowania |
250 zł 410 zł
484 | Jan Kazimierz 1648-1668 szeląg 1652, Wilno, Aw: Monogram, Rw: Pogoń i cyfra 360, Kop.181,1 -rrr-, Gum.1860, moneta bardzo rzadkospotykana w handlu |
III VF |
60 zł 50 zł
485 | Jan Kazimierz 1648-1668 szeląg 1661, Wilno, Aw: Monogram i napis, Rw: Pogoń i napis, podobny do Kop.183.111.4 -rrr-, nie notowana odmianaszeląga bez liczby 60 pod Pogonią |
30 zł 55 zł