Aukcja nr 8
USD/PLN: 2.370 | EUR/PLN: 3.010 | data: 19-11-1994
514 | RZECZPOSPOLITA POLSKA 1918-1939 / Monety próbne 100 bez określenia jednostki pieniężnej 1922, Aw: Orzeł, nominał i data w wieńcu, Rw: Popiersie Piłsudskiegow lewo i napis, wybito 50 sztuk, srebro 8,83 g.; bardzo ła.. |
I- UNC- |
2 200 zł 3 200 zł
515 | RZECZPOSPOLITA POLSKA 1918-1939 / Monety próbne 100 bez określenia jednostki pieniężnej, j.w., wybito 10 sztuk, mosiądz 6,19 g. |
1 300 zł 5 100 zł
516 | RZECZPOSPOLITA POLSKA 1918-1939 / Monety próbne 20 złotych 1925, głowa kobiety, wybito 105 sztuk, brąz 4,60 g. |
1 000 zł 1 300 zł
517 | RZECZPOSPOLITA POLSKA 1918-1939 / Monety próbne 10 złotych 1933, Sobieski, lustrzanka, wybito 100 sztuk, srebro 22,14 g. |
I- UNC- |
1 500 zł 3 000 zł
518 | RZECZPOSPOLITA POLSKA 1918-1939 / Monety próbne 10 złotych 1933, Sobieski z napisem wypukłym PRÓBA, wybito 100 sztuk, srebra 22,13 g. |
I UNC |
1 500 zł 2 700 zł
519 | RZECZPOSPOLITA POLSKA 1918-1939 / Monety próbne 10 złotych 1933, Sobieski, klipa, wybito 100 sztuk; w oryginalnym pudełku, srebro 28,86 g. |
1 700 zł 2 500 zł
520 | RZECZPOSPOLITA POLSKA 1918-1939 / Monety próbne 10 złotych 1934, *klamry*, rant karbowany, wybito 100 sztuk, srebro 18,06 g., bardzo ładna patyna |
I UNC |
2 500 zł 4 300 zł
521 | RZECZPOSPOLITA POLSKA 1918-1939 / Monety próbne 10 złotych 1934, klipa, wybito 300 sztuk; w oryginalnym pudełku z mennicy, srebro 39,01 g. |
1 700 zł 1 900 zł
522 | RZECZPOSPOLITA POLSKA 1918-1939 / Monety próbne 5 złotych 1925, Konstytucja, 81 perełek, wybito 1.000 sztuk; srebro 24,99 g, piękna stara patyna |
I UNC |
1 800 zł 3 100 zł
523 | RZECZPOSPOLITA POLSKA 1918-1939 / Monety próbne 5 złotych 1925, Konstytucja z monogramem SW i WG, wybito 100 sztuk; srebra 25,05 g., ładna stara patyna |
I UNC |
2 500 zł 4 100 zł
524 | RZECZPOSPOLITA POLSKA 1918-1939 / Monety próbne 5 złotych 1934, Orzeł Strzelecki z wypukłym napisem PRÓBA, wybito 100 sztuk, srebra 10,97 g. |
I UNC |
1 500 zł 3 000 zł
525 | RZECZPOSPOLITA POLSKA 1918-1939 / Monety próbne 5 złotych 1936, żaglowiec z wypukłym napisem PRÓBA, nakład 110 sztuk, srebro 11,06 g. |
II+ EF+ |
1 000 zł 2 200 zł
526 | RZECZPOSPOLITA POLSKA 1918-1939 / Monety próbne 1 złoty 1928, Aw: Orzeł i napis, Rw: Nominał w wieńcu dębowym, znak mennicy, bez napisu PRÓBA, wybito35 sztuk, nikiel 6,83 g. |
750 zł 600 zł
527 | RZECZPOSPOLITA POLSKA 1918-1939 / Monety próbne 1 złoty 1932, głowa kobiety z wypukłym napisem PRÓBA, wybito 120 sztuk; srebro 3,40 g. |
I- UNC- |
1 200 zł 3 100 zł
528 | RZECZPOSPOLITA POLSKA 1918-1939 / Monety próbne 5 groszy 1923 jak moneta obiegowa, wybito 100 sztuk; srebro 3,22 g.; piękna stara patyna |
I UNC |
1 300 zł 2 100 zł
529 | RZECZPOSPOLITA POLSKA 1918-1939 / Monety próbne 5 groszy 1923 jak moneta obiegowa, na rewersie data 12 IV 24 i inicjały SW, wybito 500 sztuk; mosiądz 3,49 g.;bardzo ładna patyna |
I UNC |
800 zł 640 zł
530 | RZECZPOSPOLITA POLSKA 1918-1939 / Monety próbne 2 grosze 1923, awers i rewers jednakowe, wybito 125 sztuk; brąz 1,55 g. |
I UNC |
500 zł 1 100 zł
531 | RZECZPOSPOLITA POLSKA 1918-1939 / Monety próbne 2 grosze 1925, jak moneta obiegowa, na rewersie data 27 X 26 i monogram JM, wybito 600 sztuk; brąz 1,96 g. |
I- UNC- |
800 zł 820 zł
532 | RZECZPOSPOLITA POLSKA 1918-1939 / Monety próbne 1 grosz 1925, jak moneta obiegowa, na rewersie data 21/V, wybito 1.000 sztuk ?; brąz 1,47 g. |
I- UNC- |
700 zł 740 zł