Aukcja nr 61

USD/PLN: 3.770 | EUR/PLN: 4.120 | data: 12-09-2015
104 POLSKA / Kolekcja brakteatów guziczkowych emitowanych lub będących w obiegu na ziemiach polskich z XIII i XIV w.
brakteat; Słup na trójkątnej podstawie, dookoła trzy kulki; Sarbsk 8, Wieleń 3, Kop. 110.d; srebro 18 mm, 0.22 g, patyna
300 zł
1 300 zł
105 POLSKA / Kolekcja brakteatów guziczkowych emitowanych lub będących w obiegu na ziemiach polskich z XIII i XIV w.
brakteat; Kroczący ptak z podniesionymi skrzydłami; Wieleń 145, Sarbsk 90, Kop. -; srebro 19 mm, 0.25 g, patyna
300 zł
1 500 zł
106 POLSKA / Kolekcja brakteatów guziczkowych emitowanych lub będących w obiegu na ziemiach polskich z XIII i XIV w.
brakteat, XIII/XIV w.; Zgeometryzowany jeleń kroczący w prawo; BRP Przyłęk 15/2 - podobny, lecz znaczące różnice w rysunku; srebro 15-16 mm, 0.23 g, patyna
400 zł
550 zł
107 POLSKA / Kolekcja brakteatów guziczkowych emitowanych lub będących w obiegu na ziemiach polskich z XIII i XIV w.
brakteat, koniec XIII w.; Pastorał z nodusem w lewo, po bokach dwie kule; Dbg-P. 166 - podobny, Wieleń 39; srebro 15-16 mm, 0.24 g, małe pęknięcie na kołnierzu, patyna
400 zł
108 POLSKA / Kolekcja brakteatów guziczkowych emitowanych lub będących w obiegu na ziemiach polskich z XIII i XIV w.
brakteat; Orzeł heraldyczny na wprost z głową w lewo; Wieleń 140; srebro 18 mm, 0.19 g, bardzo rzadki W wykopalisku wieleńskim był tylko 1 egzemplarz tego typu.
600 zł
600 zł
109 POLSKA / Kolekcja brakteatów guziczkowych emitowanych lub będących w obiegu na ziemiach polskich z XIII i XIV w.
Wielkopolska?, brakteat, koniec XIII w.; Orzeł heraldyczny z uniesionymi skrzydłami i głową w lewo; Wieleń 140, Sarbsk 53, Kop. 311.bn; srebro 16 mm, 0.20 g, patyna
300 zł
1 500 zł
110 POLSKA / Kolekcja brakteatów guziczkowych emitowanych lub będących w obiegu na ziemiach polskich z XIII i XIV w.
brakteat, XIII w.; W tarczy gryf lecący w lewo, na kołnierzu promienie; Dbg-P. 56 - podobny, Kop. 211 - podobny; Wieleń 160 - podobny, Sarbsk 4 - podobny; srebro 16 m..
200 zł
240 zł
111 POLSKA / Kolekcja brakteatów guziczkowych emitowanych lub będących w obiegu na ziemiach polskich z XIII i XIV w.
brakteat guziczkowy, koniec XIII w.; Lew idący w lewo z głową zwróconą do tyłu i podwiniętym ogonem; Wieleń 189; srebro 17 mm, 0.17 g, mennicze pęknięcie, patyna
300 zł
400 zł
112 POLSKA / Kolekcja brakteatów guziczkowych emitowanych lub będących w obiegu na ziemiach polskich z XIII i XIV w.
brakteat guziczkowy, 2. połowa XIII w.; Głowa z pięcioma najeżonymi włosami na wprost; Wieleń 209, Sarbsk 16, Slg Friedensburg 1298, Brzegi Przypkowski 3.63, Kop. 311..
300 zł
420 zł
113 POLSKA / Kolekcja brakteatów guziczkowych emitowanych lub będących w obiegu na ziemiach polskich z XIII i XIV w.
brakteat guziczkowy, 1. ćwierć XIV w.; Dwie głowy na wprost, z lewej w infule, z prawej w koronie, między nimi pastorał z nodusem zwrócony w prawo; Sarbsk 28, Radzano..
300 zł
400 zł
114 POLSKA / Kolekcja brakteatów guziczkowych emitowanych lub będących w obiegu na ziemiach polskich z XIII i XIV w.
brakteat, przełom XIII-XIV w.; Schematyczny ptak kroczący w lewo, nad nim gwiazda; Radzanowo 77, Kop. 311; srebro 15 mm, 0.30 g, ciemna zielona patyna, ładnie zachowany
300 zł
440 zł
115 POLSKA / Kolekcja brakteatów guziczkowych emitowanych lub będących w obiegu na ziemiach polskich z XIII i XIV w.
Wielkopolska?, brakteat guziczkowy, koniec XIII w.; Brama z siedmioma okrągłymi okienkami i dużym, łukowatym przejazdem, na budynku zatknięta lilia, w przejeździe lit..
400 zł
320 zł
116 POLSKA / Kolekcja brakteatów guziczkowych emitowanych lub będących w obiegu na ziemiach polskich z XIII i XIV w.
Zakon krzyżacki, brakteat ok. 1267-1278; Arkady, w nich krzyże, u góry kulka; BRP Prusy T4.2, Wieleń 31; srebro 16-17 mm, 0.17 g, patyna
300 zł
340 zł
117 POLSKA / Kolekcja brakteatów guziczkowych emitowanych lub będących w obiegu na ziemiach polskich z XIII i XIV w.
Zakon krzyżacki, brakteat ok. 1277-1287; Krzyż na arkadzie, po bokach pojedyncze kulki, pod nią gwiazda; BRP Prusy T5.2, Waschinski 28a; srebro 17 mm, 0.28 g, patyna
300 zł
360 zł
118 POLSKA / Kolekcja brakteatów guziczkowych emitowanych lub będących w obiegu na ziemiach polskich z XIII i XIV w.
Polska?, naśladownictwo brakteata krzyżackiego typu brama, 2. ćwierć XIV w.; Brama z trzema podłużnymi okienkami i dużym, łukowatym przejazdem, na budynku zatknięta s..
250 zł
119 POLSKA / Kolekcja brakteatów guziczkowych emitowanych lub będących w obiegu na ziemiach polskich z XIII i XIV w.
Dolne Łużyce, brakteat typu Vinkenaugen, przełom XV i XVI w.; Korona, BRP-Prusy E11.2; srebro 13 mm, 0.18 g, patyna
250 zł
120 POLSKA / Kolekcja brakteatów guziczkowych emitowanych lub będących w obiegu na ziemiach polskich z XIII i XIV w.
Krakowskie, Jędrzejów, Opactwo cysterskie, brakteat 1. ćwierć XIV w.; Krzyż grecki z rozszerzonymi ramionami i kulistym środkiem; Przyłęk 2; srebro 15-16 mm, 0.29 g, ..
400 zł
400 zł
121 POLSKA / Kolekcja brakteatów guziczkowych emitowanych lub będących w obiegu na ziemiach polskich z XIII i XIV w.
Krakowskie, Jędrzejów, Opactwo cysterskie, brakteat 1. ćwierć XIV w.; Krzyż grecki z rozszerzonymi ramionami, w jednym kącie bardzo słabo zarysowana skośna kreska łąc..
300 zł
122 POLSKA / Kolekcja brakteatów guziczkowych emitowanych lub będących w obiegu na ziemiach polskich z XIII i XIV w.
Krakowskie, Jędrzejów, Opactwo cysterskie, brakteat 1. ćwierć XIV w.; Krzyż grecki o ramionach zakończonych łukowatymi poprzeczkami; Przyłęk 9 var.; srebro 16 mm, 0.2..
300 zł
300 zł
123 POLSKA / Kolekcja brakteatów guziczkowych emitowanych lub będących w obiegu na ziemiach polskich z XIII i XIV w.
brakteat XIII/XIV w.; Krzyż grecki o rozszerzonych i wklęsłych zakończeniach ramion, poza wałem otokowym na przedłużeniach ramion krzyża pary równoległych kresek; Prz..
400 zł
320 zł