Aukcja nr 61
USD/PLN: 3.770 | EUR/PLN: 4.120 | data: 12-09-2015
Jesteś w:
A61
› ŚREDNIOWIECZE
› POLSKA
› Kolekcja brakteatów guziczkowych emitowanych lub będących w obiegu na ziemiach polskich z XIII i XIV w.
124 | POLSKA / Kolekcja brakteatów guziczkowych emitowanych lub będących w obiegu na ziemiach polskich z XIII i XIV w. Krakowskie, Jędrzejów, Opactwo cysterskie, brakteat 1. ćwierć XIV w.; Krzyż grecki o rozszerzonych i wklęsłych końcach ramion, na ich przedłużeniu na kołnierzu pary r.. |
III VF |
300 zł | |
125 | POLSKA / Kolekcja brakteatów guziczkowych emitowanych lub będących w obiegu na ziemiach polskich z XIII i XIV w. brakteat guziczkowy, początek XIV w.; Schematyczna głowa ludzka w koronie na wprost; Przyłęk 14 var, Lubomia 42; srebro 18 mm, 0.36 g, pęknięty przy wale otokowym, al.. |
400 zł | |
126 | POLSKA / Kolekcja brakteatów guziczkowych emitowanych lub będących w obiegu na ziemiach polskich z XIII i XIV w. brakteat guziczkowy, początek XIV w.; Schematyczna głowa ludzka w koronie na wprost; Przyłęk 14 var, Lubomia 42; srebro 14-16 mm, 0.20 g, bardzo ładnie zachowany |
III VF |
300 zł | |
127 | POLSKA / Kolekcja brakteatów guziczkowych emitowanych lub będących w obiegu na ziemiach polskich z XIII i XIV w. brakteat guziczkowy, początek XIV w.; Łeb barana w prawo, kołnierz ze słabo widocznymi promieniami; Przyłęk 16 var., Lubomia 50; srebro 15 mm, 0.16 g, patyna |
300 zł | |
128 | POLSKA / Kolekcja brakteatów guziczkowych emitowanych lub będących w obiegu na ziemiach polskich z XIII i XIV w. brakteat guziczkowy, początek XIV w.; Łeb barana w prawo, kołnierz z promieniami; Przyłęk 16, Lubomia 50; srebro 18 mm, 0.30 g, patyna |
II- EF- |
400 zł 650 zł
129 | POLSKA / Kolekcja brakteatów guziczkowych emitowanych lub będących w obiegu na ziemiach polskich z XIII i XIV w. brakteat guziczkowy, przełom XIII-XIV w.; Orzeł heraldyczny bez korony z głową w prawo, w każdym skrzydle po 2 pióra; Lubomia 52, Przyłęk 18; srebro 18 mm, 0.30 g, ci.. |
II- EF- |
500 zł | |
130 | POLSKA / Kolekcja brakteatów guziczkowych emitowanych lub będących w obiegu na ziemiach polskich z XIII i XIV w. brakteat guziczkowy, przełom XIII-XIV w.; Orzeł heraldyczny bez korony z głową w prawo, w każdym skrzydle po 2 pióra; Lubomia 52, Przyłęk 18 var; srebro 15 mm, 0.30 g.. |
II- EF- |
400 zł | |
131 | POLSKA / Kolekcja brakteatów guziczkowych emitowanych lub będących w obiegu na ziemiach polskich z XIII i XIV w. Śląsk, brakteat zredukowany, XIII/XIV w.; Głowa orła w lewo z długim, zagiętym do dołu na końcu dziobem; Fbg 834, Przyłęk 25, Lubomia 27, był też w skarbie z Gręboszo.. |
400 zł 440 zł
132 | POLSKA / Kolekcja brakteatów guziczkowych emitowanych lub będących w obiegu na ziemiach polskich z XIII i XIV w. brakteat guziczkowy, początek XIV w.; Popiersie orła w koronie w prawo (obserwatora), promienie na kołnierzu; Przyłęk 26, Lubomia 57a; srebro 15 mm, 0.23 g, patyna |
II- EF- |
400 zł 500 zł
133 | POLSKA / Kolekcja brakteatów guziczkowych emitowanych lub będących w obiegu na ziemiach polskich z XIII i XIV w. brakteat guziczkowy, początek XIV w.; Ptak ze złożonymi skrzydłami i wachlarzowatym ogonem w prawo; Przyłęk 31; srebro 17 mm, 0.33 g, patyna |
300 zł 650 zł
134 | POLSKA / Kolekcja brakteatów guziczkowych emitowanych lub będących w obiegu na ziemiach polskich z XIII i XIV w. Dolny Śląsk, brakteat 4. ćwierć XIII w.; Dwa schematyczne orły siedzące tyłem do siebie, zwrócone ku sobie głowami; Fbg 817, Przyłęk 32; srebro 19-20 mm, 0.33 g, patyna |
III VF |
200 zł 550 zł
135 | POLSKA / Kolekcja brakteatów guziczkowych emitowanych lub będących w obiegu na ziemiach polskich z XIII i XIV w. brakteat guziczkowy, początek XIV w.; Lilia o dużych, wygiętych bocznych płatkach i dwu wąskich płatkach w górze; Przyłęk 37, Lubomia 61; srebro 18.5 mm, 0.37 g, ładn.. |
III VF |
300 zł 240 zł
136 | POLSKA / Kolekcja brakteatów guziczkowych emitowanych lub będących w obiegu na ziemiach polskich z XIII i XIV w. Dolny Śląsk, obol lub szeroki brakteat zredukowany, 4. ćwierć XIII w.; Rozeta trójlistna z wgłębnym środkiem; Fbg 1030, Przyłęk 40b, Lubomia 25; srebro 18 mm, 0.35 g,.. |
II- EF- |
400 zł | |
137 | POLSKA / Kolekcja brakteatów guziczkowych emitowanych lub będących w obiegu na ziemiach polskich z XIII i XIV w. Dolny Śląsk, obol lub szeroki brakteat zredukowany, 4. ćwierć XIII w.; Rozeta trójlistna z wgłębnym środkiem; Fbg 1030, Przyłęk 40b, Lubomia 25; srebro 15 mm, 0.30 g,.. |
II- EF- |
400 zł | |
138 | POLSKA / Kolekcja brakteatów guziczkowych emitowanych lub będących w obiegu na ziemiach polskich z XIII i XIV w. Dolny Śląsk, obol lub szeroki brakteat zredukowany, koniec XIII w.; Czterolistna rozeta z wgłębnym środkiem; Przyłęk 41, Fbg 989; srebro 17 mm, 0.29 g, bardzo ładnie .. |
300 zł 320 zł
139 | POLSKA / Kolekcja brakteatów guziczkowych emitowanych lub będących w obiegu na ziemiach polskich z XIII i XIV w. Dolny Śląsk, obol lub szeroki brakteat zredukowany, koniec XIII w.; Czterolistna rozeta z wgłębnym środkiem; Przyłęk 41 var, Fbg 989; srebro 16 mm, 0.31 g, odmiana st.. |
II- EF- |
300 zł 360 zł
140 | POLSKA / Kolekcja brakteatów guziczkowych emitowanych lub będących w obiegu na ziemiach polskich z XIII i XIV w. brakteat guziczkowy, XIII lub XIV w.; Gruba gwiazda sześcioramienna o zwężających się ramionach; Sarbsk 100 - podobny, Przyłęk 49 - podobny; srebro 18 mm, 0.32 g, cie.. |
II- EF- |
300 zł 500 zł
141 | POLSKA / Kolekcja brakteatów guziczkowych emitowanych lub będących w obiegu na ziemiach polskich z XIII i XIV w. brakteat, XIV w.; Sześcioramienna gwiazda; Lubomia 63, Przyłęk 48 var; srebro 16 mm, 0.22 g, ładnie zachowany, bardzo ciekawa odmiana stempla z liniami tworzącymi gwi.. |
III VF |
250 zł 240 zł
142 | POLSKA / Kolekcja brakteatów guziczkowych emitowanych lub będących w obiegu na ziemiach polskich z XIII i XIV w. brakteat guziczkowy, początek XIV w.; Rozeta sześciolistna, wolnowisząca; Przyłęk 45, Lubomia 59, Kroczyce 13; srebro 14-16 mm, 0.18 g, obłamany i pęknięty, bardzo wy.. |
III VF |
250 zł | |
143 | POLSKA / Kolekcja brakteatów guziczkowych emitowanych lub będących w obiegu na ziemiach polskich z XIII i XIV w. brakteat, przełom XIII-XIV w.; Gwiazda sześcioramienna nad półksiężycem; Lubomia 64, Przyłęk 50; srebro 16 mm, 0.28 g, ładnie zachowany |
III VF |
300 zł |