Aukcja nr 61

USD/PLN: 3.770 | EUR/PLN: 4.120 | data: 12-09-2015
Jesteś w: A61  ŚREDNIOWIECZE  CZECHY
29 CZECHY / Bolesław II 967-999
denar, mennica Praga, mincerz Omeriz; Aw: Dłoń opatrzności po bokach ω ι Λ, DVX BOLEZLAVS; Rw: Popiersie w prawo, przed nim krzyż, OMERIZ PRAGA CIZ; Cach 122 var, Šme..
1 000 zł
1 300 zł
30 CZECHY / Brzetysław I 1037-1055
denar; Aw: Popiersie księcia z chorągwią w lewo, BRACIZLAVS DVX; Rw: Książę z krzyżem na tronie na wprost, SCS. WENCEZLAVS; Cach 317, Šmerda 150; srebro 0.92 g, delik..
1 000 zł
950 zł
31 CZECHY / Wratyslaw II 1061-1092
denar 1061-1086; Aw: Książę siedzący na tronie na wprost, WRATIZLV; Rw: Popiersie księcia z włócznią w prawo, S WENCEZLV; Cach 350, Šmerda 161; srebro 0.81 g, patyna
150 zł
300 zł
32 CZECHY / Wratyslaw II 1061-1092
denar 1061-1086; Aw: Prawica trzymająca włócznię, S WRATIZLA; Rw: Popiersie księcia w prawo, S WENCEZLV; Cach 353 var, Šmerda 164c var; srebro 0.71 g, ładnie zachowan..
200 zł
300 zł
33 CZECHY / Wratyslaw II 1061-1092
denar królewski 1086-1092; Aw: Popiersie króla w prawo, S WRATIZLV; Rw: Dłoń opatrzności z proporcem oraz kapliczka, S WENCEZLV; Cach 354, Šmerda 165a; srebro 0.62 g
150 zł
240 zł
34 CZECHY / Morawy, Otto I Śliczny na Ołomuńcu 1061-1087
denar; Aw: Krzyż z klinami w kątach, OTTO DVX; Rw: Dłoń opatrzności, SCS PISVC; Cach 371, Šmerda 328c; srebro 0.54 g
250 zł
220 zł
35 CZECHY / Brzetysław II 1092-1100
200 zł
260 zł
36 CZECHY / Wacław II 1278-1305, Morawy (?)
brakteat średni, koniec XIII w.; Pierścień przedzielony na pół dwiema liniami, na każdej połówce promieniste kreski łączące z wałem otokowym; srebro 0.36 g, brak anal..
300 zł
240 zł