Aukcja nr 56
USD/PLN: 2.980 | EUR/PLN: 4.120 | data: 01-03-2014
393 | Jan II Kazimierz 1649-1668 ort 1662, Gdańsk, rzadsza odmiana bez lwa pod tarczą herbową, drobne wady bicia |
II-/III+ EF-/VF+ |
1 000 zł 1 400 zł
394 | Jan II Kazimierz 1649-1668 / Karol X Gustaw - okupacja szwedzka szóstak 1659, Elbląg, AAJ 61 (R), rzadki, ładny egzemplarz |
III+/II- VF+/EF- |
1 000 zł 800 zł
395 | Jan II Kazimierz 1649-1668 półtorak 1652, Wilno, odmiana z cyframi 06 w jabłku królewskim, Ivanauskas 5JK2-2, T. 20, rzadki i piękny |
3 000 zł 4 400 zł
396 | Jan II Kazimierz 1649-1668 duży szeląg miedziany 1650, Bydgoszcz, data na awersie i rewersie, T.25?, bardzo rzadki |
III VF |
400 zł 1 000 zł
397 | Jan II Kazimierz 1649-1668 szeląg 1652, Wilno, omyłkowa data 11652 - moneta nienotowana w literaturze, wielka rzadkość, ładnie zachowany |
500 zł 750 zł
398 | Jan III Sobieski 1674-1696 dukat 1688, Gdańsk, Aw: Popiersie króla w prawo i napis wokoło IOAN III D G REX POL M D L R PR, Rw: Herb Gdańska i napis wokoło MON AUREA CIVITAT GEDAN, złoto 3.43 g,.. |
II- EF- |
17 500 zł 17 500 zł
399 | Jan III Sobieski 1674-1696 ort 1677, Bydgoszcz, odmiana z cyframi 1 - 8 i literami S - B (inicjały Santiego de Urbani Bani) po bokach tarczy herbowej, ciemna patyna |
III VF |
600 zł 500 zł
400 | Jan III Sobieski 1674-1696 ort 1678, Bydgoszcz, odmiana bez liter S - B przy tarczy herbowej, T. 4, rzadszy rocznik i przyzwoicie zachowany |
1 000 zł 1 100 zł
401 | Jan III Sobieski 1674-1696 szóstak 1682, Kraków, popiersie króla w zbroi i w wieńcu, piękny |
II+/I- EF+/UNC- |
400 zł 800 zł
402 | Jan III Sobieski 1674-1696 szóstak 1684, Bydgoszcz, ładny |
II/II+ EF/EF+ |
200 zł 340 zł
403 | Jan III Sobieski 1674-1696 trojak 1685, Kraków, Iger K.85.1.b (R3), T. 3, patyna |
III VF |
800 zł | |
404 | August II 1697-1733 klipa talara strzeleckiego 1699, Drezno, Aw: Monogram królewski, Rw: Postać Herkulesa, srebro 25.83 g, Schnee 993, Kahnt 254, pięknie zachowany |
II+ EF+ |
6 000 zł 6 000 zł
405 | August II 1697-1733 klipa talara strzeleckiego 1699, Drezno, Aw: Monogram królewski, Rw: Postać Herkulesa, srebro 25.83 g, Schnee 993, Kahnt 254, egzemplarz z aukcji A.N. Paweł Niemczyk .. |
III VF |
3 000 zł 3 200 zł
406 | August II 1697-1733 talar wikariacki 1711, Drezno, Aw: Król na koniu, Rw: Trzy stoły z insygniami koronacyjnymi, srebro 29.10 g, Kahnt 283, Schnee 1011, Dav. 2655, patyna, bardzo ładny |
II+ EF+ |
3 000 zł 4 000 zł
407 | August II 1697-1733 talar 1727, Drezno, moneta wybita z okazji śmierci królowej Krystyny Eberhardyny, Aw: Napis w 12 wierszach IN MEMORIAM CHRISTIANAE EBERHARDINAE REGINAE ..., Rw: Cypry.. |
II- EF- |
7 500 zł 9 500 zł
408 | August II 1697-1733 2/3 talara (gulden) 1702, Drezno, na rewersie pod herbami litery IL-H, Kahnt 119, Dav. 819, bardzo ładnie zachowane |
2 000 zł 2 600 zł
409 | August II 1697-1733 1/24 talara (grosz) 1697, Lipsk, Kahnt 187, piękne |
I- UNC- |
250 zł 320 zł
410 | August III 1733-1763 talar wikariacki 1741, Drezno, Aw: Król na koniu, Rw: Tron, srebro 26.10 g, Kahnt 639, Schnee 1032, patyna |
4 000 zł | |
411 | August III 1733-1763 talar 1763, Drezno, Aw: Popiersie i napis wokoło, Rw: Tarcza herbowa i napis wokoło, srebro 27.91 g, Kahnt 541 b, Schnee 1047, Dav. 2676 |
III/III+ VF/VF+ |
2 500 zł 2 200 zł
412 | August III 1733-1763 złotówka (30 groszy) 1762, Gdańsk, Kahnt 719 var. a -szeroki wieniec nad herbem Gdańska, patyna |
1 750 zł 1 400 zł